اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805133915210013

بهترین روش ترک ترامادول

کد: 139805133915210013

http://bit.ly/31lVa4b

، تهران , (اخبار رسمی): ترامادول دارویی ضد درد است که در موارد خاصی برای التیام درد توسط پزشک برای بیمار تجویز می‌شود. ترامادول مسکنی با خواص مخدر است که برای کاهش و کنترل دردهای جسمانی بیماران تجویز می‌شود.

بهترین روش ترک ترامادول
ترک ترامادول

ترامادول مسکنی با خواص مخدر است که برای کاهش و کنترل دردهای جسمانی بیماران تجویز می‌شود. به دلیل حس نشاط و نشئگی که مصرف ترامادول دارد، امروزه جوانان زیادی به مصرف ترامادول گرایش پیدا کرده‌اند. ترامادول مسکنی ضعیف‌تر از مورفین است و پزشکان معمولا داروی ترامادول بیشتر از 2 هفته برای بیماران خود تجویز نمی‌کنند. ترامادول جز داروهای اعتیاد آور تلقی می‌شود و افراد ممکن است با مصرف بی‌رویه ترامادول به این ماده معتاد شوند.

متاسفانه در سالژ‌های اخیر در ایران مصرف ترامادول به خصوص در میان جوانان بسیار شایع شده است و جوانان زیادی ترامادول اعتیاد پیدا کرده‌اند. اولین مرحله برای شروع ترک اعتیاد شناخت علل گرایش به اعتیاد خود است. زمانی که ریشه و علت گرایش به مصرف ترامادول پیدا شود می‌‌توان به راحتی و با دریافت مشاوره ترک اعتیاد به مبارزه با آن رفت. خبر خوب این است که اگر زمان زیادی از مصرف شخص نمی گذرد راهکارهایی برای ترک ترامادول در زمان خیلی کم وجود دارد. 

موارد مصرف ترامادول

مصرف ترامادول اثراتی بر روی شخص می‌گذارد که موجب می‌شود برخی از افراد به این دارو معتاد شوند. از جمله این اثرات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- مصرف ترامادول باعث نشئگی می‌شود و انزال مردها را در رابطه جنسی به تاخیر می‌اندازد. به این دلیل مردهایی که دارای زود انزالی و اختلال نعوظ هستند و یا تمایل به رابطه جنسی طولانی مدت دارند از ترامادول استفاده می‌کنند.

2- افرادی که شرایط کاری سخت سنگینی دارند و یا مجبور هستند که مدت طولانی را بیدار بمانند به مصرف ترامادول گرایش پیدا می‌کنند.

3- پزشکان برای تسکین درد برخی از بیماران ترامادول را تجویز می‌کنند و در بعضی از موارد افراد پس از اتمام دوره دارو به صورت خود سرانه مصرف ترامادول را ادامه می‌دهند.

4- افرادی معتاد به مواد مخدر و افیونی دیگر برای ترک اعتیاد به مواد مخدر به مصرف قرص ترامادول روی می‌آورند.

5- این دسته بیشتر مربوط به جوانان و حتی نوجوانانی هستند که به خاطر خوش‌گذرانی و خاصیت نشئگی که در اثر مصرف قرص ترامادول به آن‌ها دست می‌دهد روی به مصرف ترامادول می‌آورند.

تداخلات دارویی مصرف ترامادول

مصرف قرص ترامادول در هر صورت برای تمامی افراد مضر است و اثرات زیان باری را به وجود می‌آورد. برخی از افراد به دلیل شرایط خاصی که دارند به هیچ وجه نباید قرص ترمادول را مصرف کنند. مصرف قرص ترامادول برای این دسته از افراد می‌تواند اثرات جبران ناپذیری داشته باشد و برای همیشه تاوان سنگینی را متحمل شوند. از جمله این افراد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

1- زنان باردار در دوران بارداری به هیچ وجه بدون تجویز پزشک به صورت خود سر این قرص را مصرف نکنند.

2- زنان در دوران شیردهی فقط با مشاوره و تجویز پزشک متخصص از قرص‌های ترامادول استفاده کنند.

3- افراد مبتلا به صرع یا تشنج.

4- داشتن بیماری‌های کلیوی و کبدی.

5- مصرف داروهای اعصاب و روان.

6- مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل و مست کننده.

7- مصرف داروهای آنتی سایکوز از قبیل فلنزین، سیتالوپرام، امی تریپتیلین.

8- مصرف داروهای تسکین درد و مخدر از قبیل کدئین ومرفین.

علائم مصرف ترامادول

با مصرف ترامادول اثراتی فیزیکی، ظاهری و جسمی در شخص ظاهر می‌شود. از جمله نشانه‌ها و علائم اعتیاد به ترامادول می‌توان به سرخ شدن و خماری چشم‌ها، نگاه‌های بی‌دلیل به یک نقطه به مدت طولانی، از بین رفتن حافظه کوتاه مدت، سرگیجه، اختلال خواب و بی خوابی و خارش، عصبانیت، تعریق و اسهال اشاره کرد.

عده‌ای به غلط ترامادول را برای ترک اعتیاد مورد استفاده قرار می‌دهند. کسانی که این دارو را جهت ترک اعتیاد استفاده می‌کنند. وقتی دوز دارو به کمتر از 200 میلی گرم برسانند. علائم ترک مواد مخدر را از خود نشان خواهد داد و دوباره به مصرف ترامادول یا مواد مخدر روی می‌آورند.

ترامادول داروی مناسبی برای ترک اعتیاد نیست! به علاوه اکثر قریب به اتفاق بیماران وابسته به مواد مخدر در کنار مصرف مواد مخدر از داروهای آرام بخش اعصاب، آرامش بخش و خواب آورها استفاده می‌کنند. چنان‌چه که در قسمت تداخلات دارویی ترامادول این داروها عنوان شده باشد؛ مصرف همزمان ترامادول با این داروها خود خطر تشنج و ایست تنفسی را به همراه خواهد داشت. توصیه می‌شود بدون دریافت مشاوره از افراد متخصص، از مصرف هر گونه داروی دیگری با ترامادول خودداری شود.

عوارض ترک ترامادول

کسانی که به ترامادول اعتیاد پیدا کرده‌اند؛ نباید ناگهانی مصرف ترامادول را قطع کنند. چون ترک ناگهانی آن خطرناک بوده و باید طبق نظر پزشک آن را ترک کرد. مصرف این دارو در بخش‌های مختلف بدن عوارض جبران‌ناپذیری به وجود می‌آورد که عبارتند از:

عوارض جسمانی ترک ترامادول

از جمله مهم‌ترین عوارض جسمانی ترک ترامادول می‌توان به خارش، اختلالات بینایی، استفراغ، خشکی دهان، درد معده، تکرر ادرار، دفع پروتین در بدن، مشکلات تنفسی، مشکلات و اختلالات جنسی، اسهال، تب و احساس سردی در بدن و ... اشاره کرد.

بسته به نوع سیستم بدنی می‌تواند عوارضی مانند قرمز شدن مردمک چشم و... در بدن را نیز ایجاد کند.  

عوارض روحی و روانی ترک ترامادول

از جمله عوارض روحی و روانی ترک ترامادول می‌توان به بروز علائم افسردگی، افسردگی، سردرد، اختلال خواب و بی خوابی، کم اشتهایی، اضطراب، اختلال تعادل و ضعف اشاره داشت.

چند نکته در مورد ترامادول

نکات زیر از جمله نکاتی هستند که باید در مورد ترامادول دانست: 

1- هر قرص 100 میلی‌گرمی ترامادول معادل 2 الی 3 گرم تریاک است. بنابراین این دارو یک داروی قوی است و باید در مصرف آن احتیاط کرد.

2- برای ترک ترامادول و رفع سموم آن می‌توان از مواد لبنی مانند شیر استفاده کرد. شیر به دفع سموم ناشی از ترامادول کمک می‌کند.

3- می‌توان برای بر طرف کردن ضعف بدن و رفع کلافگی ناشی از آن از شکلات تلخ استفاده کرد. مواد موجود در شکلات تلخ موجب کاهش درد و آرامش فرد می‌شود.

4- مصرف میوه و سبزیجات به خصوص موز می‌تواند به ترک ترامادول کمک کند و مسمومیت‌های ناشی از ترک ترامادول را تا حد زیادی کاهش دهد.

5- ترامادول به شدت به دستگاه گوارش صدمه می‌زند و اگر از آن برای ترک مواد مخدر استفاده می‌شود، حتما بعد از غذا مصرف شود.

6- افرادی که قصد ترک ترامادول را دارند، حتما باید به یک پزشک و روان شناس مراجعه کنند  چون ترک ترامادول هم جنبه جسمی دارد و هم جنبه روحی که باید بر طرف بشود. بدون دریافت مشاوره و کسب اطلاعات دقیق، خود سرانه کاری نباید انجام داد.

7- برخی از افراد برای درمان زود انزالی از این قرص استفاده می‌کنند. در کوتاه مدت نتیجه بخش است ولی در دراز مدت نه تنها این مشکل را برطرف نمی‌کند، بلکه به مرور زمان باعث می‌شود دوز مصرفی بالا رفته و اثرش به مرور کاهش می‌یابد و در طولانی مدت مشکلات جنسی برای فرد ایجاد می‌کند.

8- ترک ناگهانی ترامادول خطرناک بوده و باید طبق نظر پزشک و مشاور اقدام به ترک ترامادول کرد. چون ترک ناگهانی باعث تب و لرز و احساس ضعف در بدن، اسهال، استفراغ، بی‌اشتهایی، تشنج و مواردی از این قبیل می‌شود. در برخی موارد ترک ترامادول برای افرادی که به مدت چند سال از آن استفاده کرده‌اند، موجب مرگ می‌شود.

9- برای ترک ترامادول می‌توان از استامینوفن، کدئین و کاهش تدریجی قرص طبق نظر پزشک استفاده کرد. اگر در مدتی از ترامادول استفاده کرده و طبق شرایطی نمی‌توان آن را مصرف کرد. می‌توان از استامینوفن و کدئین برای کاهش سردرد و دردهای جسمانی خود استفاده کرد.

مشاوره اعتیاد و درمان اعتیاد فرد معتاد را از کجا باید شروع کرد

برای ترک اعتیاد ابتدا فرد باید پذیرفت که معتاد است. شاید هم این جمله از سوی افراد معتاد بیان شود که: من معتاد نیستم، فقط برای تفنن مصرف می‌کنم و هر وقت که بخواهم آن را کنار می‌گذارم. اولین قدم در مشاوره اعتیاد این است که فرد قبول کند که معتاد است. فرد معتاد زمانی که اعتیاد خود را قبول نکرده است، احساس خطر نمی‌کند و نمی‌توان مشاوره ترک اعتیاد و درمان اعتیاد او را آغاز کرد. می‌توان برای دریافت مشاوره تلفنی و حضوری از خدمات مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی بهرمند شد. مشاوران مرکز حامی هنر زندگی آماده پاسخگویی به سوالات در تمامی ساعت روز هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و ... می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران...

اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | روانشناسی و موفقیت