اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806264053813224

شیر برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

کد: 139806264053813224

http://bit.ly/2LGCirS

، تهران , (اخبار رسمی): شیر برقی وسیله‌ای مغناطیسی است که به کمک نیروی الکترومکانیکی کار می‌کند. این شیرها از نظر ویژگی‌های جریان برقِ مورد استفاده، قدرت میدان مغناطیسی‌ای که تولید می‌کنند، مکانیزمی که برای تنظیم سیال به کار می‌برند و همچنین نوع سیالی که کنترل می‌کنند.

شیر برقی صنعت گستر نوین
شیر برقی وسیله ای مغناطیسی است که به کمک نیروی الکترومکانیکی کار می کند. سایت صنعت گستر نوین

 صنعت گستر نوین ارائه دهنده انواع قطعات و تجهیزات صنعتی پیشرفته و به روز شده با مناسب‌ترین نرخ بازار در سایت صنعت گستر نوین است

شیرهای برقی یک نوع واحد کنترل به شمار می‌روند و اساسا در هر جایی که لازم است جریان سیال به طور خودکار کنترل شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع شیرآلات به میزان فزاینده‌ای در ماشین‌آلات و تجهیزات کاربرد دارند. تنوع طرح‌های گوناگونی که در این شیرها وجود دارد کمک می‌کند شیر برقی ای انتخاب شود که متناسب با کاربرد خاص مورد نظر باشد.

در این جا به برخی از نمونه‌های کاربرد شیر برقی اشاره می‌کنند. شیرهای برقی در سیستم‌های پنوماتیک و هیدرولیک مایع، برای کنترل سیلندرها، موتورهای سیال یا شیرهای صنعتی بزرگ‌تر استفاده می‌شوند. سیستم‌های آبپاش آبیاری اتوماتیک نیز از شیر برقی با کنترل‌گر خودکار استفاده می‌کنند. همچنین ماشین‌های شستشوی خانگی و ماشین‌های ظرفشویی از شیرهای برقی برای کنترل ورود آب به داخل دستگاه استفاده می‌کنند. شیر برقی همچنین در محرک‌های اسلحه پینت بال برای فعال کردن شیر چکشی CO2 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیر برقی دارای طیف گسترده‌ای از کاربردهای صنعتی است. برای مثال در کنترل عمومی خاموش و روشن، پایه‌های کالیبراسیون و آزمایش، حلقه‌های کنترل واحد آزمایشگاهی صنعتی، سیستم‌های کنترل فرآیند و کابردهای تولیدکننده تجهیزات اصلی از شیر برقی استفاده می‌شود.

اجزا و قطعات گوناگون در شیر برقی

شیرهای برقی بسیار متنوع هستند اما اجزای رایج و مشترک به کار رفته در آنها به این شرح است:

زیر مونتاژ شیر برقی، گیره نگهدارنده، فنر لوله‌ای شیر برقی (با مسیر برگشت مغناطیسی)، لوله هسته‌ای (لوله آرماتور آ. ک. آ)، لوله پیستون، لوله شیر برقی، تبدیل، مونتاژ راهنما، پلاگنات، حلقه شکاف، فنر هسته، هسته، لوله هسته و عایق کلاهک، کلاهک، عایق بدنه دیافراگم کلاهک، فنر آویز، واشر پشتیبان، دیافراگم، صفحه، بدنه شیر برقی، عایق و روزنه یا سوراخ Bleed، که دریچه کوچکی در پیستون یا دیافراگم است که اجازه می‌دهد جریان به پیستون یا دیافراگم فشار وارد کند.

هسته یا پیستون جزئی مغناطیسی است که هنگام افزایش انرژی الکترومغناطیسی شیر برقی حرکت می‌کند. این هسته با شیر برقی هم محور است. حرکت هسته می‌تواند کاری کند که عایق حرکت سیال را کنترل کند یا می‌تواند مانع آن باشد.

زمانی که به فنر لوله‌ای انرژی وارد نشود، فنرها هسته را در موقعیت عادی نگه خواهند داشت. پلاگنات نیز یک جزء هم محور است. لوله هسته آن را در بر می‌گیرد و هدایت می‌کند. هم چنین پلاگنات را حفظ کرده و شاید عایق سیال شود. برای بهینه‌سازی حرکت هسته لازم است لوله هسته غیر مغناطیسی باشد. در برخی از طراحی‌ها لوله هسته‌ای در قشری فلزی محصور است که کشش عمیقی ایجاد می‌کند. این نوع طراحی مسئله عایق بندی را ساده می‌کند زیرا سیال راهی برای گریز ندارد اما در کنار این مقاومت مغناطیسی نیز افزایش می‌یابد زیرا در این صورت مسیر مغناطیسی باید ضخامت لوله هسته را دو بار بپیماید؛ یک بار در نزدیکی پلاگنات و یک بار در نزدیکی هسته. طرح‌های دیگری نیز وجود دارد که در آنها لوله هسته بسته نیست بلکه لوله‌ای باز است که فراتر از یک سر پلاگنات لغزش دارد. فنر لوله‌ای شیر برقی متشکل از دورهای فراوان سیم مسی گرد لوله هسته و محرک آن است.

شیر برقی 2 جنس و مواد تشکیل دهنده قطعات در شیرهای برقی

بدنه شیر برقی باید از جنس و متریالی ساخته شده باشد که با سیال سازگاری داشته باشد. مواد عمده‌ای که از آنها در تولید شیر برقی استفاده می‌شود عبارت از برنج، استیل ضد زنگ، آلومینیوم و پلاستیک است. جنس عایق‌ها نیز باید با سیال سازگار باشد. برای ساده کردن مسائل مربوط به عایق بندی باید در نظر داشت که پلاگنات، هسته، فنرها، حلقه شکاف و سایر اجزا غالبا در معرض تماس با سیال قرار می‌گیرند، بنابراین لازم است آنها نیز با سیال سازگار باشند.

لوله هسته‌ای باید غیر مغناطیسی باشد تا میدان شیر برقی را از پلاگنات و هسته عبور دهد. پلاگنات و هسته باید از ماده‌ای با خواص مغناطیسی خوب باشند. شاید اولین گزینه‌ای که به نظر می‌رسد، آهن باشد اما آهن مستعد خوردگی است. استیل‌های ضد زنگ با توجه به این که دارای انواع گوناگون مغناطیسی و غیر مغناطیسی هستند، گزینه‌های مناسب‌تری خواهند بود. برای مثال یک شیر برقی می‌تواند از استیل ضد زنگ ۳۰۴ در بدنه، استیل ضد زنگ ۳۰۵ در لوله هسته‌ای، استیل ضد زنگ ۳۰۲ برای فنرها و استیل ضد زنگ ۴۳۰ (که یک استیل ضد زنگ مغناطیسی است) برای هسته و پلاگنات برخودار باشد.

نحوه کار شیر برقی

هر زمان که انرژی الکتریکی کم و زیاد می‌شود، شیر برقی این امکان را فراهم می‌سازد که جربان سیال قطع شود یا جریان یابد. هنگامی که انرژی تقویت شده است، یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌شود که یک پیستون یا آرماتور را در برابر عملکرد فنر سیال می‌کشد.  اما هنگامی که انرژی کاهش می‌یابد، این پیستون یا آرماتور بنابر عملکرد فنر، سر جای خود باز می‌گردد.

یک عرضه کننده معتبر شیر برقی

صنعت گستر نوین ارائه دهنده انواع قطعات و تجهیزات صنعتی پیشرفته و به روز شده با مناسب‌ترین نرخ بازار در سایت صنعت گستر نوین است. این سایت عرضه کننده لوازم و اتصالات پنوماتیک، سیلندر پنوماتیک، انواع گوناگون شیر برقی، شیلنگ پنوماتیک و سایر تجهیزات ویژه است. علاقه‌مندان توانند از محصولات سایت بازدید کرده و محصول مورد نظر خود را جستجو کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

صنعت گستر

صنعت گستر نوین عرضه کننده مجموعه کاملی از لوازم و اتصالات پنوماتیک با برند SANGO شامل سیلندر، سوپاپ کنترل جهت، لوازم جانبی هوا، صدا خفه کن، لوله PU و سایر محصولات مرتبط می باشد. ما با اهمیت به وجدان کاری و کیفیت محصولات توانسته ایم در بازار رقابتی پنوماتیک جزو شناخته شده ترین ها باشیم. تیم فنی صنعت گستر نوین با ارائه خدمات فنی با کیفیت بالا برای اطمینان خاطر مشتریان و حفظ نام تجاری تلاش می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید