اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970129291728449

۱۰ نکته جهت به دست آوردن معامله خوب در مذاکره نرم افزار

قوانین معامله درست برای خرید نرم افزار

کد: 13970129291728449

https://goo.gl/42fy4Z

، تهران , (اخبار رسمی): شما در نهایت یک فروشنده را برای پیاده‌سازی نرم‌افزار بزرگ خود انتخاب خواهید کرد. حالا چطور می‌خواهید برای مذاکره جهت معامله بروید؟ 10 نکته وجود دارد که کمک می‌کند بهترین قرارداد را به دست آورید.

قوانین معامله درست برای خرید نرم افزار
معامله برای خرید نرم افزار

سافت گزین قوانینی را برای موفقیت در معامله نرم‌افزار به مشتریان خود توصیه می‌کند.

دستتان را در معامله رو نکنید:

به کارمندانتان اجازه ندهید که در معامله خرابکاری کنند. غالبا فروشندگان نرم‌افزار به اشخاص طرف مذاکره در شرکت‌های خریدار اعلام می‌کنند که "ابتدا مذاکرات در مورد سیستم را شروع کنیم و سپس در مورد بودجه و هزینه صحبت کنیم." این مطلبی است که  Ditka Reiner مؤسس و رییس انجمن Reiner در شرکت مذاکره قراداد نرم‌افزار در سان فرانسیسکو بیان می‌کند." مشتریان زمانی از معامله راضی خواهند بود که (شاید) بتوانند تخفیف بیشتری را در انتهای مذاکره از فروشنده بگیرند."

از قدرت نفوذ خود استفاده کنید:

Mike Thacker، مؤسس انجمن Thacker شرکت ارایه مشاوره در امر مدیریت در انگلستان می‌گوید به فروشنده اجازه دهید که بداند که یک رقیب و حریف معتبر دارد، اما رقیب را معرفی نکنید. همچنین حیاتی است که مذاکره‌کننده شرایط موجود در بازار و اهمیت مربوط به معامله را درک کند. خرید یک بسته نرم‌افزاری بزرگ از یک فروشنده که براساس تخفیف باشد (به ظاهر) می‌تواند به نفع شما باشد. ولی برخی فروشنده‌ها تلاش می‌کنند که با دادن تخفیف وارد کسب‌و‌کار شما شوند تا بعدها این تخفیف را در بخش‌های دیگر مورد نیاز شما جبران کنند.

تیم مذاکره را سریعا تشکیل دهید:

Reiner‌ می‌گوید: "هیچ چیز در معامله بیش از تشکیل تیم مذاکره‌کننده در آخرین لحظات نابود کننده‌تر نیست و این چیزی است که درحدود %80 موارد اتفاق می‌افتد." بسیاری از شرکت‌ها گمان می‌کنند که اولویت در مذاکره قرارداد مربوط به قیمت قرارداد است. در حالی‌که این بخش کوچکی از معامله است. او بیان می‌دارد که این روزها بسیاری از مردم بر روی قیمت تمرکز می‌کنند در حالی‌که ریسک‌ها و هزینه سرمایه‌گذاری نقش بالاتری در توافقات پیاده‌سازی سیستم دارند.

تثبیت آینده معامله:

چه اتفاقی می‌افتد اگر فروشنده ورشکسته شود، یا به اندازه لازم برای قرارداد خرج نکند؟ تثبیت آینده یک قرارداد به کسب‌و‌کار شما قدرت می‌دهد. مهمترین چیز در این زمینه حق استفاده از کد نرم‌افزار است.

Reiner بیان می‌دارد "اکثرا زمانی که یک شرکت مجوز استفاده از نرم‌افزار را می‌گیرد، تنها به کد سورس برخی اجزا دسترسی دارند (نظیر بخشی از بانک اطلاعاتی) و این مانند تفاوت میان داشتن راز فرمول Coca-Cola و نوشیدن یک Coke است.

بند در اختیار گرفتن سورس کد در قرارداد به کسب‌و‌کار اجازه می‌دهد که در صورت ورشکست شدن فروشنده یا فروخته شدن اموال فروشنده، بتواند سیستم نرم‌افزاری خود را نگهداری کند. همچنین اگر فروشنده شاخه تخصصی فعالیت خود در زمینه نرم‌افزار شما را به دیگری واگذار کند، این بند به شما اجازه می‌دهد که بدون هیچگونه هزینه اضافی مالک جدید این بخش سیستم شما را نگهداری کند. این موضوع اغلب مواقع نادیده گرفته می‌شود، اما (مثلا) در زمان فروش کسب‌و‌کارتان بسیار حایز اهمیت است.

مزیت‌های معامله را همین حالا و همین‌جا بگیرید:

از همین مذاکرات جاری برای خریدهای آینده بهره‌برداری کنید. شما باید بتوانید با فروشنده برای خریدهای آتی و احتمالی تا 5 سال آینده و شکل قیمت‌دهی و میزان تخفیف به توافق برسید.

اشخاص ثالث درگیر در معامله را فراموش نکنید:

رایلی، رییس قسمت خدمات در مذاکره قرارداد و واحدهای خدمات شرکت‌های زنجیره‌ای در مرکز تحقیق AMR‌ بیان می‌کند که تعیین کنید گام‌هایی که شما، فروشنده و هر شخص ثالث دیگری باید برای موفقیت پروژه بردارد. مانند توافق بر سر نقش مشخص برای فروشنده، مشاور و خریدار به طور مجزا در هر معامله.

توافق بر سر مدت پشتیبانی:

چه اتفاقی می‌افتد اگر سرویس‌دهی و پشتیبانی ادامه پیدا نکند؟

چه مدت زمان فروشنده به خدمات پشتیبانی ادامه می‌دهد؟

راه حل مورد نظر در هر مرحله از عدم پشتیبانی چه چیزی است؟

آیا هیچ مجازات مالی وجود دارد؟

اگر در قرارداد این موضوع دیده نشود, خریدار دستش به جایی بند نخواهد بود.

از هزینه‌های پنهان آگاه باشید:

آیا کسب و کار شما حق جابجایی سرور نرم‌افزار را بدون هزینه دارد؟ اگر شما به خاطر بازیابی اطلاعات, به نصب مجدد نرم‌افزار نیاز داشته باشید، آیا نیاز به پرداخت مجدد تمام هزینه برای لایسنس است؟ اینگونه هزینه‌ها بسیار زیاد می‌شود.

شخصی‌سازی می‌تواند در نهایت شما را اذیت کند:

 شما نیاز دارید که بدانید که چه میزان از شخصی‌سازی نرم افزار امکان‌پذیر است. رایلی بیان می‌کند که اگر شما این موضوع را واضح نکنید,، فروشنده آن را تعیین خواهد کرد. فروشنده‌ها اغلب قانون عرفی دارند که بیان می‌کنند اگر یک شرکت در مورد رد یا قبول هزینه بومی‌سازی اظهار نظر نکند، بومی‌سازی به طور خودکار پذیرفته می‌شود. رایلی اضافه کرد "این نباید راهی باشد که باید براساس آن عمل شود" . از نظر او شرکت خریدار باید حق این را داشته باشد که اگر بومی‌سازی مناسب نباشد، از پرداخت هزینه آن اجتناب کند.

تعاریفتان را بدانید:

این موضوع مهم است که شما یک کاربر، یک همکار یا یک مشتری را چگونه تعریف می‌کنید؟ هدف از پیاده‌سازی را چه چیزی تعریف می‌کنید؟ اگر تعاریف و مضامین در قرارداد واضح باشد که چرا نرم افزار را خریداری کردید، چه چیزهایی باید داده شود و چه چیزهایی باید گرفته شود و در نتیجه شما نیازی نیست که پولی بابت آن بپردازید، وکیل شما (در صورت نیاز به مسائل قانونی) از شما قدردانی خواهد کرد.

سافت گزین مرجع تخصصی معرفی نرم افزار مالی، اداری و حسابداری

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سافت گزین

مرجع تخصصی معرفی نرم افزارهای مالی اداری و حسابداری

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]