اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139907094684013819

هفت سنگ بنای شخصیت مدیران موثر

کد: 139907094684013819

https://bit.ly/3dnlsKP

، تهران , (اخبار رسمی): باید مدیریت را یک هنر دانست تا اینکه آن را علم بدانیم. مشخص است که هر کسی در این عرصه بهتر عمل کند، موفقیت به سراغش می آید.

هفت سنگ بنای شخصیت مدیران موثر
شخصیت مدیران

با تمرین و شبیه سازی این عادات، اثر بخشی خود را به حداکثر برسانید تا بتوانید سازمان خود را به بالاترین درجات موفقیت رهنمون سازید.

مطابق آمار ارائه شده، متاسفانه مدیران حدود ۶۰ درصد کسب و کارها، آنطور که باید توانا نیستند و این موضوع عملکرد کلی سازمان را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود تا امور آنطور که باید، پیش نروند و بیشتر مواقع کسب و کار با شکست مواجه می شود. این آمار اضافه می کند، در حدود ۳۷ درصد کارمندان نیز شغل خود را به دلیل مدیریت بد ترک می کنند.

در واقع باید مدیریت را یک هنر دانست تا اینکه آن را علم بدانیم. مشخص است که هر کسی در این عرصه بهتر عمل کند، موفقیت به سراغش می آید.در ادامه شما با هفت تمرین موثر برای تبدیل به یک مدیر موفق آشنا می شوید.

۱ – الگوی سختکوشی

تعجب نکنید! یکی از نشانه های یک مدیر موفق، همگام بودن با مجموعه از ابتدا تا تحویل پروژه است. در واقع شاخصه یک مدیر موفق، در یک کلمه خلاصه می شود؛ تلاش و تلاش و تلاش.

مدیر موفق همواره یاد می گیرد چطور پا به پای دیگران به انجام امور بپردازد، تیم تاثیرگذار تشکیل دهد تا در نهایت بتواند به هدف خود که دستیابی به آینده روشن ترسیمی است، برسد. تا می توانید مدیر بودن را تمرین کنید و هر آنچه را که به هنر مدیریت مرتبط است یاد بگیرید. این باور را که یک مدیر موفق هستید، در خود پرورش دهید.

بیشتر بخوانید : آیا کارمند بدی دارید یا خودتان مدیر بدی هستید؟

۲ – سمبل آرامش سازمان در شرایط پر فشار

در زمان حاکم بودن شرایط سختی در سازمان، مانند مدیری باشید که الهام بخش دیگر افراد است. زیاده گویی نکنید و در عوض راه برگشت به ساحل آرامش را پیدا کنید. کارمندان مضطرب را راهنمایی کنید و به آنها اطمینان خاطر دهید. باید بدانید آرامش یک سازمان، از اعتماد به نفس و وقار شما ساخته می شود.

۳ – صداقت

دانستن اینکه اکثر قریب به اتفاق کارکنان سازمان، از مدیرشان انتظار صداقت دارند، به شما کمک می کند تا هر چه بیشتر روی داشتن این ویژگی متمرکز شوید. کارمندان در واقع می خواهند مدیری صادق، با انصاف و رک داشته باشند. با رعایت اصل صداقت و تساوی در بین کارمندان، آنها را بیشتر نسبت به خود و کسب و کارتان وفادار خواهید کرد.

۴ – الهام بخشی

همواره در تیم ها و گروه هایی که با یکدیگر همکاری مناسب و تلاش متقابل دارند، وظایف محوله به نحو بهتری انجام می شود. یک اتفاق نظر در بین کارمندان وجود دارد و آن این است که آنها اذعان دارند، لازمه موفقیت در کارهای گروهی، دریافت کمک و حمایت از طرف همکاران و مدیران حاضر در گروه است. زمانی که شما به عنوان یک مدیر از تیم خود حمایت می کنید، بهره وری بالا رفته و در نهایت، نتیجه نهایی زودتر و بهتر حاصل می شود.

۵ – ایمان راسخ به خود و کارمندان

بدون توجه به موانع موجود، از اهداف خود در رابطه با سازمانتان صحبت کنید. از عمق وجود مطمئن باشید شما با کمک کارمندان خود می توانید بر هر مسئله ای غلبه کرده و به اهداف مدنظرتان برسید. از اینکه در طول راه با موانع و سختی ها مواجه شوید نهراسید و نگذارید موانع شما را از اهدافتان دور کنند. مشکلات را به مانند یک مانع فرض کنید که می توانید از روی آن بپرید و از آنها به عنوان منابعی برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید. در ادامه با حفظ اعتماد به نفس و استفاده از تجربیات به‌دست آمده، عملکرد کسب و کار خود را بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید : آیا کارمند بدی دارید یا خودتان مدیر بدی هستید؟

۶ – ارتباطات فوق العاده

یکی از عادت های مدیران موفق این است که به دنبال ایجاد ارتباطی صادقانه با تمام اعضای مجموعه هستند و مستقیما از آنها بازخورد می گیرند. با این کار باعث برانگیخته شدن انگیزه در بین کارمندان خود می شوید. زمانی که کلمات و پیام ها مستقیما بین شما و کارمندانتان منتقل شود، تاثیرات بسیار مثبتی در فرهنگ مجموعه و پیشبرد اهداف آن می گذارد.

۷ – متمرکز روی اهداف

یکی از کارهای روتین مدیران هر سازمان، مواجه شدن با بحران ها و مشکلات است و باید بدانید این مورد، کلید موفقیت در هر کسب و کاری است. مدیران موفق همواره این اصل را که همیشه باید تصویر بزرگی از اهداف خود را در ذهن مجسم کرده و به آن بنگرند، از یاد نمی برند. همیشه چشمان تیزبینی داشته و به دنبال کشف فرصت های جدید باشید و از مواجهه با چالش های غیر ضروری دوری کنید. موفقیت بزرگ، هدف بزرگ می طلبد و رسیدن به موفقیت، مستلزم متمرکز بودن بر روی آن اهداف است.

در پایان سخن معروفی است که می گوید: "مدیران عالی زاده نمی شوند، بلکه ساخته می شوند." با تمرین و شبیه سازی این عادات، اثر بخشی خود را به حداکثر برسانید تا بتوانید سازمان خود را به بالاترین درجات موفقیت رهنمون سازید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مدیرنامه

مدیرنامه ؛ پایگاه اختصاصی خبری و تحلیلی مدیران می باشد که با هدف انعکاس رویدادهای خبری مورد نیاز جامعه مدیران کشور ایجاد شده است و گسترش ارتباطات مفید و سازنده بین فعالان عرصه مدیریت را هدف غایی خود می داند .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

کار و استخدام | روانشناسی و موفقیت