اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980512391178822

چگونه می توان با موبایل تولید محتوا کرد؟

آموزش تولید محتوا با موبایل

کد: 13980512391178822

http://bit.ly/31fHlV1

، مشهد , (اخبار رسمی): برای خیلی از افرادی که در حوزه تولید محتوا فعالیت می‌کنند سوال پیش می‌آید که آیا با موبایل می‌شود محتوا درست کرد؟ برای محتواسازی با موبایل به چه ابزارهایی نیاز است و اینکه تولید محتوا از کجا شروع می‌شود؟ در این مقاله قرار است به این سوالات پاسخ داده شود و به نکات ضروری برای تولید محتوا بیان شود.

آموزش تولید محتوا با موبایل
آموزش تولید محتوا با موبایل

در این مقاله آموزشی به نحوه تولید محتوا با موبایل و نکاتی که باید رعایت شود پرداخته می‌شود.

برای خیلی از افرادی که در حوزه تولید محتوا فعالیت می‌کنند (منظور از تولید محتوا می‌تواند محتواسازی برای سایت، وبلاگ یا کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام باشد و حتی تهیه فیلم‌های آموزشی). سوال پیش می‌آید که: آیا با موبایل می‌شود محتوا درست کرد؟ برای محتواسازی با موبایل به چه ابزارهایی نیاز است و اینکه تولید محتوای از کجا شروع می‌شود؟

گام اول: هدف از تولید محتوا چیست؟

اولین سوالی که باید قبل از شروع به محتواسازی از خود پرسید این است که هدف از تولید محتوا چیست؟

منظور هدفی مثل کسب درآمد، برند سازی شخصی، تولید محتوا و ... نیست در واقع اهداف کسب و کار مدنظر نیست، منظور هدفی است که مخاطب یا فراگیر به دنبال آن است و نویسنده محتوا تلاش می‌کند تا با ارائه محتوا آن هدف را برای مخاطب محقق بسازد.

برای مثال: یک مدرس بازاریابی هدفش از محتواسازی این است که مردم با دیدن آن محتوا بتوانند حرفه‌ای تر و راحت‌تر و سریع‌تر بفروشند و یک مدرس زبان انگلیسی هدفش این است که مردم راحت‌تر انگلیسی صحبت کنند و مواردی که یاد گرفته‌اند را به راحتی در زندگی روزمره خودبه کار ببرند.

پس سوال اساسی در این گام این است که: هدف مخاطب چیست؟ و چگونه می‌توان آن را محقق ساخت؟

هر آنچه که به ذهن می‌رسد را باید حتما مکتوب کرد.

 گام دوم: مخاطب من کیست؟

شاید خیلی‌ها قبلا تجربه آموزش دادن در کلاس‌های حضوری را داشته باشید و با توجه به اینکه مخاطب را می‌بینند و می‌توانند با مخاطب تعامل داشته باشند مشکلی از نظر ارتباط‌گیری نداشته باشند. اما در تولید محتوای مجازی مخاطبی وجود ندارد و برای همین جواب به این سوال می‌تواند خیلی به تولید یک محتوای با کیفیت کمک کند. برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌شود از تکنیک پرسونا استفاده شود برای آشنایی بیشتر با این تکنیک می‌توان با یک جستجوی ساده در گوگل مقالات آموزشی بسیاری را در مورد آن مطالعه کرد.

مفهوم پرسونا به این صورت است که باید مخاطب خود را از هر نظر مثل سن، جنسیت و ... در ذهن خود تصور کرد و متناسب با آن محتوا را تهیه کرد حتی ممکن است در بعضی از جاها به جای آن از خود سوال پرسید و به همان سوال جواب داد در بعضی از جاها ممکن است ریتم صحبت کردن آهسته شود و در جای دیگر بلندتر صحبت کرد.

این کار باعث می‌شود تا مخاطب محتوا، راحت‌تر ارتباط بگیرد و مفهومی که مدنظر است ساده‌تر منتقل شود.

 گام سوم: باید سناریوی آموزشی از قبل آماده شده داشت هر سناریوی آموزشی را به طور کلی به سه بخش می‌توان تقسیم کرد که در بخش اول  جملات ابتدایی را شامل می‌شود و اینکه چطور شروع می‌شود؟

در بخش دوم سناریو آن مفهوم یا مطلبی که قرار است به مخاطب منتقل شود بیان می‌شود. که حتما قبل از شروع به فیلم برداری یا محتواسازی تسلط کامل باید به آن داشت.

و در بخش پایانی نیز مثل بخش ابتدایی جملاتی گفته می‌شود که قرار است به  آن محتوا خاتمه دهد برای بخش‌های ابتدایی و پایانی می‌توان از محتواهای موجود الگوبرداری کرد تا به مرور تسلط بیشتری پیدا کرد.

البته این تقسیم بندی خیلی کلی است و می‌توان با توجه به مطلب خود بخش‌های بیشتری را به آن اضافه کرد.

در ادامه به نکاتی که باید حین فیلم برداری با موبایل رعایت کرد پرداخته خواهد شد.

نکاتی که باید در زمان تولید محتوا با موبایل رعایت کرد:

  1. حافظه موبایل فضای لازم برای فیلم برداری را داشته باشد تا در حین فیلم برداری حجم موبایل پر نشود.
  2. باتری موبایل شارژ کافی داشته باشد.
  3. همگام فیلم برداری سوژه مقابل نور قرار گرفته باشدو فیلم بردار پشت به نور باشد. تصویر زیر جزییات بیشتری را در اختیار قرار خواهد داد.  
  4. موبایل در حالت پرواز باشد.
  5.  به کیفیت صدا در حین فیلم برداری توجه شود و یکی از نکات اساسی در محتواهای فیلمی، کیفیت مناسب صدا است. برای اینکه بتوان با موبایل کیفیت مناسب صدا را داشت، نیاز به استفاده از میکروفن‌های اکسترنال یا خارجی است. برای این‌کار پیشنهاد می‌شود از میکروفن‌های اکسترنال مارک boya استفاده شود که امکان اتصال به موبایل و ضبط صدا را در حین فیلم برداری فراهم می‌کند.
  6. در نهایت برای جلوگیری از لرزش و کیفت مناسب تصویر حتما از پایه‌های دوربین استفاده شود و یا اگر دسترسی به پایه‌های دوربین وجود ندارد باید حتما در دسته‌ای منوپاد استفاده کرد.

در این مقاله به بخشی از موارد مهمی که باید در زمان تولید محتوا با موبایل رعایت کرد پرداخته شده است در ادامه مباحث آینده به بررسی نرم افزارها و اپلیکیشن‌های لازم برای تدوین فیلم‌های ضبط شده پرداخت خواهد شد. علاقه‌مندان برای دریافت و مشاهده فیلم‌های آموزش تولید محتوا با موبایل می‌توانند به سایت گروه آموزش مجازی بیان نو و کانال تلگرام بیان نو که در سایت موجود است بپیوندند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سامانه آموزش مجازی آی کورسرا

اگر دارای تخصص یا مهارتی هستید و می خواهید دانش خود را در فضای اینترنت با هزاران نفر به اشتراک بگذارید با سامانه بیان نو، آموزشگاه مجازی با برند و لوگوی خودت رو بساز و مدیر کسب و کار خودت باش. با سامانه بیان نو یک فروشگاه اینترنتی نمی سازید در این سامانه کلیه امکانات لازم برای ایجاد یک بستر آموزش به صورت مجازی فراهم شده مثل: امکان تعامل فراگیران با هم و با استاد از طریق تالار گفتگو و ورک شاپ، امکان برگزاری ویدیوکنفرانس برای ارتباط برخط، امکان آزمون آنلاین و ارسال تمرین ها، گزارش گیری حضور و غیاب فراگیران و میزان فعالیت آنها در کلاس، قابلیت کد تخفیف و ساخت صفحه گالری و موارد زیاد دیگه که پیشنهاد میکنم بخش امکانات رو مطالعه بفرمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش