اطلاعات تماس
  • 021262***** - 091209*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139712203554911351

چگونه می‌توان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ خوب برای کسب و کار خود انتخاب کرد؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست و همکاری با آن چه مزایا و معایبی دارد؟

کد: 139712203554911351

http://bit.ly/2ItEmBY

، تهران , (اخبار رسمی): آژانس‌های تبلیغاتی عموما بر روی بازاریابی نتیجه محور، تمرکز دارند و سروکارشان با رسانه‌های سنتی مثل تلویزیون، رادیو و مجلات است.آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ نسخه ارتقا یافته آژانس‌های تبلیغاتی هستند که با مشارکت تیم‌های مختلفی از تکنیک‌های جدید بازاریابی برای سرویس‌دهی به کسب‌و‌کارها استفاده می‌کنند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست و همکاری با آن چه مزایا و معایبی دارد؟
آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست و همکاری با آن چه مزایا و معایبی دارد؟

از مزایای همکاری با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توان به هزینه‌ کم‌تر و اثرگذاری بیشتر، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، پیشرفت کسب‌وکارها، تعیین دقیق‌تر بازار هدف،افزایش تولید Lead و نرخ بازگشت سرمایه است

فرقی نمی‌کند که شخصی به تازگی یک کسب‌وکار کوچک را شروع کرده باشد یا اینکه صاحب کسب و کار بزرگی باشد؛ در هر صورت احتمالا جسته و گریخته در مورد آژانس دیجیتال مارکتینگ مطالبی شنیده است. برای آشنایی با مفهوم آژانس دیجیتال مارکتینگ و مزایا و معایب آن، در ادامه این مطلب مواردی بیان شده است.

تفاوت آژانس دیجیتال مارکتینگ و آژانس تبلیغاتی:

برای درک تفاوت میان این دو روش، ابتدا کارکردهای هر کدام به صورت مختصر بررسی می‌شود.

آژانس‌ تبلیغاتی که برای تمایز آن از آژانس دیجیتال مارکتینگ از عنوان «روش سنتی‌تر» استفاده می‌کنند،  عموما روی بازاریابی نتیجه محور تمرکز دارند و سروکارشان با رسانه‌های سنتی مثل تلویزیون، رادیو و مجلات است؛ در نتیجه درآمدشان از انتشار تبلیغات در همین رسانه‌های سنتی است. علاوه بر این، آژانس‌های تبلیغاتی تعهدی در قبال تولید Lead و افزایش فروش دیگر کسب‌وکارها ندارد.

در آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ یا آژانس‌ بازاریابی دیجیتال رویه‌ها‌ متفاوت‌تر است. آژانس دیجیتال مارکتینگ، نسخه ارتقا یافته آژانس تبلیغاتی است که برای پاسخ به تغییرات دنیای دیجیتال و به روز شدن نیاز کسب‌وکارها به وجود آمده است. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ با مشارکت تیم‌های مختلفی چون تیم استراتژی، گرافیک، تولید محتوا، خلاقیت و … از تکنیک‌های جدید بازاریابی برای سرویس‌دهی به کسب‌و‌کارها و هدایت آن‌ها در طول مسیر استفاده می‌کنند. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، برای هر مسئله‌ پاسخی دارند و می‌توانند به شدت روی تجربه مشتری از لحظه خرید تا زمان ارائه بازخورد (لحظه‌های حقیقت) اثرگذار باشند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که هر دو مدل یک هدف را دنبال می‌کنند اما تفاوت اصلی‌شان در به روز بودن،  نوآوری و خلاقیتی است که آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ از آن‌ها بهره می‌برند.

مزایای همکاری با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ، هزینه‌های کم‌تر، اثرگذاری بالاتر و صرف زمان کم‌تر است و این امکان را می‌دهد تا به مخاطب هدفی که مناسب کسب‌وکار افراد است دست پیدا کنند. به‌کارگیری استراتژی‌های متنوع بازاریابی، برندسازی، بهره‌گیری از خلاقیت و به صورت کلی استفاده از تمام پتانسیل‌ها، همگی در جهت همسو کردن اهداف کسب‌وکارها با اهداف، نیازها و خواسته‌های مشتریان است.

مدیریت رسانه‌های اجتماعی:

از دیگر فعالیت‌های آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، مدیریت پروفایل‌ کسب‌وکارها است. امروزه یکی از لازمه‌های ارتباط، حضور در رسانه‌های اجتماعی مختلف است؛ البته این که کدام رسانه بستر مناسب‌تری برای فرد است بستگی به نوع مخاطب و صنعتی که در آن فعالیت می‌کند دارد.

پیشرفت کسب‌وکارها:

برای کسب‌وکارهای نوپا، همکاری با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ به شدت تاثیر مثبت دارد؛ چرا که این آژانس‌ها علاوه بر مدیریت رسانه‌ها و اجرای تبلیغات برای کسب‌وکارها، با شناسایی نیازها و تعیین استراتژی‌های گوناگون، تلاش می‌کنند تا بیشترین بهره‌وری و کارایی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورند. اجرای صفر تا صد کمپین‌های تبلیغاتی از دیگر وظایفی است که در حیطه فعالیت آژانس‌های بازاریابی دیجیتال است؛ به این معنا که فقط کافی است تا بودجه موردنظر را به آن‌ها سپرده شود.

تعیین اهداف اسمارت:

یکی دیگر از مزیای همکاری با آژانس‌های بازاریابی دیجیتال، تعریف اهداف اسمارت یا SMART Goal است که در بلاگ‌های پیشین به آن پرداخته شد. تعیین اهداف مشخص،  قابل‌اندازه‌گیری، قابل دستیابی، واقع‌بینانه و مبتنی بر زمان برای کسب‌وکارها، دید گسترده‌تری نسبت به وضعیت آینده می‌دهد و کمک می‌کند تا افراد وضعیت کنونی را با نگاه رو به آینده جلو ببرند.

تعیین دقیق‌تر بازار هدف:

مزیت دیگر همکاری با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ تعیین بازار و مخاطب هدف مناسب‌تر است که با انجام تحقیقات بازار اطلاعات دقیق‌تری را در اختیار فرد قرار می‌دهد. مخاطب هدف این شانس را به وی می‌دهد تا مشتریان وفادار بیشتری داشته باشد و از طریق کانال‌ها و دریچه‌های متفاوتی به مشتریان و خریداران خود برسد.

جایگاه‌یابی مشخص:

جایگاهیابی مشخص به نسبت رقبا و در صنعتی که افراد در آن فعال هستند از دیگر مزایای همکاری با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ است. به دلیل ماهیت دیجیتالی این نوع آژانس‌ها، یافتن جایگاه مناسب در فضای رسانه‌های اجتماعی، بهبود موتورهای جستجو و افزایش سرچ ارگانیک از نکاتی است که مورد توجه قرار می‌گیرد.

افزایش تولید و نرخ بازگشت سرمایه:

یکی از اصلی‌ترین مزایای همکاری با آژانس‌های بازاریابی دیجیتال، تقویت ROI یا نرخ بازگشت سرمایه است. افزایش ROI به دست آمده توسط یک آژانس دیجیتال مارکتینگ به مراتب بالاتر از آژانس‌های تبلیغاتی سنتی است. افزایش تولید Lead و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان وفادار، از دیگر مزیت‌های مهم همکاری با این آژانس‌ها است.

علاوه‌بر مواردی که بالاتر به آن‌ها اشاره شد، می‌توان به طراحی و توسعه اپلیکیشن‌ها، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، برندینگ، بهینه‌سازی و بازاریابی موتورهای جستجو،طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج و در نهایت تخصص طراحی وب‌‌سایت و ترکیب آن با فعالیت‌های بازاریابی اشاره کرد. تخصصی که پیش از دیجیتالی شدن دنیای امروز معنایی نداشت.

در نهایت باید به خاطر داشت که انتخاب اشتباه آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ می‌تواند روی زمان و بودجه‌ای که کنار گذاشته‌ شده است اثر منفی بگذارد و به نوعی تمام تلاش‌ فرد را به هدر بدهد؛ به همین منظور بهتر است تا با توجه به اهداف و صنعتی که کسب و کار در آن فعال است، همکاری‌ خود را با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ شروع کرد. آژانس دیجیتال مارکتینگ ماکان با تخصص تیم‌های استراتژی، ایده‌پردازی و خلاقیت و …. تلاش می‌کند تا بهترین سرویس را متناسب با کسب‌وکارها ارائه دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021262***** - 091209*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی