اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003025145716175

لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن

کد: 140003025145716175

https://bit.ly/2RBJECN

، (اخبار رسمی): لوله پلی اتیلن یکی از مصنوعات کاربردی ساخته شده با محصولات پتروشیمی (پلی اتیلن) است. این لوله ها به سبب ویژگی های منحصر به فرد، از جمله قابلیت خمش بالا، مقاومت در برابر ضربه و شکستگی، مقاومت در برابر محیط های اسیدی و بازی و ... از کاربرد وسیعی در صنایع گوناگون برخوردار هستند.

ویژگی های منحصر به فرد لوله پلی اتیلن
لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

لوله پلی اتیلن به لوله هایی گفته می شود که از مواد پلی اتیلنی ساخته شده باشند. به طور کلی پلی اتیلن یکی از مشتقات و فراورده های جانبی نفتی است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد شیمیایی و فیزیکی، کاربرد گسترده ای در صنایع گوناگون دارد.

لوله پلی اتیلن یکی از محصولات کاربردی ساخته شده با فرآورده های پتروشیمی (پلی اتیلن) است.

 از جمله ویژگی های لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن که موجب استفاده گسترده از آن در صنایع و پروژه های متنوع گردیده، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

وزن سبک لوبه پلی اتیلن

 بدون شک یکی از مزیت های اصلی لوله های پلی اتیلنی، وزن سبک آنها است. لوله های بتنی یا فلزی، در کنار ویژگی های مثبتی که استفاده از آنها را در مواردی، توجیه می کند، اما هر دو دارای یک مشکل هستند و آن، وزن بالای آنها است. وزن پایین این لوله ها، اتصال، نصب و تغییر موقعیت لوله و سیستم طراحی شده بوسیله آن را آسان تر می کند و در مواردی که وزن کمتر سازه مهندسی در اولویت است، استفاده از لوله پلی اتیلن اجتناب ناپذیر است.

قابلیت خمش بالا لوبه پلی اتیلن

 یکی از ویژگی های پلیمر های پلاستیکی، از جمله پلی اتیلن، قابلیت خمش بالای آنها است. این ویژگی منحصر به فرد که در لوله های فلزی و بتنی یافت نمی شود، موجب شکل پذیری راحت تر و نصب سریع لوله های پلی اتیلنی در وضعیت های گوناگون است.

لوله پلی اتیلن به راحتی خم شده و نمی شکند.

مقاومت در برابر ضربه و شکستگی لوبه پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار بوده و در انواع پروژه های ساختمانی، انتقال آب و فاضلاب، پتروشیمی و ... که ممکن است خطوط انتقال سیالات، تحت فشار های گوناگون قرار گیرند، کاربرد وسیعی دارد.

مقاومت در برابر مواد و محیط های اسیدی و بازی

 یکی از ویژگی های منحصر به فرد ظروف، لوله ها، پره ها و به طور کلی تجهیزات ساخته شده از پلی اتیلن، مقاومت بالای آنها در محیط های خورنده اسیدی یا بازی است. این ویژگی، توجه مهندسین نفت و گاز، مهندسین شیمی و به طور کلی افرادی که با این دست مواد، سر و کار دارند را، به لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن جلب کرده است.

شکل پذیری آسان لوبه پلی اتیلن

 انواع لوله پلی اتیلنی و اتصالات مربوطه را می توان در ابعاد و اشکال گوناگون قالب ریزی کرد. همین امر، ساخت قطعات تخصصی بسیاری از صنایع حساس را با استفاده از این موارد ممکن ساخته است.

اتصال سریع لوبه پلی اتیلن

 می توان با حرارت دادن یا با استفاده از ابزار تخصصی که برای این کار طراحی شده است، بافت لوله های پلی اتیلنی را نرم کرده و به سرعت و در عرض چند ثانیه اتصال بین دو لوله را برقرار نمود.

با گرمادهی و استفاده از اتصالات متنوع، به راحتی می توان لوله های پلی اتیلنی را به یکدیگر متصل نمود.

قیمت مناسب لوبه پلی اتیلن

 یکی از مزیت های رقابتی لوله پلی اتیلن نسبت به رقبای خود، علی الخصوص لوله های فلزی، قیمت مناسب این لوله ها است که موجب کاهش هزینه تمام شده انواع پروژه پایپینگ و ... می شود.

قابل بازیافت بودن لوبه پلی اتیلن

 با توجه به این‌که پلی اتیلن بکار رفته در ساخت انواع لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن به راحتی قابل بازیافت و استفاده مجدد است، این محصول در زمره محصولات دوستدار محیط زیست طبقه بندی می شود.

لوله های پلی اتیلنی
قابل بازیافت بوده و
دوست‌دار محیط زیست اند

آدرس سایت : http://pipline.ir

با توجه به موارد بالا، می توان استفاده از این لوله ها را در انواع پروژه های نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، پروژه های انتقال آب و فاضلاب، آبیاری قطره ای و تحت فشار در کشاورزی و ... پیشنهاد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت اطلاعات محصولات می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | مسکن و ساختمان