اطلاعات تماس
  • 021910*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139712183544810062

افزایش تمایل عمومی به سیگار الکترونیکی «ویپ»

کد: 139712183544810062

http://bit.ly/2Ipgf7B

، تهران , (اخبار رسمی): در حالی که آمار اعتیاد به سیگار در جوامع پیشرفته‌تر روندی کاهشی دارد، سیگارهای الکترونیکی «ویپ» بازار فروش بهتری پیدا کرده‌اند.

افزایش تمایل عمومی به سیگار الکترونیکی «ویپ»
دستگاه ویپ eleaf just 2
افزایش تمایل عمومی به سیگار الکترونیکی «ویپ»
دستگاه ویپ

حدود 49 درصد سیگاری‌ها، ویپ را به عنوان جایگزین سیگارهای معمولی برگزیده‌اند

دیگر دوران سیگارهای دودی گذشته است. شاید چند دهه پیش کشیدن سیگارهای مارک معروف در فیلم‌های سینمایی بخشی از جذابیت شخصیت‌های سینمایی بود و حتی تا همین یک دهه پیش برخی به مارک سیگارشان و شمایل فندک زیپو و نقش و نگار آن روی میز افتخار می‌کردند، اما کم کم فرهنگ در حال تغییر است و چه بسا دیگر فندک زیپو تنها مناسب کلکسیونرها و یا کسانی باشد که از آن برای روشن کردن چیزی غیر از سیگار استفاده می‌کنند.

در چنین شرایطی تنوع سیگارهای الکترونیکی یا ویپ‌ها که بر پایه بخار آب هستند، افزوده شده است.

امروزه افراد بیشتری اطمینان پیدا کرده‌اند که سیگارهای الکترونیکی کم ضررتر از سیگار هستند. بنابر آمار رسمی منتشره از سوی دولت بریتانیا در سال 2015 تنها 20 درصد شرکت کنندگان در نظر سنجی‌ها ضرر ویپ را کمتر از سیگار می‌دانستند. اما در سال 2017 حدود دو سوم مردم این کشور معتقد بودند ویپ یا سیگار الکترونیکی، ضرر کمتری نسبت به سیگار  دارد.

این اطمینان تا آنجا پیش رفته که حدود 49 درصد سیگاری‌ها، ویپ را به عنوان جایگزین سیگارهای معمولی برگزیده‌اند.

البته نمی‌توان به طور قاطع در مورد مضر بودن سیگارهای الکترونیکی اظهار نظر کرد اما آنچه اثبات شده این است که ویپ مضرات به مراتب کمتری از سیگارهای دودی دارند.

در مجموع تعداد افراد معتاد به سیگار در انگلیس - مشابه بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر - رو به کاهش است. اما آمارها نشان از بالا رفتن استفاده‌کنندگان از سیگارهای الکترونیکی (ویپ) دارد.

نداشتن ماده خطرناک قطران یکی از مهمترین برتری‌های ویپ نسبت به سیگارهای رایج است.

قطران به عنوان عامل اصلی ایجاد سرطان ریه شناخته می‌شود که با فلج کردن مژک‌های تنفسی، مانع پاکسازی ریه از سموم و آلودگی‌ها می‌شود.

تضعیف سیستم ایمنی بدن یکی دیگر از مضرات قطران است و ابتلا سیگاری‌ها به بیماری‌های عفونی از جمله پنومونی و سل را افزایش می‌دهد.

به میزان گازهای متصاعد شده از سوختن سیگار قطران گفته می‌شود، برای سوختن سیگار از گوگرد استفاده می‌شود که به صورت لایه لایه در کاغذ سیگار وجود دارد. اما در سیگارهای الکترونیکی اساس کار بر یک سیم پیچ حرارتی است که مایع داخل مخزن را تبخیر می‌کند. به همین دلیل ماده قطران در ویپ وجود ندارد. منبع تامین انرژی دستگاه نیز یک باتری قابل شارژ است که با استفاده از شارژر اصلی گوشی سامسونگ هم می‌توان آن را شارژ کرد.

شرکت‌های تولید کننده مایع ویپ، مایع حاوی نیکوتین کمتر و حتی بدون نیکوتین آن را روانه بازار کرده‌اند و از این جهت می‌توان امیدوار بود سیگاری‌ها با کمک این وسیله بتوانند عادت بد استعمال دخانیات را به مرور کنار بگذارند.

زردی دندان‌ها و بوی بد دهان از جمله شایع‌ترین عوارض مصرف دخانیات است و دود ناشی از آن اطرافیان فرد سیگاری را هم دچار اختلال و مشکلات تنفسی می‌کند. از این رو مصرف سیگار در بسیاری از اماکن عمومی و فضاهای بسته ممنوع است. اما از آنجایی که ویپ‌ها فاقد عوارض فوق نیستند، هنوز استفاده از آن‌ها در اماکن عمومی ممنوع نشده است و شاید همین امر یکی از دلایل گرایش بیشتر مردم دنیا به این سیگارهای الکترونیک باشد.

در بخش فروشگاهی سایت نشت آپ علاوه بر امکان خرید ویپ، لوازم جانبی گوشی‌های تلفن همراه از جمله قاب گوشی، گلس انواع گوشی و  هندزفری بلوتوث، شارژر اصلی گوشی سامسونگ و همچنین طرح‌های مختلف از فندک زیپو (Zippo) عرضه شده است.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویپ‌ها و انواع آن می‌توانند به وبسایت نشت آپ به آدرس nashtup.com مراجعه کنند.

افزایش تمایل عمومی به سیگار الکترونیکی «ویپ»

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی نشت آپ

چارسوی دنیای دیجیتال فروشگاه اینترنتی نشت آپ در سال 1395 متولد شد. ما تلاش می کنیم تا در دنیای لوازم جانبی موبایل و تبلت، به روز باشیم و با ارائه محصولات جدید و باکیفیت رضایت کاربران خودمان را جلب کنیم. ما میدانیم که بدون جلب رضایت شما، عمر نشت آپ بسیار کوتاه خواهد بود و به همین دلیل تغییر و تحول در ارائه خدمات و محصولات را بر اساس خواست و سلیقه شما تطبیق میدهیم.

اطلاعات تماس
  • 021910*****
[نمایش اطلاعات]