اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805133916811767

ثبت لوگو و قوانین ثبت برند

چرا باید ثبت لوگو یا برند انجام داد؟

کد: 139805133916811767

http://bit.ly/2Kj2SGJ

، تهران , (اخبار رسمی): ثبت لوگو، یکی از مسائلی است که برای صاحبان مشاغل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دلیل این اهمیت این است که پس از ثبت برند، طبق قانون ثبت علامت تجاری، شخص و یا شرکتی که اقدام به ثبت برند خود کرده، مجاز است که به صورت انحصاری از این برند استفاده کند.

چرا باید ثبت لوگو یا برند انجام دهیم ؟
ثبت لوگو یا ثبت برند

لوگو یا همان علامت تجاری با هدف ایجاد وجه تمایز بین خدمات یک شرکت، با شرکت دیگر و یک شخص حقیقی با شخصیت‌های حقیقی دیگر کاربرد دارد و به عنوان ابزاری برای معرفی شدن محصولات یک شرکت در بازار به کار می‌رود.

چرا باید ثبت لوگو یا برند انجام داد؟

به دلیل رقابت زیادی که در موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری در بین انواع شرکت‌های داخلی و خارجی وجود دارد، بهتر است ثبت برند یا ثبت لوگو صورت پذیرد تا فرد یا افرادی از منافع و اعتبار آن به نفع خود و به ضرر صاحب برند استفاده نکنند.

اعتراض به ثبت برند و لوگو

معمولا سه دسته از افراد ممکن است لوگو را مورد اعتراض قرار دهند:

افرادی که برند و یا لوگو دقیقا مشابه و کپی از برند آنها باشد.

افرادی که لوگو یا برند شباهت زیادی با لوگو آنها داشته باشد و احتمال می‎دهند موجبات تداخل برند با مشتریان او فراهم شود و اعتبار برند او از دست برود.

افرادی که مدعی مالکیت برند هستند و معتقدند که برند قبلا توسط آنها مورد استفاده بوده و یا کلا طرح برند از آنها بوده و در واقع طرح توسط به سرقت رفته است.

دلایل حمایت از علائم تجاری و حقوق ناشی از ثبت آن :

ثبت لوگو یا ثبت برند، یکی از مسائلی است که برای صاحبان مشاغل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دلیل این اهمیت این است که پس از ثبت برند، طبق قانون ثبت علامت تجاری، شخص و یا شرکتی که اقدام به ثبت برند خود کرده، مجاز است که به صورت انحصاری از این برند استفاده کند. بدین معنا که از ارائه کالا یا خدمات یکسان و یا شبیه به کالا و خدمات خود جلوگیری به عمل آید زیرا این امر ممکن است سبب گمراهی مشتریان شده و همچنین باعث سوء استفاده از برند ذکر شده شود.

یکی از عواقب عدم ثبت برند این است که، اگر صاحبان برند نسبت به ثبت برند خود اقدام نکنند، ممکن است شرکت‌های رقیب از این برند برای کالای مشابه استفاده کنند و این امر منجر به اتلاف سرمایه‌گذاری در بازاریابی یک محصول شود. در حقیقت به دنبال این امر ممکن است مشتریان گمراه شوند و به شهرت و اعتبار صاحب برند آسیبی وارد شود.

نکته‌ای که در این بحث حائز اهمیت است این است که، واگذار کردن برند به شخص ثالث به سهولت قابل انجام است و این امر می‎تواند سبب افزایش منبع درآمد شخص و یا شرکت شود و یا موجب انعقاد موافقت نامه اعطای نمایندگی فروش شود.

یکی از مزایای ثبت لوگو یا برند را می‌توان استفاده از برند مشهور جهت اخذ منابع مالی و یا وام موسسات مالی دانست. به خصوص این که علامت تجاری مذکور در میان مردم از شهرت خوبی نیز برخوردار باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ثبت شرکت و ثبت برند هانا ثبت

ثبت شرکت هانا خدماتی مانند ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ها ، ثبت برند و علامت تجاری، خرید و فروش شرکت و همچنین فروش برند آماده را در سریع‌ترین زمان ممکن و با هزینه مناسب به شما ارائه می‌دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | حقوقی و قانون