اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139912134942715640

کاشت مو و عوارضی که ممکن است هیچ کس به شما نگوید!

کد: 139912134942715640

https://bit.ly/3ehmxGz

، (اخبار رسمی): کاشت مو نیز مانند بسیاری از روش‌های درمانی در صورت رعایت‌نکردن مراقبت‌های قبل و بعد و یا حتی در بعضی از مواقع به‌صورت ناگهانی و غیرمترقبه سبب نارسایی و آسیب‌هایی پس از درمان می‌گردد. اما این نکته که عوارض کاشت مو دارای چه علائمی هستند بسیار حائز اهمیت است.

کاشت مو و عوارضی که ممکن است هیچکس به شما نگوید!
کاشت مو و عوارضی که ممکن است هیچ کس به شما نگوید!

اطلاعات ضروری برای داشتن یک کاشت موی موفق

hoopoe.life: کاشت موی طبیعی یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های درمانی و زیبایی در میان آقایان و حتی خانم‌هاست که در عصر حاضر با افزایش عمل‌های زیبایی همچون کاشت مو در آقایان، توجه بیشتر آقایان به زیبایی‌شان را نشان می‌دهد. اما برای داشتن یک کاشت موی موفق باید به دو سوال مهم قبل از اقدام به کاشت مو توجه داشته باشیم. سوال اول اینکه از چه نوع جنس و بافت مویی برخوردار هستیم؟ و سوال مهم دیگر اینکه چه عوارضی این روش درمانی برای ما خواهد داشت.

درخصوص سوال اول این نکته دارای اهمیت فراوان است که جنس و بافت مو دو تعریف مجزا از هم هستند به‌نحوی‌که ما ۳ نوع مختلف مو و ۴ تنوع جنس در موهای انسان داریم در انواع بافت مو می‌توان به نازک، معمولی و ضخیم اشاره کرد و درخصوص تنوع جنس مو از مدل‌های صاف، مواج، مجعد (فرفری)، و بسیار فر و وزوزی می‌توان نام برد. در مورد پاسخ به سوال دوم نیز باید بدانیم که ما دو نوع عوارض خواهیم داشت. عوارضی که سریع قابل رویت هستند و درباره کاشت مو التهاب و قرمزی پوست شایع‌ترین آن است و علائمی دیرهنگام که عفونت‌ها و علائم آن بخش مهمی از عوارض پس از درمان شیوه کاشت مو را شامل می‌شوند.

معایب و عوارض کاشت مو

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم کاشت مو نیز مانند بسیاری از خدمات زیبایی - درمانی ممکن است برای شما دارای عوارضی باشد که شایع‌ترین آنها خارش، خونریزی، قرمزی و التهاب پوست سر و از همه مهم‌تر عفونت‌هایی است که می‌تواند پس از این درمان گریبان ما را بگیرد. عفونت و التهاب ناحیه سر، یکی از مواردی است که در میان عوارض جانبی احتمالی فرایند کاشت مو دیده می‌شود.

دلیل به‌وجودآمدن این عارضه پس از عمل زیبایی پیوند مو در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد اما اساس وقوع عفونت و فولیکولیت در ناحیه سر در تمامی متقاضیان فرایند کاشت مو به یک صورت خواهد بود. غدد تولید کننده ی چربی در ناحیه سر، در اطراف فولیکول‌های مو قرار دارند و پس از فرایند کاشت مو نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

در برخی از موارد، ترشحات این غدد به میزان بسیار بیشتری از حد معمول، همراه با روش تارهای جدید مو پس از پیوند مو، از سر خارج شده و ایجاد علائم عفونت بعد از کاشت مو خواهند کرد. گاهی اوقات نیز در برخی از افراد که ترشح چربی در تمام اوقات بیش از حد معمول انجام می‌شود، تکنیک‌های کاشت مو می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد عفونت شود. از طرفی دیگر، عدم رعایت بهداشت مو و سر قبل از اقدام به انجام پیوند مو، باعث کاهش سطح سلامتی پوست ناحیه سر شده با حساس کردن آن به عوامل خارجی، باعث می‌شود که پوست سر به تکنیک‌های کاشت مو پاسخ داده و عفونت و آسیب را به همراه داشته باشد.

چطور از عفونت‌های پس از کاشت مو جلوگیری کنیم

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است ولی باید به این باور برسیم که گاهی بعضی عوارض با یک سهل‌انگاری به وجود می‌آید و تمام پیشگیری‌های انجام شده را بی‌فایده می‌کند. جلوگیری کردن از بروز عفونت فولیکول‌ها کار سختی نیست، فقط کافی است دستورالعمل‌های بهداشتی بعد از کاشت مو را رعایت کنید.

یکی از روش‌های کاهش دادن عوارض و معایب کاشت مو و همچنین درمان عفونت بعد از کاشت مو، مراقبت از موها بعد از جراحی است. بعد از انجام کاشت مو، پزشک به شما توصیه‌های بهداشتی ارائه می‌کند، تا از بروز عفونت پیشگیری کنید. پزشک در قدم اول ممکن است داروهایی تجویز کند تا احتمال بروز عفونت را کاهش دهد. هم‌زمان با مصرف داروها، در صورت مراقبت از موها و حفظ بهداشت موها، به‌راحتی می‌توانید نسبت به پیشگیری و درمان عفونت اقدام کنید. البته فراموش نکنید که در صورت مشاهده هرگونه تغییر غیرطبیعی در موها، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]