اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139808224218612340

رمانی که بیش از 500 بار در ترکیه تجدید چاپ شد

40 قانون عشق از زبان شمس

کد: 139808224218612340

http://bit.ly/32Sa7eK

، مشهد , (اخبار رسمی): در این کتاب، خواننده تقابل عشق و عرفان و فلسفه را در دو دوره زمانی متفاوت مشاهده خواهد کرد و پس از ماجراهای زیبا و دلنشین در بطن داستان به چهل قانون عشق می‌رسد که از دل سیر و سلوک شمس و مولانا جاری می‌شود.

40 قانون عشق از زبان شمس
درباره کتاب ملت عشق
40 قانون عشق از زبان شمس
کتاب چهل قانون عشق (ملت عشق)
40 قانون عشق از زبان شمس
40 قانون عشق از زبان شمس

در پایان مطالعه این کتاب، خواننده دارای یک نگاه عمیق‌تری نسبت به گذشته خواهد شد و در نهایت با خواندن چهل قانون عشق، عضوی از اعضای ملت عشق خواهد بود

با یک کتاب عاشق شویم

زنی به نام «الا» ساکن آمریکا که از زندگی خانوادگی نسبتا در رفاه خود با همسرش رضایتی ندارد و به نقش مادری خود بیش‌تر از نقش همسر بودن خویش خوگرفته است، ویراستاری کتابی به نام کتاب ملت عشق (چهل قانون عشق) را می‌پذیرد و همین شروعی می‌شود برای ورود او به داستان عارفانه توأم با عشق زندگی و حال و احوالات شمس و مولانا، درست در زمان ورود تأثیرگذار شمس به زندگی مولانا و حوادث مربوط به آن که در قونیه و در زمانی دور، اتفاق افتاده است، «الا» پس از ورود به این داستان عاشقانه، پا به پای اتفاقات و ارتباطات شمس و مولانا همراه‌شان می‌شود و در حین آشنایی با عرفان شرق، تصمیم می‌گیرد با نویسنده کتاب ملت عشق یعنی «عزیز» تماس بگیرد و همین تماس و ارتباط ساده باعث می‌شود تا درست در آستانه چهل سالگی تصمیم به تغییر زندگی خود بگیرد و ...

درباره کتاب ملت عشق

در ابتدای کتاب ملت عشق این جملات دیده می‌شود؛ انگار که «الا» را به برکه‌ای تشبیه کرده است که با ورود اتفاقات در زندگی‌اش می‌توان حلقه حلقه‌های اتفاقاتی جدید را شاهد بود.

« اگر سنگی را که در دست گرفته‌ای، به درون رودی بیندازی، تأثیر چندانی بر آن ندارد. آب به آرامی از هم می‌شکافد و موج خیلی کوچکی در سطح آب پدید‌ می‌آید و سپس صدای چِلِپی که در هیاهوی آب های روان به خاموشی‌ می‌گراید. همین و بس.

حال اگر همان سنگ را به برکه‌ای بیفکنی، تأثیر آن نه تنها نمایان بلکه پایدارتر خواهد شد. سنگ آرامش آب‌های ساکن را بر هم خواهد زد. از محل تلاقی سنگ با آب حلقه‌ای به وجود‌ می‌آید و در چشم به هم زدنی آن حلقه به حلقه‌های دیگر تکثیر‌ می‌شود. در تمام سطح آب پخش‌ می‌شود و برکه را نیز درگیر خود‌ می‌کند. از درون هر حلقه، حلقه‌ای دیگر متولد‌ می‌شود تا این که آخرین حلقه به خط پایان خود در لبه‌ی برکه‌ می‌رسد.»

مقدمه‌ای فلسفی که این دیدگاه را به همگی خواهد داد که با یک رمان عاشقانه، فلسفی، عرفانی رو به رو خواهند شد؛ رمانی که عمیق‌ترین نگاه‌ها را در رابطه با آنچه که در پیرامون زندگی خود می‌بینیم و خواهیم دید، پیش روی‌مان مجسم می‌کند.

همین نگاه نویسنده در نخستین جملات روایت داستان می‌تواند به خواننده این نوید را بدهد که در پایان مطالعه این کتاب دارای یک نگاه عمیق‌تری نسبت به گذشته خواهد شد که البته از تفکری آزاد و یا به تعبیری از آزادی و جولان فکر در واژه واژه‌های کتاب نشأت می‌گیرد و در نهایت با خواندن چهل قانون عشق، نیز عضوی از اعضای ملت عشق خواهد شد و هم داستان با مفهوم واقعی عشق شمس و مولانا؛ البته در این مسیر هر کس باید از تحلیل خود نیز بهره گرفته، تمامی اختیار خود را به نویسنده کتاب ندهد.

کتاب ملت عشق که با نام چهل قانون عشق نیز شناخته شده است نوشته الیف شافاک و با ترجمه راضیه عبدلی است؛ دو رمان در هم تنیده شده که در واقع به زیبایی به هم پیوسته شده‌اند، به طوری که از یکدیگر قابل تفکیک نیستند و هم راستا با هم به پیش می‌روند، قسمتی از کتاب ملت عشق در زمانی دور شکل می‌گیرد و احوالات عاشقانه و عارفانه شمس و مولانا را به تصویر می‌کشد، و بخشی نیز در کند‌وکاو میان زندگی زنی از دوران معاصر با شرایط و حال و هوای امروزی.

یکی دیگر از جذابیت‌های کتاب ملت عشق این است که داستان توسط راویان زیادی، حدود بیست راوی روایت می‌شود و انگار که می‌توان با مطالعه کتاب، موقعیت‌ها را از زوایای مختلف مطالعه کرد.

دانلود کتاب ملت عشق

علاقه‌مندانی که مایل به دانستن چهل قانون عشق هستند و می‌خواهند دو رمان را در یک کتاب مطالعه کنند تا ببینند شخصیت‌های داستان چگونه و چطور روزگار خود را سپری می‌کنند و چه اتفاقاتی را پشت سر گذاشته، چه تجربیاتی را کسب می‌کنند. یا اگر تمایل دارند که پیگیر پیوستگی عشق و عرفان و فلسفه در کتاب ملت عشق باشند، می‌توانند به سایت کتابچین مراجعه کرده، کتاب را مطالعه کنند.

به همین منظور برای دانلود کتاب ملت عشق می‌توان سری به فروشگاه آنلاین کتاب سایت کتابچین زده و کتاب ملت عشق را به سادگی دانلود کرده، در اسرع وقت مطالعه کرد.

گاهی شنیدن روایت یک داستان شیرین‌تر از خواندن سطر به سطر کتاب آن است و یا مشغله‌های امروزی و کمبود وقت فرصتی برای مطالعه کتاب باقی نمی‌گذارد، در این صورت با دانلود نسخه صوتی کتاب و شنیدن آن در حین انجام کارها می‌توان لذت همراه شدن با ماجراهای یک رمان را از دست نداده، داستان را شنیده، همراه با شخصیت‌های داستان تمام زوایای یک به یک ماجراها را تصور کرد. به همین خاطر در سایت کتابچین با در نظر گرفتن سلیقه‌های مختلف مخاطبان امکان دریافت کتاب صوتی ملت عشق نیز به راحتی برای همگان فراهم شده است.

مزیت این سایت در این است که قبل از تهیه کتاب این امکان وجود دارد که قسمتی از کتاب را مطالعه کرده و یا در مورد نسخه صوتی کتاب امکان شنیدن قسمتی از آن مهیاست. همچنین با ایجاد امکان دانلود اپلیکیشن رایگان کتابچین در سایت، می‌توان هر کتابی را تهیه کرده، مطالعه کرد و در واقع همیشه تعداد زیادی کتاب به همراه خود داشت.

نقد کتاب ملت عشق

منتقدان یکی از نقاط قوت نویسنده کتاب، الیف شافاک، را آشنایی او با مردم، فرهنگ‌ها و مذاهب کشورهای مختلف می‌دانند و به همین دلیل کتاب‌های او را محدود به یک جغرافیای خاص ندانسته، جهان شمول به حسابش می‌آورند؛ چرا که منتقدان معتقدند الیف شافاک به دلیل دیپلمات بودن مادرش با سفرهای مختلف به نقاط مختلفی در دنیا به کسب تجربه پرداخته، از تمامی این تجربیات در آثارش استفاده کرده است. همچنین به نظر عده‌ای از منتقدان این نویسنده به کوچک‌ترین اشیا هم در آثارش توجه کرده، با هنرمندی در خلال روایت داستان، به این اشیا نیز زندگی بخشیده است.

عده‌ای از منتقدان در نقد کتاب ملت عشق از ساختارشکنی اخلاقی این کتاب انتقاد کرده، عشق و احساس روایت شده در این کتاب را دارای معنویت نمی‌دانند و آن را کاملا مغایر با معنویت مولانا که تابع شریعت است و به مخاطب یک آرامش معنوی می‌دهد، می‌دانند.

با توجه به تمامی این نکاتی که درباره کتاب ملت عشق (چهل قانون عشق) گفته شد، در مورد توانایی کتاب ملت عشق در جذب مخاطب همین بس که بارها و بارها در کشور ترکیه تجدید چاپ داشته و به محض ترجمه به زبان فارسی در ایران نیز جزء کتاب‌های پر فروش قرار گرفته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کتابچین

کتابچین یک کتابخانه شخصی برای علاقه مندان به مطالعه است. کاربر با پرداخت یکبار هزینه کتاب، در تمامی دستگاه های هوشمند خود به آن دسترسی داشته و از امکاناتی که کتابچین در اختیارش می گذارد بهره مند می شود. تمامی امکانات کتابخانه شخصی، بدون نیاز به اینترنت و به صورت آفلاین قابل استفاده می باشند. " نکته برجسته (Highlight) " ، " یادداشت گذاری (Comment) " ، "نشانه گذاری صفحه (Bookmark) "، "جستجو در متن " ، "شخصی سازی محیط کتابخوان" ، " انتخاب نوع و اندازه قلم " تنها بخشی از امکانات نرم افزار کتابچین می باشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

نشریات و کتاب | سرگرمی و تفریح