اطلاعات تماس
  • 021776*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140004265330416841

راهنمای خرید چیلر

کد: 140004265330416841

https://bit.ly/3ewclJe

، (اخبار رسمی): این عوامل جغرافیایی در کنار مؤلفه‌های اقلیمی دیگر باعث شده که میانگین گرمای تابستان در برخی از شهرهای جنوبی ایران از جمله آبادان در استان خوزستان از مرز 40 درجۀ سانتی گراد نیز عبور کند، و یا میانگین دمای زمستان در شهرهایی مانند تبریز در استان آذربایجان شرقی به مرز انجماد برسد.

راهنمای خرید چیلر
راهنمای خرید چیلر

این عوامل جغرافیایی در کنار مؤلفه‌های اقلیمی دیگر باعث شده که میانگین گرمای تابستان در برخی از شهرهای جنوبی ایران از جمله آبادان در استان خوزستان از مرز 40 درجۀ سانتی گراد نیز عبور کند، و یا میانگین دمای زمستان در شهرهایی مانند تبریز در استان آذربایجان شرقی به مرز انجماد برسد. میزان بارش نیز در ایران متغیر است که از دو اینچ در برخی نواحی خشک تا حدود 80 اینچ در مناطق نزدیک به دریای خزر در گزارش های مختلف ثبت شده و میانگین بارش سالانه نیز حدود ۱۶ اینچ است.

این ویژگی های آب و هوایی، وجود شرکت های ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی، دستگاه های سرمایش صنعتی و انواع مبدل های حرارتی در مقیاس صنعتی و ساختمانی را به یکی از نیازهای جدی در مناطق مختلف تبدیل کرده است. شرکت برودت تهویه آسایش نسیم (بتا تهویه) یکی از این شرکت هاست که با 15 سال سابقه، خدمات ارزشمندی در این حوزه ارائه داده است. در ادامه با برخی از حوزه های فعالیت بتا تهویه بیشتر آشنا می شویم.

این شرکت محصولات مختلفی از جمله چیلر، مینی چیلر، ایرواشر، پکیج روف تاپ (یونیت پشت بام)، برج خنک کننده، زنت، فن کویل، هواساز، و مبدل حرارتی را ارائه می نماید. جزئیات هر یک از محصولات که پرداختن به آنها در این نوشتار ممکن نیست در سایت این شرکت قابل مشاهده است.

چیلر به عنوان یک دستگاه صنعتی حرارت موجود در مایع مورد نظر مانند آب را با توجه به سیکل خنک کردن (تبرید) در تراکم گاز یا به صورت جذبی از بین می برد. آب معمولا به عنوان مایعی است که در چیلر مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه خنک کاری هوا یا دستگاههای مختلف مانند فن ها و  دستگاه هواساز ها را بر عهده دارد.

مایعی که در چیلر استفاده می شود خود دارای حرارتی است که این حرارت یا به محیط خارج منتقل و دفع می شود، و یا اینکه از آن برای اهداف گرمایی استفاده می شود.

اگر تجربه استفاده از چیلرها را داشته باشید، حتما این نکته را تجربه کرده اید که برخی از مهمترین مواردی که باید در هنگام انتخاب و خرید چیلر به آن توجه داشت، کارایی و بازده دستگاه، شرایط تعمیر و نگهداری، آسیب های احتمالی که ممکن است از محیط به دستگاه وارد شود، و البته خدمات پس از فروشی است که از شرکت دریافت می کنید.

چیلرهای تراکمی و انواع آنها

یکی از انواع چیلرها نوع تراکمی آن است. این نوع چیلر دستگاهی برای سرد کردن آب است. آب سرد شده به وسیله این دستگاه برای سرمایش ساختمان و یا سرد کردن دستگاهها و ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در چیلرهای تراکمی از کمپرسور استفاده می شود که منبع تغذیه آن نیز برق است و به همین دلیل نیز این نوع چیلرها به چیلرهای برقی نیز معروف هستند.

علاوه بر کمپرسور، سه قطعه اصلی دیگر در چیلرهای تراکمی وجود دارند که عبارتند از: اواپراتور، کندانسور، و شیر انبساط. کمپرسور به عنوان نیروی محرکه محسوب می شود و اواپراتور نیز خنک کردن آب را بر عهده دارد.  

بر اساس نوع کندانسور، چیلر تراکمی  به سه دسته شامل هوا خنک، آب خنک و تبخیری خنک طبقه بندی می شود که در زیر به صورت جزئی به تشریح هر یک از این سه مدل می پردازیم.

چیلر تراکمی هوا خنک

به این نوع از چیلرها، چیلر هوایی نیز گفته می شود که بر مبنای چرخه خنک کردن (تبرید) تراکمی کار می کنند. کندانسور چیلر هوا خنک از فن هایی تشکیل شده است که هوا را با فشار پیرامون لوله های انتقال دهنده گرما عبور می دهند و از این طریق گاز سرد شده را به مایع تبدیل می کنند.

این نوع از چیلرها نیازی به برج خنک کننده ندارند و در زمینه بازده و تاثیرات زیست محیطی نسبت به چیلر آب خنک برتری دارد.

چیلر تراکمی آب خنک

چیلر تراکمی آب خنک، چیلری است که بر اساس چرخه خنک کنندگی (تبرید) تراکمی کار کرده و نیازمند کمپرسور است. آب خنک بودن این چیلر نیز به دلیل نوع کندانسور استفاده شده در آن است. در کندانسور آب خنک، از آب برای سرد کردن گاز سرد شده (مبرد) و تبدیل آن به مایع استفاده می‌شود. خود آب خروجی از کندانسور نیز برای سرد شدن، نیازمند برج خنک کننده است.

از مزایای چیلر آب خنک می توان به بازدهی بالای آن به ویژه در بارهای سرمایشی زیاد اشاره کرد. در این نوع از چیلر از تبخیر آب برای گرفتن گرما استفاده می‌شود که از نظر مصرف انرژی نسبت به کندانسور هوا خنک بهتر است. همچنین آب دارای ظرفیت حرارتی بیشتری نسبت به هوا است و خنک کاری با آن نیز راحت‌تر است.

چیلر تراکمی تبخیری

در این نوع از چیلرها از رطوبت آب و قوانین سرمایش تبخیری استفاده می شود. اگرچه این چیلرها مانند چیلرهای آبی هستند، اما در حالت کلی بازده آنها از چیلرهای آبی پایین تر است، هر چند که در مقایسه با چیلر های هوای سنتی کارآمد تر محسوب می شوند.  

برخلاف چیلرهای آبی این نوع چیلرها برای دفع  کردن حرارت داخلی خود به برج های خنک کننده نیازی ندارند. عدم نیاز به برج های خنک کننده باعث می شود که این نوع چیلرها برای استفاده در فضای داخلی و خارجی مناسب تر و موثرتر باشند.

چیلرهای جذبی

علاوه بر چیلرهای تراکمی نوع دیگری از چیلرها نیز وجود دارند که در آنها کمپرسور استفاده نمی شود و به جای آن از شعله  گاز استفاده می شود. همان طور که از نام این چیلرها پیداست به آنها چیلرها گازی و یا جذبی نیز می گویند.

استفاده از چیلرها در شرایط آب و هوایی گوناگون، نیازمند استفاده از مشاوره های تخصصی است تا گزینه های انتخابی بهترین عملکرد و طول عمر بیشتری داشته باشند. به طور قطع، استفاده از خدمات شرکت هایی که در این حوزه صاحب تخصص، دانش و تجربه هستند می تواند کمک قابل توجهی در زمینه انتخاب نهایی باشند.

شرکت برودت تهویه آسایش نسیم (بتا تهویه) با بیش از ۱۵ سال سابقه که تولید کننده انواع سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی نیز می باشد با پشتیبانی کامل محصولات در تمامی مراحل طراحی و اجرا، نصب و سرویس دوره ای در بازه های زمانی کوتاه و بلند مدت، بتا تهویه را به یکی از اصلی ترین گزینه های انتخاب و خرید چیلر در ایران تبدیل کرده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021776*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید