اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003135162616401

راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد

کد: 140003135162616401

https://bit.ly/3yXNkzf

، (اخبار رسمی): پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد و اعلام نتایج کارشناسی ارشد 99، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نشده باشند می توانند ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را انجام دهند و آن دسته از متقاضیان که مجاز به انتخاب رشته شده باشند بایستی مرحله انتخاب رشته را پشت سر بگذارند.

پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد و اعلام نتایج کارشناسی ارشد 99، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نشده باشند می توانند ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را انجام دهند و آن دسته از متقاضیان که مجاز به انتخاب رشته شده باشند بایستی مرحله انتخاب رشته را پشت سر بگذارند. مقاله راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای راهنمایی شما عزیزان و آگاه نمودن مسائل مهم انتخاب رشته تدوین شده است تا با کمترین خطا، انتخاب رشته خود را انجام دهید.

 • لینک مستقیم انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد 1400
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1400
 • (به محض آغاز فرآیند انتخاب رشته، لینک فوق فعال می گردد)
 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

(به محض آغاز فرآیند انتخاب رشته، لینک فوق فعال می گردد)

داوطلبینی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد می توانند ضریب خطا در انتخاب رشته خود را به حداقل برسانند.

راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

داوطلبینی که در کارنامه اولیه خود عنوان "مجاز به انتخاب رشته" را مشاهده نمایند، بایستی دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور و دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را از سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی دریافت نمایند و با مطالعه دفترچه در صورت داشتن شرایط انتخاب رشته، مراحل بعدی را طی کنند.

انتخاب رشته دانشگاه های سراسری (روزانه، نوبت دوم یا شبانه، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه های نیمه حضوری یا پیام نور) به صورت همزمان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود و انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز به صورت جداگانه و در سایت دانشگاه آزاد می انجامد و داوطلبان مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل از دفترچه دانشگاه های سراسری و حداکثر 100 کد رشته محل از دفترچه دانشگاه آزاد هستند.

شما عزیزان لازم است در ابتدا رتبه و تراز مکتسبه خود را بررسی نمایید و کارنامه خود را با کارنامه های پذیرفته شده دانشگاه های مورد علاقه در سال های قبل، مطابقت دهید. سپس با آگاهی از تراز و رتبه بندی دانشگاه ها شروع به چینش کد رشته ها نمایید. توصیه می کنیم در انتخاب رشته خود، سه نوع انتخاب داشته باشید:

 • خوش بینانه
 • واقع بینانه
 • بدبینانه

نکته مهمی که باید در انتخاب رشته خود رعایت نمایید این است که انتخاب ها الزاما بر اساس رتبه و تراز باشد. به عنوان مثال با رتبه 4 رقمی، لازم است تعداد انتخاب های واقع بینانه و بدبینانه بیشتر از انتخاب های خوش بینانه باشد. در صورتی که از اصول مهم انتخاب رشته، اطلاع ندارید حتما این بخش را به افراد باتجربه بسپارید.

متقاضیان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ضروری است با آگاهی کامل از تعداد نفرات شرکت کننده، سهمیه ها، رتبه های مکتسبه، حدنصاب قبولی، ظرفیت دانشگاه ها، تاثیر معدل، علاقه، تراز دانشگاه ها، میزان شهریه، ارائه خوابگاه، فاصله دانشگاه تا محل سکونت، تعداد انتخاب کد رشته محل ها و... دست به انتخاب رشته بزنند.

چنانچه فرآیند انتخاب رشته را انجام نداده باشید و یا با اصول صحیح انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد آشنا نیستید، می توانید تمام فرآیند انتخاب رشته خود را به کارشناسان ما واگذار نمایید برای این منظور کافی است از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر و پیج اینستاگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر با ما در ارتباط باشید. در صورت بروز سوال می توانید جواب سوالات خود را از مشاوران برتر دریافت نمایید برای رزرو مشاوره بر روی لینک رزرو مشاوره تلفنی تحصیلی و خانواده کلیک نمایید.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

معمولا پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد 99 و اعلام نتایج کارشناسی ارشد آزاد 99، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد منتشر می شود و سپس بازه زمانی برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد اعلام می گردد که داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سایت دانشگاه آزاد اسلامی می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

فعل حال اطلاعیه دقیقی درباره زمان دقیق انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد منتشر نشده است و به محض انتشار هر نوع خبر موثقی شما را مطلع خواهیم نمود. برای آگاهی از خبرهای مهم عضو شبکه های اجتماعی مشاوران برتر همچون کانال تلگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر و پیج اینستاگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر شوید.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

داوطلبان پس از مشاهده کارنامه اولیه خود، بایستی با در نظر گرفتن شانس پذیرش در دانشگاه های سراسری و یا آزاد و سایر ترجیحات خود، دست به انتخاب رشته بزنند. اما روش انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد از یکدیگر متمایز می باشد و پس از انتخاب کد رشته محل های مورد نظر لازم است با راهنمای زیر به ثبت انتخاب رشته خود بپردازید.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1400

 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی Sanjesh.org
 • انتخاب لینک فعال "سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)"
 • انتخاب گزینه "انتخاب رشته"
 • ورود به سیستم با یکی از دو روش موجود
 • کلیک بر روی گزینه "انتخاب رشته"
 • ثبت کد رشته محل های انتخاب شده از دفترچه راهنمای انتخاب رشته (مجاز به حداکثر 100 انتخاب می باشید)
 • دریافت کد پیگیری

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

 • ورود به سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی Azmoon.iau.ac.ir
 • کلیک بر روی گزینه "انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400"
 • وارد نمودن "کد ملی + کد دسترسی" (کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه درج شده است)
 • تایید اطلاعات مندرج در صفحه مقابل و کلیک بر روی گزینه "پرداخت"
 • وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و واریز وجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
 • دریافت شماره پیگیری

داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته سهوا و یا عمدا دچار اشتباهاتی در چینش انتخاب های خود شوند می توانند به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد بپردازند. با عضو شدن در شبکه های اجتماعی مشاوران برتر نیز، جدیدترین خبرهای مقطع کارشناسی ارشد همچون کارشناسی ارشد بدون کنکور را به اطلاعتان خواهیم رساند. شما می توانید به عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر و پیج اینستاگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر درآیید.

در این مقاله تلاش نمودیم پاسخ سوالات را تا حد امکان بدهیم اما در صورت بروز سوال می توانید با مشاوران ما، تماس تلفنی برقرار نمایید. کارشناسان مشاوران برتر آماده پاسخگویی به سوالات شما و یا انجام فرآیند انتخاب رشته می باشند برای این منظور فرم رزرو مشاوره تلفنی تحصیلی و خانواده را تکمیل نمایید و یا سوال خود را در بخش دیدگاه ها ثبت کنید.

سوالات متداول

1- اصول صحیح انتخاب رشته کارشناسی ارشد چیست؟

در مقاله حاضر به توضیح مفصل اصول انتخاب رشته پرداخته ایم.

2- چه زمانی می توان انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد را انجام داد؟

در حال حاضر اطلاعیه ای در این باره منتشر نشده است و جدیدترین خبرها را از طریق کانال تلگرام و پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهیم نمود.

3- انتخاب رشته ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق چه سایتی انجام می شود؟

انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت Sanjesh.org و انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت Azmoon.org انجام می شود.

4- کد دسترسی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از کجا قابل دریافت می باشد؟

این کد در انتهای کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون درج گردیده است.

منبع: راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز مشاوره تحصیلی مشاوران برتر

مرکز مشاوره تحصیلی و خانواده تلفنی و غیرحضوری

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش