اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139711283483911107

معرفی رشته‌های پردرآمد در بازار فعلی

پردرآمدترین رشته‌های برق و تاسیسات در سال 98

کد: 139711283483911107

https://goo.gl/YYqi3w

، تهران , (اخبار رسمی): در این نوشته چند رشته پر درآمد و پرطرفدار در زمینه برق و تاسیسات معرفی می‌شود. رشته‌هایی که امروزه در بازار تقاضای زیادی دارد و می‌تواند یک شغل خوب برای هر شخص فراهم کند.

پردرآمدترین رشته های برق و تاسیسات در سال 98
پردرآمدترین رشته‌های برق و تاسیسات در سال 98

آموزشگاه فن آموزان یکی از با سابقه‌ترین و مجهزترین آموزشگاه‌های برق و تاسیسات است و افتخار دارد تا کمک کوچکی در ورود به بازار کار علاقه‌مندان رشته‌های برق و تاسیسات کند

رشته برق یکی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی و یکی از زیر شاخه‌های مهندسی است. این رشته از پرکاربردترین و گسترده‌ترین رشته‌های علوم مهندسی است.

رشته برق به صورت دانشگاهی در دانشگاه‌های فنی و مهندسی در گرایش‌های گوناگونی تدریس می‌شود. عموم دانشجویان این رشته معتقدند که دوره‌های دانشگاهی ویژه بازار کار نیست و دانشجو پس از گذراندن دوره تحصیلی توانایی ورود به بازار کار را ندارد. برای همین دوره‌هایی ویژه بازار کار در موسسات خصوصی به صورت عملی تدریس می‌شوند. در این موسسات کارآموز به شیوه کاملا عملی با یک دستگاه، نرم افزار یا پروژه سر وکار دارد و مباحث آموزش داده شده در این کلاس‌ها، آموزش‌های کاربردی و رایج همان تخصص هستند.

در این نوشته چند رشته پردرآمد و پرطرفدار در زمینه برق و تاسیسات معرفی می‌شود. رشته‌هایی که امروزه در بازار تقاضای زیادی دارد و می‌تواند یک شغل خوب فراهم کند.

تعمیرات موبایل

استفاده از گوشی‌های هوشمند موبایل روز به روز در بین عموم جامعه افزایش پیدا کرده و کاربرد آنها بیشتر و بیشتر می‌شود. این وسیله هر روز جای بیشتری در زندگی شخصی افراد پیدا می‌کند بنابراین می‌توان گفت میزان تقاضا برای خدمات و سرویس‌دهی این وسیله کاربردی به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده. این موضوع نوید یک خبر خوب را برای تعمیرکاران موبایل می‌دهد که نشان دهنده یک بازار خوب و رو به رشد این شاخه است.

برای اینکه بخواهید یک تعمیرکار موبایل شوید باید ابتدا دوره آموزش تعمیرات موبایل را در یک آموزشگاه معتبر گذراند و در ادامه مدت کوتاهی نیز مشغول به کارآموزی در یک تعمیرگاه شد. سپس با سرمایه‌ای بین 10 تا 50 میلیون تومان (بدون در نظرگرفتن هزینه اجاره مکان) می‌توان برای خود یک تعمیرگاه راه‌اندازی کرد.

همچنین می‌توان به صورت همکاری و توافقی، در یک مغازه فروش موبایل مشغول به تعمیرات موبایل شد و بعد از گسترش کار برای خود یک مکان مستقل اجاره کرد.

تعمیرات لوازم خانگی

تعداد لوازم خانگی در خانه گستردگی زیادی دارند، علاوه بر آن قیمت لوازم خانگی نیز رو به افزایش است و برای یک خانواده متوسط، تعویض لوازم خانگی بعد از خراب شدن به صرفه نیست. برای همین بهترین راهی که یک خانواده در این شرایط اقتصادی پیش روی خود دارد تعمیر لوازم خراب شده است.

از مباحث گفته شده می‌توان پی برد که شغل تعمیرات لوازم خانگی بازار بسیار بهتری از قبل خواهد داشت. می‌توان با گذراندن دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی، انواع ماشین‌های لباسشویی، ظرفشویی، یخچال ساید و معمولی، مایکروویو، تلویزیون، لوازم خرد آشپزخانه و... را تعمیر کرد.

پی ال سی (plc)

درآمد یک متخصص plc در کشورهای مختلف متفاوت است. مثلا در کشورهای اروپایی و کشورهای صنعتی حدود 50 تا 100 هزار دلار است. برای کشور ایران که در حال صنعتی شدن است این درآمد حدود 6 تا 20 میلیون تومان است.

برای اینکه یک plcman حرفه‌ای شوید نیاز است تا با چند برند پی ال سی مسلط شوید و برای مسلط شدن به پی ال سی‌های مختلف دیدن فیلم‌های آموزشی کفایت نخواهد کرد و باید عینا پی ال سی را در دستان خود لمس کرد. بهترین راه برای یادگیری شرکت در کلاس‌های آموزش plc در یک آموزشگاه با سابقه و با تجهیزات است.

برای کسب درآمد از پی ال سی یا باید در یکی از شرکت‌های فنی مهندسی استخدام شد و یا به صورت فریلنسری پروژه دریافت کرد و یا به آموزش plc پرداخت.

نصب و تعمیرات پکیج دیواری

اگر می خواهید تعمیرکار پکیج شوید می‌توانید با سرمایه بسیار کمی کار را شروع کرد و درآمد بسیار خوبی نصیب خود کرد. با توجه به افزایش آپارتمان‌ها و واحدهای مسکونی که از پکیج استفاده می‌کنند، تقاضا و نیاز به سرویس دهی پکیج دیواری نیز بسیار زیاد است. در این شغل نیاز به کمی تجربه است که آن را به مرور می‌توان در حین کار کسب کرد.

یک تعمیرکار پکیج باید با انواع برندهای پکیج موجود در بازار آشنایی کامل داشته باشد. برای اینکه شروع به کار کنید ابتدا باید در یک دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری ثبت نام کنید و بعد از آن نیز به صورت وردست در کنار یک شخص مجرب مشغول به کار شوید.

آموزشگاه فن آموزان یکی از با سابقه‌ترین و مجهزترین آموزشگاه‌های برق و تاسیسات است و افتخار دارد تا کمک کوچکی در ورود به بازار کار علاقه‌مندان رشته‌های برق و تاسیسات کند. دوره‌های آموزشگاه فن آموزان تحت نظر اساتید مجرب و به صورت کاملا عملی برگزار می‌شود. کارآموزان می‌توانند پس از پایان دوره مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای کشور را دریافت کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزشگاه برق و تاسیسات فن آموزان

آموزشگاه فن آموزان تهران در سال 1389 با فعالیت شبانه روزی و زحمات آقای محسن سالار رضایی و تعدادی از مهندسین دانشگاه صنعتی شریف شروع به فعالیت نمود و در سال 1394 با کسب مجوز از سازمان فنی و حرفه ای کشور در زمینه آموزش برق و الکترونیک به صورت رسمی فعالیت خود را ادامه داده است،

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

کار و استخدام | علم و آموزش