اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970426305357468

نوسانات قیمت سکه در روند آزادی زندانیان غیرعمد مشکل ایجاد کرده است

کد: 13970426305357468

https://goo.gl/vocxeS

، کرج , (اخبار رسمی): مدیر ستاد دیه استان البرز گفت: متاسفانه نوسانات نرخ سکه سبب مشکلات فراوانی برای ما و زندانیان غیرعمد شده است و سبب شده تا مبالغی که ما برای آزادی این زندانیان جمع‌آوری کرده بودیم کم شود و تعداد کمتری زندانی بتوانیم آزاد کنیم.

 نوسانات قیمت "سکه" در روند آزادی زندانیان غیرعمد مشکل ایجاد کرده است .
نوسانات قیمت "سکه" در روند آزادی زندانیان غیرعمد مشکل ایجاد کرده است

امیدوار هستیم نرخ سکه با یک مبلغ مناسب ثابت شود تا بتونیم زندانیان بی‌گناه دیگری را به آغوش گرم خانواده‌هایشان برگردانیم

محمدباقر مقدسی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: در سه ماه اول سال تاکنون 76 نفر زندانی غیر عمد که 2 نفر از آنها خانم هستند در استان البرز آزاد شدند.

مدیر ستاد دیه استان البرز عنوان کرد: با مساعدت خیرین، ستاد دیه و گذشت شاکیان و همچنین در نظر گرفتن تسهیلات بانکی توانستیم این تعداد از زندانیان غیر عمد را به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگردانیم.

وی با اشاره به اینکه مبلغ بدهی این افراد 128 میلیارد ریال بوده است، افزود: در حال حاضر 394 نفر زندانی غیرعمد در زندانهای استان البرز به سر می‌برند که در انتظار لطف خیرین و همچنین گذشت شاکی خود هستند.

مقدسی با اشاره به روند تغییر نرخ سکه در کشور گفت: متاسفانه نوسانات نرخ سکه سبب مشکلات فراوانی برای ما و زندانیان غیر عمد شده است و سبب شده تا مبالغی که ما برای آزادی این زندانیان جمع‌آوری کرده بودیم کم شود و تعداد کمتری زندانی بتوانیم آزاد کنیم.

وی ادامه داد: از 76 نفر زندانی غیر عمدی که آزاد شدند 31 نفر آنها زندانی مهریه بودند که قرار بود این تعداد بیشتر از این شود ولی متاسفانه با تغییرات نرخ سکه تعداد این افراد کاسته شد.

مدیر ستاد دیه استان البرز تصریح کرد: امیدوار هستیم نرخ سکه با یک مبلغ مناسب ثابت شود تا بتونیم زندانیان بی‌گناه دیگری را به آغوش گرم خانواده‌هایشان برگردانیم.

مقدسی با بیان اینکه با مصوبه سال 95 که در کشور برای زندانیان تصادفات رانندگی به تصویب رسید دیگر این افراد روانه زندان نمی شدند، گفت: در قانون صراحتا آمده است اگر کسی گواهینامه یا بیمه نامه نداشته باشد و دچار تصادف شود از صندوق خسارتهای دولت مبلغ دیه پرداخت و به صورت اقساط از فرد متخلف گرفته می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد دیه البرز

ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در سال ۱۳۷۸ به منظور کمک به آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند جرائم غیر عمد، تشکیل شد. مسئول روابط عمومی: حجت خباز 32745606-026 تلفکس : 32740736-026 نشانی : کرج - بلوار دانش آموز - ساختمان الوند - طبقه 5- ستاد دیه استان البرز Http://WWW.ALBORZIPRO.IR سامانه دریافت و ارسال پیامک: 50002060222333 پست الکترونیک: [email protected]

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | حقوقی و قانون