اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139802233677911808

تابلو چلنیوم

کاربرد تابلو چلنیوم در تابلوسازی؛ بررسی روش ساخت و قیمت آن

کد: 139802233677911808

http://bit.ly/2YlWZN8

، تهران , (اخبار رسمی): تابلو چلنیوم یکی از بهترین و زیباترین نوع تابلوهای تبلیغاتی است که بر اساس نوع متفاوتی از نورپردازی‌ها و نام‌های متنوع، این روزها توانسته طرفداران زیادی را در عرصه تابلوسازی به خود جذب کند.

کاربرد تابلو چلنیوم در تابلو سازی و روش ساخت و قیمت آن
تابلو چلنیوم ایمن نورتاب

تابلوسازی یکی از برترین نوع شیوه‌های تبلیغاتی برای شناساندن برند و معرفی آن به عموم مردم است که از دیرباز تاکنون مورد اهمیت ویژه‌‌ای قرار داشته است. هر مغازه‌ای یک تابلو برای معرفی نوع کسب و کار نصب کرده و شاید به ندرت دیده شود که یک مغازه هیچ تابلوی تبلیغاتی نصب نکرده باشد.

همین مساله قدرت و تاثیر فرآیند ساخت تابلوی تبلیغاتی را به عنوان یکی از موارد مهم برای یک کسب و کار نشان می‌دهد. می‌توان چنین عنوان کرد که یک تابلو تبلیغاتی به عنوان شناسنامه کسب و کارها محسوب می‌شود و نصب آن نه تنها هزینه‌ محسوب نمی‌شود بلکه می‌تواند در کسب سود بیشتر به کسب و کار کمک کند.

افرادی که در زمینه کسب و کارهای کلان مشغول به کار هستند می‌توانند علاوه بر نصب تابلو برای مغازه، از ترفندهای تبلیغاتی در حوزه گسترده‌ای مانند طراحی و ساخت بیلبورد، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، سفارش و نصب بنرهای تبلیغاتی در سایت‌های پربازدید، تبلیغات سمپلینگ، تبلیغات چریکی، نصب استیکرهای سه بعدی و سایر تبلیغات رایج در بستر اینترنتی و فضای شهری استفاده کنند.

تابلو چلنیوم 

تابلو چلنیوم قدمت دیرینه‌ای در صنعت تابلوسازی دارد و اولین نسل آن مربوط به سال 2000 میلادی است. کشور اسپانیا در آن زمان توانست بر روی آلیاژهای آلومینیوم، ورق‌هایی با سطح آینه که شبیه فلز استیل بود ایجاد کند.

شرکت اسپانیایی MCI نام تجاری آلوراپید را بر روی این ورق‌ها حک کرد و آنها را روانه بازار کرد که یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده چلنیوم است و کیفیت بی‌نظیری دارد.

پس از اسپانیا، تایوان نیز محصولی با نام آلوباند روانه بازار کرد که این محصول نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است و بعد از تایوان، کشور چین محصولاتی با کیفیت‌های متفاوت با نام‌های آلوشاین، آلوتیپ، سهند و نوع‌های دیگر وارد بازار کرد.

روش ساخت تابلو چلنیوم 

ابتدا طرح تابلو توسط نرم افزارها طراحی می‌شود. برای ساخت تابلو چلنیوم می‌توان از روش دستی و یا از دستگاه برش لیزری استفاده کرد. زمانی که کار توسط دستگاه انجام می‌شود، تمام مراحل ساخت تابلو چلنیوم توسط دست تابلوساز صورت می‌گیرد و فقط برش پلکسی گلاس که رویه تابلو بر روری آن نصب می‌شود توسط دستگاه برش لیزری انجام می‌شود.

پس از انجام برش و آماده سازی حروف و اتمام مراحل خم کاری، نوبت به نصب تابلو و نورپردازی آن است. تابلو چلنیوم با توجه به نحوه ایجاد برش بر روی پلکسی گلاس می‌تواند به صورت‌های متفاوتی از خود نور متصاعد کند.

 در ادامه به شرح انواع تابلو چلنیوم پرداخته شده است.

انواع تابلو چلنیوم

 • تابلو چلنیوم ساده

این روش ابتدایی‌ترین روش طراحی تابلو چلنیوم است که به صورت ساده و بر اساس حروف برجسته ساخته می‌شود که نوع پلکسی و رنگ لبه‌های حروف می‌تواند تفاوت‌هایی در ساخت این نوع تابلو ایجاد کند.

 • تابلو چلنیوم دوبل

طراحی و ساخت این تابلو مشابه تابلو چلنیوم ساده است با این تفاوت که در ساخت آن از یک پلکسی اضافی استفاده شده است. استفاده از دو پلکسی با رنگ‌های متفاوت می‌تواند رنگ و لعاب خاصی برای تابلوی تبلیغاتی ایفا کند.

 • تابلو چلنیوم الماسی

تابلوساز در ساخت این نوع از تابلو چلنیوم با ایجاد برش‌های هندسی شکل بر روی صفحه پلکسی در فاصله‌های معین، شکاف‌هایی ایجاد می‌کند که پس از نصب لامپ‌های ال ای دی بر روی تابلو، نور به  شکل خاصی از این شکاف‌ها با چشم برخورد کرده و سبب می‌شود که بیننده نور را به صورت اشکال هندسی خاص مشاهده کند.

 • تابلو چلنیوم کریستال

در این روش از تابلو سازی، از  پلکسی گلاس شیشه‌ای همراه با دانه‌های کریستال استفاده شده است.

 • تابلو چلنیوم لبه پانچ

کنار لبه‌های حروف چلنیوم سوراخ‌هایی پانچ مانند در اشکال هندسی منظم و غیرمنظم و به صورت ردیفی و در قطرهای متفاوت ایجاد می‌شود که نور از آن سوراخ‌ها به شکلی بسیار زیبا تابیده می‌شود.

 • تابلو چلنیوم طلایی

 لایه رویی این تابلو تبلیغاتی از پلکسی گلاس است و برای ساخت لبه‌های  آن از رول رنگ طلایی استفاده می‌شود.

 • تابلو چلنیوم RGB

برای ساخت این مدل از پلکسی گلاس سفید استفاده و برای لبه‌های حروف هم از هفت رنگ استفاده شده است. 

 • تابلو چلنیوم ستاره‌ای

برای ساخت این نوع تابلو، برش‌های مشبک شکل و یک لایه پلکسی شفاف شیشه‌ای ایجاد شده است که برخورد نور با این شکاف‌ها سبب ایجاد نقطه‌های ستاره‌ای و انعکاس آن بر روی چشم می‌شود.

قیمت تابلو چلنیوم 

هر تابلوساز با در نظر گرفتن معیارهای خاص برای یک تابلو قیمت آن را تعیین می‌کند.  برای ساخت تابلو چلنیوم نیز، معیارهای زیادی در نحوه قیمت گذاری تاثیر دارد که عبارتنداز:

 • جنس لبه حروف

تابلو چلنیوم حاوی رول‌هایی با اندازه 7 ، 9 و 11 سانتیمتری در رنگ‌های متفاوت در بازار است که بیشترین کاربرد را رنگ مشکی، طلایی و نقره‌ای که حاوی قطر لبه 9 سانتی متری است دارد که هر کدام توسط شرکت‌های متعددی ارائه می‌شوند که دارای نوع اصلی و فرعی هستند و انواع چینی آن به جز چند مورد خاص از کیفیت مرغوبی برخوردار نیست.

 • روشنایی تابلو

 لامپ‌های اس ام دی یا ال ای دی تامین کننده نور تابلو تبلیغاتی هستند. همچنین تعداد ماژول‌هایی که در یک تابلو بکار برده می‌شود در میزان نوردهی اهمیت زیادی دارد که از لحاظ کیفی پیشنهاد می‌شود نوع کره‌ای آن تهیه شود.

 • قطر حروف برجسته

هر چه حروف دارای قطر بیشتری باشند زیبایی و تسلط دید بهتری خواهند داشت.

 • ارتفاع محل نصب تابلو

تابلوساز با در نظر گرفتن زاویه‌های متعدد، محل مناسبی برای ارتفاع تابلو تعیین می‌کند که اگر تابلوی تبلیغاتی در ارتفاع بالاتر نصب شود باید میزان برجستگی حروف بیشتر شود تا دید بهتری داشته باشد.

 • متریال زیرسازی

حروف برجسته چلنیوم می‌تواند بر روی متریال‌های متعدد نظیر پلکسی، کامپوزیت، چوب یا شیشه نصب شوند که هرکدام با توجه به نوع و کیفیت دارای قیمت‌های متعددی هستند.

 • اندازه و متراژ تابلو تبیلیغاتی

قیمت تابلو چلنیوم بر اساس متر محیط محاسبه می‌شود و هر چه فونت و نحوه جایگزینی حروف برجسته، محیط بیشتری را اشغال کنند، قیمت به مراتب بالاتر می‌رود.

 • پاورهای فن‌دار

این پاورها وظیفه خنک کردن برد تابلو را در مدت زمان طولانی بر عهده دارند. پاورها نیز با توجه به شرکت ارائه دهنده دارای قیمت‌های متنوعی هستند.

 • تایمر

تایمر وسیله‌ای است که در پشت تابلو نصب می‌شود و زمان روشن و خاموش شدن تابلو را تنظیم می‌کند.

عوامل موثر در زیبا سازی تابلو چلنیوم

 • نحوه نورپردازی

در تابلو چلنیوم نحوه انعکاس نور است که آن را از سایر تابلوهای دیگر متمایز می‌کند زیرا این تابلو دارای افکت‌های نوری متعددی است.

 • حجیم سازی تابلو

دادن بعد و حجم مناسب به تابلو با توجه به ارتفاع آن از سطح زمین نیز یکی از عواملی است که رعایت آن زیبایی تابلو را چندین برابر می‌کند.

 • رنگ آمیزی تابلو

یک تابلو ساز برای آنکه بتواند از ترکیب رنگ‌های مناسب در ساخت تابلو چلنیوم استفاده کند نیاز دارد تا کمی اطلاعات در زمینه روانشناسی رنگ‌ها در تبلیغات داشته باشد تا بتواند با ترکیب رنگ‌های دل پذیر، زیبایی تابلو را چندین برابر کند.

 • نوار گردگیر

لبه چلنیوم حاوی یک نوار اسفنجی گردگیر است که از ورود گرد و خاک و آلودگی‌های محیطی به داخل حروف جلوگیری می‌کند و همین عامل سبب می‌شود که همیشه یک تابلو درخشان باشد.

 • استفاده از محصولات اصلی

همیشه اجناس با کیفیت دارای قیمت بالاتری هستند اما پرداخت مبلغ ناچیزی نسبت به نوع فرعی هنگام سفارش تابلو تبلیغاتی سبب می‌شود که طول عمر تابلو بیشتر شود و هیچ وقت دچار زنگ زدگی و تغییر رنگ نشود و درخشنان باقی بماند.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت تابلوسازی ایمن نورتاب به آدرس https://saftysign.ir/ مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تابلوسازی ایمن نورتاب

گروه تحقیقاتی-تولیدی ایمن نورتاب پس از چندین سال تلاش بی وقفه و با بهره گیری از علوم روز دنیا و همچنین استفاده از هوش و توان متخصصان ایرانی ، موفق به تلفیق تکنولوژی و هنر شده و موفق به تولید محصولاتی منحصر بفرد با کیفیتی بالا در سه حوزه خدمات ایمنی و تابلو سازی و خدمات چاپ شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار