اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980801415635416

مراسم پنجمین سوگواره‌ «محرم ایران زمین» در ایوان انتظار برگزار شد

کد: 13980801415635416

http://bit.ly/2By5J9s

، تهران , (اخبار رسمی): مراسم پنجمین سوگواره‌ «محرم ایران زمین» با حضور استادان و داوران حوزه عکاسی، مدیران و مسئولان حوزه فرهنگی و شهری چهارشنبه یک آبان ماه در ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان حضرت ولی‌عصر(عج) برگزار شد.

مراسم پنجمین سوگواره‌ی " محرم ایران زمین" در ایوان انتظار برگزار شد
مراسم پنجمین سوگواره‌ «محرم ایران زمین» در ایوان انتظار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، سید محمد حسین استاد، مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در پنجمین مراسم سوگواره «محرم ایران زمین» با تاکید بر اهمیت وظایف اجتماعی بانک‌ها گفت: ما در برگزاری این سوگواره که به پنجمین سال اجرا رسیده است سعی کردیم، در پی انجام مسئولیت اجتماعی خود در حوزه فرهنگ و هنر با ثبت تصاویر از مراسم سوگواری بزرگان دین و ثبت اثر فرهنگی دینی گامی موثر برداریم.

وی با اشاره به حضور استادان حوزه عکاسی از جمله استاد فروتن و استاد مرادی در عرصه داوری آثار، افزود: تلاش کردیم تا در اجرای این مسابقه از قالب‌ها سنتی بیرون بیاییم و توانستیم با بهره‌مندی از هنر و تجارب داوران حوزه عکاسی این اتفاق را رقم بزنیم و با نگاهی منعطف و به دور از سخت‌گیری راه را برای حضور تمام عکاسان از تمام استان های کشور هموار کردیم تا این نمایشگاه دایر شود و مردم ببینند و قضاوت کنند و روایت کنند.

در ادامه مراسم محسن سلیمانی، مدیر هنرهای تجسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: برگزاری این برنامه هنری توانست این سوگواره را به عنوان هنری شهری در دید عموم قرار دهد. می‌توانستیم مانند دوره نخست آثار را در یکی از گالری‌ها در فرهنگسراها نمایش دهیم اما برای این که بتوانیم طیف گسترده‌تری از شهروندان را در جریان این سوگواره قرار دهیم ایوان انتظارایستگاه مترو میدان حضرت ولی عصر (عج) را انتخاب کردیم که خوشبختانه مورد استقبال معاونت اجتماعی فرهنگی شرکت بهره‌برداری مترو قرار گرفت.

سلیمانی در پایان سخنانش حضور عکاسان از تمام استان‌های کشور را امری قابل تامل خواند و افزود: برگزاری این سوگواره نشان داد که نمایش هنر عکاسان از به تصویر کشیدن مراسم شهر و منطقه زیستی‌شان از سوگواری‌ها این پیام را دارد که بر خلاف نگاه بسیاری از هنرمندان ایران تنها تهران نیست.

غلامرضا کاظمی دینان، استاد ارتباطات یکی از مدعوین این مراسم نیز با اشاره به مسئولیت اجتماعی ارگان‌‌های برگزار کننده این سوگواره گفت: خلاقیت در برگزاری این برنامه هنری و فرهنگی فراتر از وظیفه ارگان‌های برگزار کننده و در راستای اهمیت مسئولیت اجتماعی آنها است.

وی همچنین در اهمیت برگزاری این سوگواره عاشورایی افزود: عکاسان شرکت کننده با دوربین‌شان که رسانه آن‌هاست ما را وصل کرده‌اند به مراسم، تجمعات و سوگواری‌های محل زندگی‌شان که اگر دقت کنیم پیام‌های زیادی را در بر دارد. در واقع امام حسین (ع) نیز با رفتن به کربلا و ایجاد عاشورا یک ارتباط موثر را رقم زدند که تاکنون ادامه دارد.

لازم به ذکر است مراسم پنجمین سوگواره‌ محرم ایران زمین چهارشنبه یک آبان ۹۸ از سوی معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت معاونت اجتماعی و فرهنگی شرکت بهره‌برداری مترو و بانک ایران زمین و به همت مدیریت فرهنگی هنری مترو در ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان حضرت ولی‌عصر(عج) با حضور استادان و داوران حوزه عکاسی، مدیران و مسئولان حوزه فرهنگی و شهری، مسئولان بانک ایران زمین برگزار شد. در ضمن نمایشگاه پنجمین سوگواره‌ محرم ایران زمین تا 9 آبان ماه 98 پذیرای بازدیدکنندگان است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک ایران زمین

بانک ایران زمین ( سهامی عام) به موجب مجوز شماره 283592/89 مورخ 1389/12/21 صادره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 1389/12/24 تحت شماره 399279 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در تهران به ثبت رسیده است. سهام بانک در تاریخ 1389/12/25در فرابورس ایران پذیرفته شده است و از تاریخ 1390/7/5 درفهرست تابلوی قیمت های بورس قرار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه