اطلاعات تماس
  • 021557***** - 091201*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806214035212539

وب مانی چیست و از چه زمانی فعال است؟

کد: 139806214035212539

http://bit.ly/32Hz8JV

، تهران , (اخبار رسمی): وبمانی، یک سیستم تسویه حساب پرداخت آنلاین است. این شرکت در نوامبر 1998 در روسیه به عنوان یک سیستم انتقال پول برای دلار آمریکا، به دلیل بحران مالی سال 1998 که منجر به افزایش استفاده از دلار آمریکا در روسیه شد، تأسیس شده است.

وب مانی  چیست و از چه زمانی فعال است؟
وب مانی چیست و از چه زمانی فعال است؟

وجوه کاربران وبمانی در «کیف پول» ذخیره می‌شود، که پول الکترونیکی مربوط به دارایی‌های پایه مانند ارز را در اختیار دارد. دارایی پایه برای واحدهای وبمانی توسط یک شبکه جهانی از شرکت‌ها نگهداری می‌شود که به عنوان ضامن سیستم پرداخت عمل می‌کنند. ضمانت نامه‌ها سپرده‌های موجود در دارایی‌های پایه را می‌پذیرند و واحدهای مربوط به وب مانی را صادر می‌کنند.  انتقال WebMoney می‌تواند برای پرداخت‌های همتا به همتا استفاده شود، و شامل یک سیستم تضمینی است. این سیستم 0.8درصد از مبلغ معامله شده را در هزینه‌ها تا سقف حداکثر 50 یورو دریافت می‌کند.

از جمله خدمات انتقال وب مانی WebMoney Transfer، اکسچنج آنلاین INDX است. ابزاری آنلاین که از طریق آن می‌توان به تجارت اوراق بهادار به نام NOTES پرداخت که توسط سهام شرکت‌های عمومی و دارایی‌های دیگر تضمین می‌شود. همچنین WebMoney Transfer از افزودن ارزهای دیجیتال بیت کوین (Bitcoin (BTC، لایت کوین (Litecoin (LTC ، اتریوم (Ether (ETH، بیت کوین گلد (Bitcoin Gold (BTG، ریپل (Ripple (XRP، دش (Dash (DASH، مونرو (Monero (XMR به اکسچنج آنلاین INDX خود خبر داد.

در ژوئن 2013، دولت اوکراین تجهیزات رایانه‌ای مربوط به یک پذیرنده اوکراینی را توقیف کرد و 60 میلیون یورو (7.5 میلیون دلار) از بودجه موجود در حساب‌های ضامن در اوکراین را مسدود کرد و باعث مسدود شدن معاملات وب مانی اوکراین شد. مقامات وزارت دارایی اوکراین گفتند که در عملکرد این شرکت که به عنوان یک پذیرنده اوکراینی عمل می‌کند، بی‌نظمی‌های بزرگی رخ داده است، و اینکه با قوانین عملکرد سیستم پرداخت توسط بانک مرکزی اوکراین موافقت نشده است.  این وزارتخانه وب مانی را به عنوان یک «سیستم غیرقانونی» توصیف کرد که مظنون به پولشویی و فرار مالیاتی بود، و بانک مرکزی اوکراین گفت که وب مانی مجوز فعالیت در اوکراین را ندارد. معاملات وب مانی یک هفته بعد در اوکراین از سر گرفته شد.

در مارس 2015، حساب‌های بانکی ضامن اوکراین پس از صدور حکم دادگاه آزاد شد. بعداً در همان سال، بانک ملی اوکراین و بانک پس انداز دولتی اوکراین با WebMoney ،UA همکاری کردند.

در نوامبر 2015، WebMoney Europe Ltd مستقر در کمبریج، انگلستان، مجوز FCA برای صدور پول الکترونیکی در منطقه اقتصادی اروپا را دریافت کرد.

در سال 2015، WebMoney برای اجرای پروژه‌ها براساس اصل کمک‌های داوطلبانه، مشارکت در خرید گروهی و برنامه‌ریزی رویداد، پلتفرم سرمایه گذاری مالی WebMoney را راه‌اندازی کرد.

در ماه می سال 2018، بانک ملی اوکراین ثبت نام سیستم پرداخت اینر استیت WebMoney ،UA وابسته به شرکت تأمین مالی Kyiv را لغو کرده است زیرا در لیست تحریم‌های شورای امنیت ملی و دفاع ملی اوکراین قرار گرفت.

سیستم انتقال وب مانی راه حلی برای پذیرش پرداخت از طریق کد QR برای رستوران‌ها و مغازه‌ها را ارائه داد. مشتریان باید کد QR  نمایش داده شده روی صفحه نقدی را اسکن کرده و پرداخت را تأیید کنند. در سال 2019 Burger King در روسیه با WebMoney Transfer برای پرداخت از طریق کد QR  مشتریان همکاری کرده است.

در سال 2019 Sberbank اعلام کرد که WebMoney به اکوسیستم انتقال فوری خود پیوسته است. مشتری‌ها می‌توانند از کارت‌های Sberbank به کیف پول WebMoney و برعکس، نقل و انتقالات فوری انجام دهند. فقط شماره تلفن گیرنده (که کارت یا کیف پول به آن وصل شده است) برای انتقال پول لازم است.

سیستم WebMoney Transfer روش جدید شناسایی VideoID را معرفی کرده است. کاربران فقط نیاز به داشتن پاسپورت خود و دسترسی به تلفن هوشمند یا رایانه با دوربین وبکم را دارند.

علاقه‌مندان برای مطالعه بیشتر در مورد سیستم پرداخت وبمانی می‌توانند به وب‌سایت دلاریپتو مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021557***** - 091201*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه