اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980319374548734

تغییر قوانین اقامت گرجستان

بررسی قوانین جدید اقامت گرجستان

کد: 13980319374548734

http://bit.ly/2KbApUq

، (اخبار رسمی): طی اطلاعیه رسمی پارلمان گرجستان، قوانین جدید مهاجرتی برای اتباع خارجی در متن قانون گرجستان تصویب و اعلام شده است که در ادامه این قوانین تغییر یافته و ضروری بررسی شده است.

قوانین جدید اقامت گرجستان
بررسی قوانین جدید اقامت گرجستان

قانون جدید سرمایه گذاری در گرجستان برابر با سرمایه گذاری مستقیم در گرجستان به مبلغ حداقل 300 هزار دلار آمریکا است

بنابر اعلام رسمی پارلمان گرجستان، قوانین مهاجرتی و سرمایه گذاری در گرجستان برای اتباع خارجی با موفقیت تثبیت شده و در متن قانون اساسی گرجستان این قوانین اعمال شدند.

در ماه‌های اخیر، صحبت‌ها و بحث‌‌های زیادی در خصوص تغییر قوانین مهاجرتی گرجستان در منابع غیررسمی وجود داشت اما پارلمان گرجستان در تاریخ 8 ژوئن سال 2019 اعلام کرد قوانین رسماً تصویب شده‌اند و از این پس قوانین مربوط به اقامت گرجستان از تاریخ 1 جولای 2019، بنا بر اعلام قوانین جدید خواهد بود .

قوانین تغییر یافته مربوط به سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان است که در ادامه نکات مهم آن بررسی شده است.

بنا بر اعلام پارلمان گرجستان، از این پس حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در گرجستان برای اتباع خارجی، 300 هزار دلار گرجستان، بجای مبلغ 300 هزار لاری است. همچنین کسب و کار سرمایه گذار باید به تائید دولت گرجستان برسد و کارشناسان بخش سرمایه گذاری دولت، باید کسب و کار سرمایه گذار را تائید کنند.

میزان گردش مالی سال اول برای سرمایه گذار حداقل 50 هزار لاری، سال دوم برابر با حداقل 100 هزار دلار و سال‌های سوم، چهارم و پنج نباید کمتر از 120 هزار دلار آمریکا باشند.

این قوانین سخت گیرانه‌ای، وضعیت با ثبات بیشتری در گرجستان را تثبیت می‌کند و سرمایه گذاران واقعی از سرمایه گذاران صوری که تنها قصد اخذ اقامت دائم گرجستان را دارند، متمایز خواهند شد.

برای خرید املاک در گرجستان، حداقل مبلغ خرید متناسب برای اخذ اقامت موقت گرجستان برای شهروندان خارجی، 100 هزار دلار است، یعنی اگر فردی یک شهروند گرجی نیست و می‌خواهد ملک خریداری کند و اقامت اخذ کند، تنها زمانی این شرایط را دارد که حداقل به مبلغ 100 هزار دلار آمریکا ملک خریداری کند.

افرادی که پیش از تاریخ 1 جولای 2019 در گرجستان ملکی را خریداری کنند و کارشناسی ملک آنها حرفه‌ای انجام شده باشد، به مشکل نخواهند خورد اما این موضوع نیز یک موضوع چالشی است پس توصیه می‌شود ملک زیر 100 هزار دلار خریداری نشود، همچنین برای افرادی که ملک حداقل 100 هزار دلاری خرید می‌کنند شانس اخذ کارت اقامت طولانی مدت گرجستان وجود دارد.

اقامت کارمندی گرجستان نیز تغییراتی داشته است. در حال حاضر قطعاً شرایط به نسبت قبل پیچیده‌تر خواهد بود، دلیل آن هم این است که تعداد سوءاستفاده‌های اتباع خارجی از قوانین ساده مهاجرتی گرجستان، بی شمار بوده است. در گرجستان در سال 2017 پس از آنکه یک شرکت ثبت می‌شد، بدون داشتن هیچگونه فعالیت خاصی افراد می‌توانستند در ماه اول اقامت گرجستان را اخذ کنند.

این در حالی است که یک تبعه خارجی لازم بود حداقل 6 الی 8 ماه فعالیت کاملاً مفید در خصوص کارآفرینی در گرجستان داشته باشد تا بتواند درخواست اقامت را برای خود و کارمندان خارجی خود به دولت اعطا کند.

یکی از دیگر دلایل مهم تغییر در قوانین مهاجرتی گرجستان، جدی بودن ورود این کشور به اتحادیه اروپا است. توصیه می‌شود در خصوص تصمیم گیری برای مهاجرت به این کشور بیش از پیش تحقیق شود تا از ضرر و زیان جلوگیری شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت خدمات مهاجرتی سام جورجیا

موسسه حقوقی و مهاجرتی سام جورجیا ( Samgeorgia LTD ) با داشتن نزدیک به یک دهه سابقه ارائه خدمات حقوقی در کشور گرجستان و دارای مجوز قانونی در این زمینه از اداره ثبت شرکتها و دادگستری گرجستان و دارای کارشناسان و وکلای باتجربه گرجی ، آماده ارائه خدمات و مشاوره های رایگان در زمینه های ثبت شرکت و اقامت در گرجستان.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون