اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139907214698414633

انواع غذاهای گیلانی بدون گوشت

کد: 139907214698414633

https://bit.ly/2GW9ig1

، تهران , (اخبار رسمی): شاید برخی از مردم به دلیل های مختلف دنبال انواع غذاهای گیلانی بدون گوشت باشند با ما در بارکوفود همراه باشید تا در این مقاله چند غذای گیلانی بدون گوشت معرفی کنیم

انواع غذاهای گیلانی بدون گوشت / انواع غذای محلی گیلانی گیاهی و اصیل
انواع غذاهای گیلانی بدون گوشت

شاید برخی از مردم به دلیل های مختلف دنبال انواع غذاهای گیلانی بدون گوشت باشند. بارکوفود در این مقاله چند غذای گیلانی بدون گوشت معرفی می کند.

شاید برخی از مردم به دلیل های مختلف دنبال انواع غذاهای گیلانی بدون گوشت باشند. بارکوفود در این مقاله چند غذای گیلانی بدون گوشت معرفی می کند.

رشت به عنوان شهر غذا با خلاقیت بالا در فهرست یونسکو ثبت شده است. به همین دلیل می‌توان فهمید که این شهر تا چه اندازه تنوع غذایی دارند و دستور تهیه این غذاها تا چه حد دارای خلاقیت هستند. از کوهپایه‌ها تا جلگه‌های گیلان می‌توانید انواع و اقسام غذاهای گوشتی و گیاهی را پیدا کنید. اما چیزی که واضح است این است که هر چه به سمت جلگه نزدیک می‌شوید میزان گوشت در غذاها کاهش می‌یابد و بر تعداد غذاهای گیاهی افزوده می‌شود.

اکثر غذاهای گیاهی گیلانی برای افراد وگان مناسب نیستند و تنها مناسب آن دسته گیاه‌خوارانی هستند که در رژیم غذایی گیاهی خود ممنوعیتی برای خوردن تخم مرغ ندارند. با این حال افراد وگان هم می‌توانند این غذاها را نه به شیوه اصیل آنها بلکه به شیوه وگانیسم و بدون تخم مرغ درست کنند.

اما اگر وگان نیستید و فقط گیاه‌خواری می‌کنید یا به عنوان یک همه چیز خوار از غذاهای گیاهی هم لذت می‌برید باید این چند نوع غذای بدون گوشت گیلانی را یاد بگیرید.

این غذاها می‌توانند برای آنهایی که وقت کمی برای آشپزی دارند هم مناسب باشند. چون همگی در دسته غذاهای سریع قرار می‌گیرند و گاهی در زمانی بین ده تا بیست دقیقه حاضر می‌شوند.

ترش تره

ترش تره یکی از خوشمزه‌ترین خورشت‌های گیلانی که غذای گیلانی بدون گوشت محسوب می شود. این غذا ترکیب بی‌نظیری از اسفناج، گشنیز، نعناع، جعفری، شوید و خالواش (نوعی سبزی محلی) است که با برنج یا آرد لعاب می‌گیرد و با چاشنی‌هایی مانند آب نارنج، آبغوره و سیر مزه‌ خود را یگانه و منحصر به فرد می‌کند.

در نهایت به این ترکیب تخم مرغ اضافه می‌شود. معمولا ترش تره را هم با نان و هم با برنج نوش جان می‌کنند.

سیرواویج یا سیرابیج

یکی دیگر از لذیذترین خورشت‌های بدون گوشت رشتی سیرواویج است. این غذا را می‌توان به عنوان یک غذای زودپز در میان غذاهای روزانه یا هفتگی مخصوصا در فصل بهار نام برد. این خورشت گیاهی را در کمتر از بیست دقیقه می‌توانید درست کنید. کافی است برگ و ساقه سیر را کاملا خرد کنید، کمی تفت بدهید، اجازه دهید نرم شود و در نهایت به آن تخم مرغ اضافه کنید. گیلانی‌ها سیرواویج را با برنج و نان سرو می‌کنند. شما هم می توانید به همین شکل سرو کنید.

باقلاقاتوق

در دسته ی دیگر انواع غذاهای گیلانی بدون گوشت شاید با شنیدن نام غذاهای رشتی و غذاهای گیلانی اولین چیزی که در ذهنتان تداعی شود باقلا قاتوق باشد. این غذای بدون گوشت گیلانی هم در دسته غذاهای سریع قرار می‌گیرد و می‌توانید در کمتر از یک ربع آماده‌اش کنید.

برای پخت باقلاقاتوق کافی است پاچ باقلای کشاورزی را به همراه شوید و سیر تفت دهید، به آن کمی آب اضافه کنید تا نیم پز شود و در نهایت با تخم مرغ که پای ثابت غذاهای رشتی است پختن آن را به پایان ببرید.

این خورشت گیاهی را با برنج سرو می‌کنند.

پنیر برشته

پنیر برشته یکی از غذاهای سنتی شمال کشور غذای گیلانی بدون گوشت است که به پنیر وورووشته، پنیر وروشون هم شناخته می شود. املت شمالی را با هر پنیر ایرانی که دوست دارید می توانید درست کنید؛ از پنیر لیقوان و گوسفندی گرفته تا پنیر سفید ساده (فتا). می توانید این خوراک را بدون سیر و شوید نیز تهیه کنید.

میرزا قاسمی

میرزاقاسمی یکی دیگر از غذای گیلانی بدون گوشت محسوب می شود که این غذا را در باقی شهرهای ایران هم به وفور درست می‌کنند و به عنوان یک غذای بدون گوشت در تمام ایران طرفداران خودش را دارد.

ترکیب بی نظیر بادمجان کبابی، گوجه، سیر و تخم مرغ طعم خوب میرزا قاسمی را می‌سازد. در تهران و باقی شهرهای ایران معمولا میرزاقاسمی را با نان سرو می‌کنند. اما در گیلان کته پای ثابت کنار هر غذایی است و میرزاقاسمی هم از این قانون تخلف نمی‌کند.

کویی تره

یکی دیگر از غذای بدون گوشت گیلانی کویی‌تره است. این غذا ترکیبی از کدو حلوایی له شده، سیر، گردو، رب انار، رب گوجه فرنگی و کمی شکر است. از مهمترین چاشنی‌های کویی تره گلپر است که طعم آن را خاص و ناب می‌کند. این غذا جزو غذاهای سریع پخت است که به عنوان یک غذای سریع می تواند استفاده شود.

در شهر و روستای شما هم غذاهای بدون گوشت وجود دارد؟ یکی از مهمترین دغدغه‌های فعالان توریسیم غذا در ایران این است که غذاهای گیاهی ایرانی کمتر شناخته و معرفی می‌شوند و معمولا گردشگران گیاهخوار گزینه‌های محدودی در سفر برای انتخاب دارند. اگر غذای گیلانی دیگری می شناسید که بدون گوشت باشد در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا دیگران هم از نظرات شما بهرمند شوند.

جهت ورود به مرجج اصلی مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پایگاه خبری خبریفا

پایگاه خبری خبریفا از سال ۱۳۹۵ کار خود را جهت اطلاع رسانی اخبار ایران و جهان به مردم شریف ایران شروع نمودیم و مفتخریم به لطف شما تا الان در خدمت شما هم وطنان گرامی هستیم مطالب این سایت با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی