اطلاعات تماس
  • 021889*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805303971912918

شب و روز قبل از امتحان و آمادگی برای امتحان

کد: 139805303971912918

http://bit.ly/31Tbh9C

، تهران , (اخبار رسمی): روش‌های زیادی برای مقابله با استرس پیشنهاد شده است ولی آن‌چه اهمیت دارد این است که نگرانی و اضطراب ناشی از امتحان با انواع دیگر استرس متفاوت بوده و روش‌های متمایزی از انواع راه‌های مقابله با استرس ذکر شده در سایت‌ها و مجلات مختلف را می‌طلبد.

شب و روز قبل از امتحان و آمادگی برای امتحان
راهکارهای مقابله با استرس امتحان

سایت میم موضوع «شب و روز قبل از امتحان و آمادگی برای امتحان» را جهت آشنایی دانش‌آموزان با راهکارهای گوناگون درک شرایط اضطراب‌آور و رفع آن مورد بررسی قرار داده است

اکثر دانش‌آموزان در سال‌های مدرسه، استرس شب‌های قبل از امتحان را تجربه کرده‌اند. اینکه دانش‌آموز در مقطع دبستان باشد یا دبیرستان و یا چند بار نشستن در سر جلسه امتحان را تجربه کرده باشد،

معمولاً تفاوتی در میزان نگرانی و اضطراب روزهای نزدیک به امتحان ایجاد نمی‌کند و سر و کله زدن با درس و جزوات در این روزها ساده‌تر نمی‌شود. هر چند درصد کمی از استرس ناشی از امتحان، مفید بوده و باعث پیشرفت می‌شود ولی وقتی این اضطراب از حد بگذرد، حتی ‌ممکن است به بیماری منجر شود. این استرس با نزدیک شدن به روزهای امتحان، بیشتر و بیشتر می‌شود و حتی گریبان دانش‌آموزانی را که تمام مطالب را خوانده‌اند، می‌گیرد و باعث فراموشی مطالب در جلسه امتحان می‌شود. این موضوع در عملکرد دانش‌آموز، قبل و بعد از امتحان، تأثیر زیادی داشته و مانع از موفقیت او در امتحان می‌شود. حال سؤال این است که چگونه می‌توان با استرس شب و روز قبل از امتحان مواجه شد و بر آن غلبه کرد؟

روش‌های زیادی برای مقابله با استرس پیشنهاد شده است ولی آن‌چه اهمیت دارد این است که نگرانی و اضطراب ناشی از امتحان با انواع دیگر استرس متفاوت بوده و روش‌های متفاوتی از انواع راه‌های موجود مقابله با استرس در سایت‌ها و مجلات مختلف را می‌طلبد. همه چیز، از برنامه ریزی برای روزهای قبل از امتحان گرفته تا روش مطالعه و چگونگی حاضر شدن در جلسه امتحان و پاسخ به سؤالات، در کنترل و بهبود این وضعیت اهمیت دارد.

ویدئویی با موضوع «شب و روز قبل از امتحان و آمادگی برای امتحان» در وب‌سایت میم قرار داده شده است که با تمرکز بر شرایط امتحانی و ارائه راهکارهای مؤثر و کاربردی، دانش‌آموز را با راه‌های گوناگون درک شرایط اضطراب‌آور و رفع آن آشنا می‌سازد. علاوه بر این می‌توان از مطالب متنوع دیگری که به منظور هدایت و پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در این سایت ارائه شده است، استفاده کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی میم

میم یک سایت با محتوای ویدئویی است و برای تمام دست اندرکاران عرصه آموزش، محتوای مشاوره‌ای تولید و عرضه می‌کند. با توجه به ارزش، اهمیت و تاثیرگذاری و گستردگی بحث شیوه‌های آموزش و تعامل با دانش آموز و فرزند و مخاطب، قصد داریم بر اساس جدیدترین تحقیقات و روش‌ها در دنیای کنونی به مخاطبان خود محتوا ارائه نماییم. این محتوا در بخش‌های مختلف مرتبط به والدین، مشاوران، محصلان و حتی مدیران و معلمان تولید شده و همچنان در حال مطالعه و پژوهش و تولید هستیم. قصد داریم محتوای تولید شده به حدی باشد که هر مخاطبی در عرصه آموزش و مدرسه با چند کلیک به پاسخ سوال‌های مشاوره‌ای خود دسترسی پیدا کند. تلاش کرده‌ایم بیش از 1000 سوال که در موضوع مشاوره آموزشی به ذهن هر کدام از محصلان، مادران و پدران، مشاوران، مدیران، معلمان، مدرسان و معاونان می‌رسد را بصورت ویدئوهای کوتاه، بر مبنای جدیدترین اطلاعات و مطالعات پاسخ دهیم. در این مسیر در کنار شما هستیم.

اطلاعات تماس
  • 021889*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | روانشناسی و موفقیت