اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009015539016175

هبلکس چیست و نحوه ساخت آن چگونه است؟

کد: 140009015539016175

https://bit.ly/3nIxPaO

، (اخبار رسمی): در سال‌های اخیر ساخت و ساز پیشرفت‌های بسیار زیادی را به خود دیده است و بسیاری از کسانی که در این صنعت مشغول به کار هستند توانسته‌اند از این پیشرفت‌ها سود ببرند و در راستای بهبود سازه‌ها و پروژه‌های خود بهره ببرند.

هبلکس چیست و نحوه‌ی ساخت آن

هبلکس را می‌توان یکی از محبوب‌ترین مصالح ساختمانی دانست. این وسیله‌ی ساختمانی به دلایل مختلفی از محبوبیت زیادی برخوردار است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. این ماده اولیه که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد از اجزاء پیچیده‌ای تشکیل نشده است بلوک‌های هبلکس از ترکیب و پخته شدن نوع خاصی از ماسه با نام ماسه سیلیسی به همراه پودر آهک که از موادی است که در صنایع ساخت و ساز به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد در کنار آن‌ها سیمان و همینطور کنستانتره نوعی فلز خاص به نام آلومینیوم و آب. تمامی این مواد بعد از اختلاط با یکدیگر و پخته شدن در دمای بالا یعنی دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد و همینطور تحت فشار قرار گرفتن ساخته می‌شوند. لازم به ذکر است که فشاری که برای ساخت این بلوک‌ها نیاز است تقریبا ۱۲ برابر فشاری است که در کنارآبهای آزاد آن را تجربه می‌کنید. از همین رو ما در بلوک هبلکس این نوید را می‌دهیم تا بهترین نوع بلوک را با استفاده از بهترین مواد اولیه و همینطور بروزترین ماشین آلات صمعتی ساخته و آنها را در اختیار شما قرار می‌دهیم. بعد از آنکه این موارد را با یکدیگر ترکیسب کردیم وقت آن رسیده تا آنها را در دستگاهی منحصر به فرد به نام اتوکلاو قرار دهیم. این مخلوط تحت فشار بسیار بالای بخار آب در دستگاه اتوکلاو قرار می گیرد.

ترکیب مواد و تهیه ملات

 همانطور که بسیاری از متخصصان اهل فن می‌دانند بلوک هبلکس از چهار ماده‌ی اساسی و مهم تشکیل شده است، این مواد عبارتند از سلیس یا ماسه، آهک با فرمول شیمیایی Ca(oh)2، سیمان و پودر آلمینیوم برای چسبندگی بین ماده‌ای بیشتر و قوام بهتر محصول. از همین رو خط تولید این بلوک‌ها می‌بایست دارای سه مخزن و مرکز نگهداری به صورت جدا از هم و مجزا باشد که دارای اندازه‌های استاندارد و قابل قبولی نیز هستند.

مراحل انتقال مواد اولیه جهت تولید

این مواد که به عنوان متریال اصلی در ساخت بلوک هبلکس مورد استفاده قرار می گیرند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که ترکیب این مواد باید دارای تقدم و تاخر باشد. مواد اولیه ساخت بلوک هبلکس به ترتیب از بخش‌های انتهایی و زیرین مراکز نگهداری یا همان سیلو‌ها به وسیله‌ی تسمه‌های انتقال دهنده صنعتی به درون میکسر‌های با ظرفیت‌های بسیار بالا منتقل می‌شوند تا ساخت این بلوک‌های پرکاربرد شروع شود.

نسبت ترکیب مواد اولیه با یکدیگر

شاید برای بسیاری جالب باشد که در صنعت ساخت بسیار از مواد باید میزان و اندازه‌ی درست در ابتدا مواد اولیه شامل ماسه، آهک، سیمان و گچ به ترتیب به نسبت 69، 20، 8 و 3 با یکدیگر ترکیب شده و به میزان 0.08% وزن این ترکیب پودر آلومنیوم به آن اضافه می شود. در انتها به نسبت 0.6 تا 0.65 آب به ترکیب مورد نظراضافه می‌شود. مهم ترین مرحله، مخلوط کردن این متریال ها با یکدیگر است که با روش خاصی این موضوع باید انجام بپذیرد. از همین رو برای مخلوط کردن این مواد اولیه با یکدیگر دستگاه‌های اختلاط کننده‌ی خاصی به نام میکسر با عملکردهای خاص باید مورد استفاد ه قرار بگیرند. این دستگاه‌ها می‌بایست وزن مواد اولیه که در آنها قرار میگیرند را به دقت بررسی و محاسبه کنند. به همین خاطر باید دقیق و حساس به تمامی وزن‌های مواد بوده و آنها را باد قت خاصی بررسی کنند.

مزایای بلوک هبلکس

همانطور که در بخش‌های بالایی نیز به آنها اشاره کردیم بلوک هبلکس دارای مزایای بیشماری نسبت به معایب خودش است از همین رو ابتدا به بررسی مزایای این مصالح ساختمانی می‌پردازیم.

دوستدار محیط زیست

شاید بتوان گفت اصلی ترین عنوانی که بتوان از مزیت‌های بلوک هبلکس یاد کرد سازگاری آن با محیط زیست است. این بلوک‌ها به واسطه‌ی داشتن مواد اولیه‌ای که خود از دل طبیعت بیرون آمده‌اند به یکی از مصالح ساختمانی تبدیل شده‌اند که تاییدیه‌های مختلف را از سازمان‌های مختلف محیط زیستی دریافت کرده است. از همین رو می‌توان برای بلوک هبلکس یک امتیاز بسیار خوب و عالی باشد.

مقاوم در برابر آتش‌سوزی

یکی دیگر از مواردی که می‌توان بلوک هبلکس را به عنوان بهترین مصالح ساختمانی در ساخت انواع سازه‌ها در نظر گرفت داشتن مقاومت بسیار بالا در برابر آتش سوزی و حریق است. البته می‌توان گفت که این ماده‌ی پر طرفدار در صنعت ساختمان یکی از اصلی ترین دلایل پیدایش و اختراعش مقاومت بسیار بالایی بود که نسبت به دیگر مصالح ساختمانی مانند چوب در برابر حریق داشته است. به همین خاطر میتوان این مورد را در جایگاه بعدی نسبت به سازگاری با محیط زیست در نظر گرفت...

آدرس سایت:https://block-heblex.ir

مهندس حسینی : 9124593729 (98+) – 9394593729 (98+)

شعب انبار ها : جاده خاوران بعد از سه راه سیمان رو بروی پدافند هوایی شهید ستاری چنب کارخانه ماسه کوهساران

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان