اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904304442314613

نحوه کالیبراسیون phمتر و استفاده از phمتر

کد: 139904304442314613

https://bit.ly/3jpgFuU

، تهران , (اخبار رسمی): شیمی دانان ، زیست شناسان ، متخصصان محیط زیست و تکنسین های آزمایشگاه به طور یکسان از phسنج برای اندازه گیری پتانسیل اسیدی یا بازی یک محلول استفاده می کنند. phسنج بسیار مفید و دقیق ترین ابزار موجود برای تست سطح ph است.

نحوه کالیبراسیون phمتر و استفاده از phمتر چگونه است ؟


شیمی دانان ، زیست شناسان ، متخصصان محیط زیست و تکنسین های آزمایشگاه به طور یکسان از phسنج برای اندازه گیری پتانسیل اسیدی یا بازی یک محلول استفاده می کنند. phسنج بسیار مفید و دقیق ترین ابزار موجود برای تست سطح ph است. مراحل ساده بسیاری وجود دارد، از آماده سازی مواد شما گرفته تا روش های کالیبراسیون و آزمایش تا اطمینان حاصل کنید که دقیق ترین میزان قرائت سطح ph ممکن است.

آماده سازی ph متر برای کالیبراسیون 

1- دستگاه PH متر خود را روشن کنید. قبل از شروع به کالیبراسیون و استفاده از PHسنج ابتدا منتظر بمانید تا دستگاه گرم شود. این امر به طور کلی باید حدوداً 30 دقیقه طول بکشد. اما دفترچه راهنمای PH METER را برای زمان های دقیق بررسی کنید.

2- الکترود PHمتر خود را تمیز کنید. الکترود را از محلول ذخیره آن خارج کرده و آن را با آب مقطر درحالی که زیر الکترود یک ظرف خالی است شست و شو دهید. پس از شست و شو با یک دستمال نرم و لطیف که در اکثر فروشگاه های عرضه لوازم اداری موجود است الکترود را کاملا خشک کنید. خشک بودن الکترود باعث می شود خروجی دقیق تری از دستگاه بگیرید پس حتما این نکته را به درستی اجرا کنید.

حتما الکترود ph متر را در ظرف جداگانه از لیوان مخصوص کالیبره شست و شو دهید.

از لمس مداوم و پشت سر هم الکترود خودداری کنید زیرا دارای یک غشای حساس در اطراف خود می باشد.

اگر به نظر می رسد که الکترود ph سنج خیلی کثیف است برای تمیز کردن آن از توصیه های مطرح شده در دفترچه راهنمای ph سنج استفاده کنید.

3- محلول های بافر خود را آماده کنید. برای کالیبراسیون phسنج به طور کلی به بیش از یک محلول بافر احتیاج دارید. محلول اول باید یک بافر خنثی با ph7 و محلول دوم باید نزدیک به ph مورد انتظار از نمونه باشد. یکی از این دو ph4 یا ph9.21 باشد. بافرهای با ph بالاتر 9.21 برای اندازه گیری پایه ها بهترین هستند. در حالی که بافرهای با ph پایین 4 برای اندازه گیری نمونه های اسیدی بهترین هستند. پس ازانتخاب بافرهای خود به آنها اجازه دهید به همان درجه ph سنج برسند. زیرا میزان قرائت ph وابسته به دما است. برای کالیبراسیون ، بافرهای خود را در لیوان های جداگانه بریزید.

در خصوص راه حل تهیه محلول های بافر برای ph سنج خود با کارخانه سازنده یا یک موسسه آموزشی یا حرفه ای مشورت کنید.

محلول های بافر نباید بیش تر از دو ساعت در یک ظرف نگهداری شوند.

پس از اتمام کار خود بافر را دور بریزید. نباید محلول بافر باقی مانده را به ظرف اصلی خود برگردانید.

کالیبراسیون ph meter

1- الکترود پی اچ متر خود را داخل محلول بافر با پی اچ 7 قراردهید و شروع به خواندن کنید. دکمه ‌‌"اندازه گیری" یا " کالیبراسیون " را فشار دهید تا پس از قرار دادن الکترود در بافر، خواندن PH را شروع کنید.

برای خواندن PH اجازه دهید به مدت حدود یک تا دو دقیقه تا عدد ثابت شود.

2- PH را تنظیم کنید. بعد از تثبیت عدد PH و ثابت شدن مقدار قرائت با فشار دادن دکمه "اندازه گیری" یا "CAL" برای باردوم PH سنج را روی مقدار PHبافر یعنی عدد 7 تنظیم کنید. تنظیم PH متر پس از تثبیت عدد قرائت های دقیق تر و تنظیم شده تری را فراهم می کند.

اگرچه لازم نیست اما اگر قبل ازاندازه گیری بافر خود را هم بزنید حتما همه بافرها و نمونه های دیگر را به همان روش هم بزنید.

3- الکترود خود را با اب مقطر بشویید. با یک دستمال نرم و لطیف و بدون پرز الکترود را خوب خشک کنید.

4- الکترود ph متر را در بافر مناسب برای نمونه خود قرار دهید و شروع به خواندن کنید. دکمه اندازه گیری را را فشار دهید تا پس از قرار دادن الکترود در بافر خواندن ph را شروع کنید.

5- بار دوم PH را تنظیم کنید. پس از تثبیت عدد PH ، PHسنج را با فشار دادن دکمه اندازه گیری روی PH محلول بافر مورد نظر تنظیم کنید.

6- الکترود خود را بشویید برای آب کشی می توانید از آب مقطر استفاده کنید. برای خشک کردن الکترود از یک دستمال نرم و لطیف بدون پرز استفاده کنید.

نحوه کالیبراسیون phمتر و استفاده از phمتر

برای مشاهده این تصویر در سایز اصلی اینجا را کلیک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرجع ابزار دقیق و هیدرولیک ایران

شرکت آبنوس سازه نماینده رسمی محصولا دورمن اسمیت که شامل کلید مینیاتوری ، کلید حرارتی ، کلید اتوماتیک ، کنتاکتور ، بی متال و کلید محافظ جان می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید