اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139911204907515837

تفاوت انواع لیفتراک ها

مقایسه انواع لیفتراک دیزلی، لیفتراک گازی و لیفتراک برقی

کد: 139911204907515837

https://bit.ly/3tTRtlm

، قدس , (اخبار رسمی): لیفتراک های برقی تمیز، ساکت، و دارای اندازه های کوچک تری هستند. لیفتراک های گازی چه بیرون انبار و چه در فضاهای بسته بهترین عملکرد را دارند.این لیفتراک ها انعطاف پذیری بسیار خوبی در انواع مکان ها دارند. لیفتراک های دیزلی برای فضا های باز بیرونی بهترین لیفتراک ها هستند و هزینه بسیار کمی نیز دارند.

اگر بخواهیم لیفت تراک هایی را مثال بزنیم که کمترین آسیب را به محیط زیست می رسانند، لیفتراک برقی اولین مورد خواهد بود. این دستگاه ها در حین کار کردن هیچ دودی از خود خارج نمی کنند و همچنین صدای چندانی ایجاد نمی کنند. به دلیل اندازه ی بزرگ باطری لیفتراک برقی و وزن سنگین آن که به عنوان وزنه ی متعادل کننده کار می کند و وزن بار حمل شده را خنثی می کند کاربری این لیفتراک ها بسیار آسان است.

هزینه شارژ کردن باطری لیفتراک برقی در طول شب که هزینه ی برق مصرفی کمتر است، نسبت به هزینه ی سوخت سایر لیفتراک ها نیز ارزان تر است. لیفتراک های برقی یک پدال گاز و یک پدال ترمز دارند که راندن آن ها را نسبت به سایر لیفتراک ها آسان تر کرده است. هیچ پدال کلاچی نیز وجود ندارد و راننده مجبور نیست گردش موتور را برای مراحل مختلف عوض کند.

   نقاط ضعف لیفتراک برقی

  • هزینه های درونی بیشتری را باید بخاطر شارژر و باتری لیفتراک متحمل شوید. همچنین زمانی که باتری در حال شارژ شدن است نمی توانید از آن ها استفاده کنید، مگر اینکه باتری های اضافه ای داشته باشید. شارژ کردن باطری لیفتراک باعث افزایش برخی هزینه های دیگر می شود، از طرفی به محلی برای شارژ کردن باتری ها نیز نیاز دارید.
  • لیفتراک های برقی نمی توانند روی هر سطح زمینی کار کنند و کف محوطه ای که می خواهند عملکرد داشته باشند باید صاف باشد. در برخی موارد اگر این مورد رعایت نشود ممکن است به دلیل وزن زیاد بار لیفتراک روی زمین نرم و یا چاله ها فرو برود. استفاده ی بیش از حد در سطوح شیبدار نیز ممکن است باعث شود باتری زودتر شارژ خالی کند.

  لیفتراک های دیزلی

  لیفتراک دیزلی برای استفاده در محیط های باز بسیار مناسب است. دود هایی که از این لیفتراک ها خارج می شود به راحتی به اتمسفر رفته و مشکلات سلامتی، محیطی و ایمنی ایجاد نمی کند.با این وجود می توان با استفاده از صافی های مخصوص این لیفتراک ها را برای استفاده در محیط های بسته نیز مناسب کرد که خروجی های آن ضرری نداشته باشد. میزان مصرف سوخت موتور های دیزلی نسبت به موتور هایی که با گاز ال پی جی کار می کنند کمتر است.

  عملکرد لیفتراک دیزلی در سرعت بالا بردن بار ها و قدرت بیشتر نسبت به لیفتراک های برقی بهتر عمل می کنند. در برخی موارد وسایل اضافی هیدرولیکی مانند گیره ی چرخنده و چنگال های بزرگ تر نیاز می شود. در لیفتراک های برقی با وصل کردن این وسایل هیدرولیکی ممکن است باتری زودتر خالی شود و مشکلاتی ایجاد شود، در حالیکه در لیفتراک های دیزلی چنین نگرانی نخواهد بود.

  لیفتراک های دیزلی در زمینه ی آماده به کار بودن نیز بهتر از سایر لیفتراک ها هستند. لیفت تراک دیزلی در هر ساعتی از شبانه روز آماده به کار است. نمایشگر میزان سوخت نیز به راننده نشان می دهد که کی نیاز به سوخت گیری است و می توان خیلی سریع سوخت گیری را نیز انجام داد.

  نقاط ضعف لیفتراک دیزلی

  لیفت تراک دیزلی در حین کار کردن صدای بیشتری تولید می کند و دودی که از آن خارج می شود ممکن است در محیط های بسته مشکلات تنفسی ایجاد کند. اندازه ی بزرگتر آن ها به این معناست که برای عملکرد به فضای بیشتری نیاز دارند، اما این مورد در فضاهای باز هیچ مشکلی نیست. هزینه ی اولیه ی خرید این دستگاه ها نسبت به لیفتراک برقی کمتر و از لیفتراک گازی بیشتر است.

   لیفتراک گازی یا لیفتراک ال پی جی

  لیفتراک گازی یا لیفتراک ال پی جی به دلیل قیمت های مناسب، کارکرد خوب در فضا های باز و بسته و همیشه آماده به کار بودن معروف بوده اند. بیشتر قسمت های موتور لیفتراک گازی برگرفته از موتور های ماشین هستند به همین دلیل بیشتر اجزای آن به قیمت ارزان در بازار موجود است.

  لیفتراک گازی ال پی جی با طراحی نسبتا کوچک خود در مقایسه با لیفتراک های دیزلی قدرت مانور بیشتری دارند. لاستیک های این لیفتراک ها نسبتا سفت تر و کوچکتر نیز هستند که به راحتی کاربری آن ها اضافه کرده است.

  نقاط ضعف لیفتراک گازی

  اگرچه قیمت خرید این دستگاه ها نسبت به سایر لیفتراک ها کم است، اما هزینه های سوخت و البته نگهداری آن ها بیشتر است. این لیفتراک ها نیز مانند لیفتراک های دیزلی در هوای سرد نیاز به سرویس ضدیخ دارند.

  کلید های فشار، که نشان می دهند باک در حال خالی شدن است، تنها 2 تا 20 ثانیه اخطار می دهند. در مقایسه با لیفتراک های دیزلی احتمال اینکه موادی از موتور این دستگاه ها خارج شود که برای محیط خطرناک باشد بیشتر است. به همین دلیل از این دستگاه ها در برخی از صنایع مانند صنایع غذایی و دارویی استفاده نمی شود. اگر قصد دارید لیفتراکی را برای چنین صنایعی خریداری کنید بهتر است از لیفتراک های برقی یا دیزلی استفاده کنید.

  ### پایان خبر رسمی

  اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

  پروفایل ناشر گزارش تخلف
  درباره منتشر کننده:

  شرکت پارت ماشین پویا پیشرو

  شرکت پارت ماشین پویا پیشرو، نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش انواع لیفتراک و ماشین آلات انبارداری (جک پالت،ریچتراک،پالت تراک، استاکر برقی) ، ارائه دهنده خدمات و تعمیرات لیفتراک و تامین کننده قطعات و لوازم یدکی لیفتراک می باشد.

  اطلاعات تماس
  [نمایش اطلاعات]
  منتشر شده در سرویس:

  صنعت و تولید