اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139909164791215593

موانع تمرکز حواس در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری

کد: 139909164791215593

https://bit.ly/2Ik5tls

، تهران , (اخبار رسمی): غالب شرکت کنندگان در کنکور با مشکل عدم تمرکز حواس روبرو هستند. این مساله می‌تواند در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار باشد.

موانع تمرکز حواس در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری 1
کارشناسی ارشد , دکتری

غالب شرکت کنندگان در کنکور با مشکل عدم تمرکز حواس روبرو هستند. این مساله می‌تواند در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار باشد.حواس پرتی غالباً به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

۱- درونی: معمولاً به دلایلی از قبیل بیماری، ضعف، خستگی، بی‌خوابی و مانند آن ایجاد می‌گردد.

۲- بیرونی: معمولاً به دلایلی از قبیل مشکلات روحی و عقلی، مشکلات خانوادگی، عدم وجود علاقه، دل‌زدگی، مشغله ذهنی، تخیلات، شرایط نامساعد جوی، سر و صدا و مانند آن ایجاد می‌گردد.

موارد مذکور همگی سبب کاهش تمرکز حواس می‌شوند تمرکز حواس، کلید کار آمدی در امر مطالعه به شمار می‌رود کلید اساسی تمرکز حواس کاربرد فنونی است که خواننده را در امر مطالعه فعال می سازد و سبب ایجاد واکنش در حین مطالعه می‌شود.

این فنون عبارتند از:

۱- سوال کردن: خواننده را به سمت نویسنده هدایت می‌کند.

۲- استنباط کردن: نتیجه بررسی‌هایی است که خواننده از موارد مطالعه شده و نتیجه‌ای که از آن می‌گیرد برداشت می‌کند.

۳- تجسم کردن: کاربرد حواس خواننده و معنادادن به کلمات نویسنده است.

۴- علامت گذاری و حاشیه نویسی: خواننده را وا می‌دارد تا درباره ساختمان مطلب مورد مطالعه تصمیم‌گیری کند.

۵- ربط دادن: خواننده، مطلب و اندیشه‌های نویسنده را با سایر اطلاعات خود ربط می‌دهد.

تکنیک تخیل: موفقیت در آزمون‌ها ی کارشناسی ارشد و دکتری

برای استفاده از قدرت تخیل جهت موفقیت در کنکور و تقویت تمرکز باید هدف خود را به تصویر بکشید. اساتید اعتقاد دارند بهتر است تصویر مربوط به بعد از رسیدن به هدف باشد به عنوان نمونه برای قبولی در کنکور بهتر است مراسم جشن فارغ‌التحصیلی خود را تصویر سازی کنید برای این منظور ابتدا تصویری باشکوه از مراسم جشن فارغ‌التحصیلی خود بسازید که در آن مراسم شما را بعنوان دانشجوی نمونه و ممتاز معرفی می کنند هر قدر می‌توانید تصویر مراسم را با شکوه و احساس بیشتر بسازید تشویق‌های دیگران را ببینید خوشحالی خود و دوستان و خانواده خود را احساس کنید و ...

شما باید قبل از انجام این تکنیک تصویر مربوطه را کامل و بدون اشکال در ذهن خود ساخته باشید.

تابلوی تجسم خلاق برای آزمون کارشناسی ارشد و دکتری

داوطلبان سنجش امیرکبیر کاغذ بزرگی تهیه نموده و هر آنچه در ذهنتان هست و می‌خواهید داشته باشید روی آن بصورت مرتب و قسمت بندی شده با ذکر شماره بنویسید.

کاغذ را درست روی دیواری که مرتب جلوی چشمتان است نصب نمایید

هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید هر قسمت را بخوانید و خودتان را طوری تجسم کنید که به تمام موارد نوشته شده رسیده‌اید.

این کار را هر شب قبل از خواب نیز تکرار نمایید.

چیزی در این کره خاکی وجود ندارد که نتوانید آنرا بدست آورید کافیست در ذهن خود این حقیقت را بپذیرید که می‌توانید به آن دست یابید تنها محدودیتی که برای شما وجود دارد، آن محدودیتی است که خود شما در ذهنتان ایجاد می‌نمایید همین حالا تمامی محدودیت‌ها را از ذهنتان پاک نمایید.

جهت آمادگی شرکت در آزمون‌های تحصیلات تکمیلی زمان ایده‌آل مطالعه برای آزمون ویژه دانشجویان روز ۵ ‌الی ۶ ساعت و برای فارغ التحصیلان روزانه ۱۲-۱۰ ساعت می‌باشد.

مهم نیست که چندبار به زمین می‌خوریم مهم آن است که چگونه از زمین بر می‌خیزیم.

خودباوری و اعتماد به نفس برا کنکور کارشناسی ارشد و آزمون دکتری

یکی از عوامل مؤثر در حل مشکلات و مسائل، خودباوری و اعتماد به نفس می‌باشد افرادی که خودشان را باور داشته باشند می‌دانند که جز خودشان کس دیگری مشکلات و مسائل آنها را حل نخواهد کرد لذا با اعتقاد راسخ نسبت به حل مسائل اقدام می‌کنند و در نتیجه با روحیه عالی خودشان را والاتر و بالاتر از مسائل می‌دانند و از حل آنها احساس غرور و لذت می‌کنند مسائل خود را به دیگران نسبت نمی‌دهند، بلکه انرژی خود را برای حل مسائل متمرکز می‌نمایند هر باوری از باور به خود آغاز می‌شود اگر می‌خواهید ببینید که دیگران چه احساس و باوری از شما دارند کافی است ببینید که خودتان نسبت به خود چه احساسی دارید.

نکته: اصل پارتو و یا به‌عبارتی قاعده ۲۰/۸۰ می‌تواند بعنوان یک یادآوری روزانه در خدمت ما باشد و بما یادآوری شود که ۸۰ درصد زمان و انرژی خود را بر ۲۰ درصد آنچه واقعاً مهم است متمرکز کنید تنها هوشمندانه کار نکنید بلکه هوشمندانه بر روی چیزهای درست و مهم کار کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سنجش امیرکبیر

سنجش امیرکبیر در یک نگاه ۱- سال ۷۸: چاپ کتب تالیف شده کارشناسی ارشد فنی و مهندسی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) ۲- سال ۷۹: مشاوره و برنامه ریزی برای دانشجویان آزمون کارشناسی ارشد گروه فنی و مهندسی سراسری و آزاد ۳- سال ۸۱: ثبت رسمی موسسه سنجش تکمیلی امیرکبیر با شماره ۱۴۶۲۷ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۴- سال ۸۴: ارایه بسته آموزشی تکنیک های برنامه ریزی و مشاوره تحصیلات تکمیلی ۵- سال ۸۵: ارایه بسته های آموزشی کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد ۶- سال ۸۶: شرکت در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مشترکا با انتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۷- سال ۸۷: ارایه بسته های آموزشی کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی،ارایه تکنیک تریز در حل تست ها ۸- سال ۸۸: ارایه بسته آموزشی برای دکتری دانشگاه آزاد ،ثبت نام برگزاری کلاس و آزمون با موسسه پوران پژوهش و مهستان

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش