اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970722321596066

ارسال بیش از 1700 اثر به دبیرخانه جشنواره اینترنتی مد و لباس «سی‌پال»

کد: 13970722321596066

https://goo.gl/Cfgp6n

، تهران , (اخبار رسمی): نشست هم‌اندیشی اعضای شورای سیاست‌گزاری و هیئت داوران نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس «سی‌پال» برگزار شد.

هم‌اندیشی شورای سیاست‌گزاری و داوران نخستین جشنواره اینترنتی سی‌پال
ارسال بیش از 1700 اثر به دبیرخانه جشنواره اینترنتی مد و لباس «سی‌پال»

به گزارش روابط عمومی جشنواره مد و لباس «سی‌پال»، نشست هم‌اندیشی اعضای شورای سیاست‌گزاری و هیئت داوران نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس «سی‌پال» جمعه 20 مهر 1397 از ساعت 17 تا 19 به میزبانی «کافه درسا» برگزار  شد که در این نشست گرم و صمیمانه، حضار به ایراد سخنرانی پرداخته و نقش و ضرورت این رویداد را تبیین کردند.

خاتون شهبازی دبیر نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس سی‌پال در ابتدا ضمن خیر مقدم با ارائه آماری در ارتباط با آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره گفت: از زمان اعلام فراخوان تاکنون، بالغ بر 1778 اثر به دبیرخانه ارسال شده که دراین میان، 1031 اثر در بخش طراحی لباس، 285 اثر در بخش زیورآلات، 114 اثر در بخش کیف، 39 اثر در بخش کفش، 295 اثر در بخش اکسسوری، 14 اثر در بخش عکس و 2 اثر در بخش مدنویسی تعلق داشته و این آثار از شهرهایی همچون تهران، یزد، تبریز، مشهد، بندرعباس، لرستان، کرمانشاه، اصفهان، آمل، رشت و ایلام ارسال شده است.

در ادامه، شاهین فاطمی طی سخنانی کوتاه اظهار داشت: بلوغ برندها در اتحاد و کنار هم بودن آنهاست؛ منظورمان از برندها، افکار و اندیشه‌ها است و زمانی می‌توانیم در حوزه مد و لباس جرقه‌های بزرگی را ایجاد کنیم که فکرها در کنار یکدیگر قرار دهیم. فاطمی گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر توانسته‌ایم فرهنگ خود را از طریق هنر طراحی لباس به دنیا صادر کنیم و باید بر این مهم اذعان داشته باشیم که بزرگترین نقطه قوت فروش و صادرات یک فرهنگ از طریق لباس و زیورآلات است.

سهیلا جبری مدیر نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس سی‌پال در ادامه این مراسم با تقدیر از حمایت‌ و همراهی بزرگان هنر صنعت مد و لباس با این رویداد بیان کرد: در بخش دولتی، جشنواره بین المللی مد و لباس فجر توانسته است دستاوردهای خوبی را به دنبال داشته باشد. اما باید بر این نکته تأکید کنم که بخش خصوصی هم می تواند جریان‌ساز باشد و در جهت شناسایی و معرفی افراد مستعد و خلاق سرتاسر ایران گام موثری بردارد.

جبری با اشاره به اینکه هدف ما از برپایی جشنواره سی‌پال تمرکز زدایی در عرصه مد و لباس است اظهار داشت: جای جای ایران مملوء از حضور هنرمندانی است که به دلیل تواضع اهل هیاهو نیستند و دراین راستا سی‌پال تلاش کرد از مرزهای تهران پا را فراتر گذاشته و محملی برای گردهمایی خلاقیت و استعداد هنرمندان از سراسر کشور باشد.

مدیر چیامد در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: امید است سی‌پال بتواند با اتکا بر عشق به عرصه مد و لباس کشورمان، همه فعالان را در این عرصه با خود همراه کرده و بهتر است با وجود تمامی مشکلات، توان خود را به جای انتقاد، صرف برپایی رویدادهای سازنده و مؤثر کنیم.

نشست هم‌اندیشی اعضای شورای سیاست‌گزاری و هیئت داوران نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس سی‌پال در ادامه با سخنرانی دیگر حضار همراه بود.

عمل به مسئولیت اجتماعی بر گردن هنرمندان عرصه مد و لباس کشور، بهره‌گیری از توان حاکم بر خلاقیت نوجوانان و جوانان هنردوست، افزایش و پرورش هر چه بیشتر اعتماد به نفس فعالان عرصه مد و لباس، حمایت هر چه بیشتر استادان دانشگاه از دانشجویان، بهره‌گیری از فرصت‌های موجود در زمان وقوع مشکلات اقتصادی در کشور، برنامه‌ریزی در خصوص چشم‌اندازها و فرصت‌های کاری عرصه مد و لباس، انتقاد از بخشنامه‌های مقطعی وزارت صنعت معدن و تجارت و لزوم تدبیراندیشی صنعتگران برای مقابله با بحران‌های موجود و ابراز گله‌مندی از کناره‌گیری برخی صنعتگران از چرخه مد و لباس کشور به دلیل وجود بحران اقتصادی از جمله مباحث مطرح از سوی حضار بود.

اعضای شورای سیاست‌گزاری و هیئت داوران نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس سی‌پال در ادامه به موضوعاتی همچون لزوم ایجاد بسته‌های نوآوری مبتنی بر تکنولوژی در عرصه مد و لباس، بهره‌گیری از توان طراحان و تولیدکنندگان در راستای صدور هنر ایرانی به جهان، اتصال حلقه طراحی و فروش به یکدیگر، توجه به ایجاد دانش کسب و کارهای مدرن در کنار شیوه‌های سنتی، جریان‌سازی بخش خصوصی، لزوم بکارگیری تمام قوا در مبارزه با قاچاق پوشاک و عبور از مشکلات اقتصادی و حرکت از سمت تولید به سمت صادرات اشاره کردند.

حاضران با تقدیر از مسئولان برپایی نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس سی‌پال، این رویداد را حرکتی مؤثر در مسیر رشد و شکوفایی عرصه مد و لباس کشور و احیای لباس اقوام ایرانی برشمردند و خواستار توجه هر چه بیشتر به هنرهای سنتی چرخه مد و لباس کشور همچون انواع رودوزی، سوزن دوزی و ابریشم دوزی شدند.

دکتر سیدمحمد مجابی مشاور خانم ابتکارمعاونت امور زنان و خانواده، دکترغلامرضا کاظمی دینان، مهدی صفایی، هومن زنگنه، میترا تمجیدی، مریم خرم دره، محبوبه توکلی، غزال بهمنی، سهیل عباسی، سارا مهدیان، محمد رضا ملک شاهی، فاطمه پورموسی و مهپاره اکبری، سماک، علیزاده، حسن نژاد، دکتر یارزاده از جمله اعضای حاضر در نشست هم اندیشی اعضای شورای سیاست‌گزاری و هیئت داوران نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس "سی‌پال" بودند.

نخستین جشنواره اینترنتی مدولباس سی ‌پال با هدف شناسایی افراد خلاق در حوزه مد و لباس، آبان 97 به دبیری خاتون شهبازی و در حوزه‌های طراحی لباس، طراحی کیف و کفش، طراحی جواهرات و زیوآلات، عکاسی مد و مد نویسی برگزار می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز رویدادهای اخبار رسمی

مرکز رویدادهای اخبار رسمی یکی از دپارتمان های اخبار رسمی است که با هدف انتشار اخبار و وقایع مرتبط با همایش ها، جشنواره ها و رویدادهای مختلف در حوزه های متنوع (اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی )در دنیا و ایران ایجاد شده است. در این مرکز تلاش دائمی می شود تا مخاطبان نخستین نیوزوایر ایران(اخبار رسمی) از تحولات و رویدادهای مهم صنایع و حوزه های خدماتی مختلف با خبر باشند .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]