اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011045655816401

لیست رشته‌های کنکور سراسری 1401

کد: 140011045655816401

https://bit.ly/3FYnRrX

، (اخبار رسمی): دانش آموزان در زمان انتخاب رشته پایه نهم به دهم از بین رشته های نهم به دهم، رشته تخصصی خود را انتخاب می کنند و با تغییر کتاب های درسی در دوره متوسطه دوم به یادگیری دروس عمومی و اختصاصی می پردازند.

دانش آموزان در زمان انتخاب رشته پایه نهم به دهم از بین رشته های نهم به دهم، رشته تخصصی خود را انتخاب می کنند و با تغییر کتاب های درسی در دوره متوسطه دوم به یادگیری دروس عمومی و اختصاصی می پردازند. با نزدیک شدن به تاریخ ثبت نام کنکور همه چیز جدی تر می شود و بایستی با رشته های دانشگاهی آشنا شوید. در این مقاله به معرفی کامل لیست رشته های کنکور سراسری (علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، هنر و زبان) خواهیم پرداخت. 

رشته های کنکور سراسری در دفترچه ثبت نام کنکور و مقاله حاضر تماما معرفی شده است.

لیست رشته های کنکور سراسری 1401

داوطلبانی که تصمیم به شرکت در کنکور می گیرند لازم است با مراجعه به سایت Sanjesh.org ثبت نام اینترنتی کنکور را انجام بدهند. شایان ذکر است که ثبت نام کنکور دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به صورت همزمان انجام می شود و تنها یک آزمون ورودی برای تمام دانشگاه ها برگزار می گردد.

پس از تاریخ برگزاری کنکور نوبت به جواب کنکور سراسری می رسد و آن دسته از متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، بایستی دست به انتخاب رشته کنکور دانشگاه های سراسری و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بزنند. در این مرحله است که بحث آشنایی با رشته های دانشگاهی به میان می آید.

شما تا زمانی که از رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان و تراز و رتبه قبولی کنکور مطلع نباشید نمی توانید انتخاب رشته صحیحی را انجام دهید و در صورت عدم آگاهی ممکن است دچار اشتباه در انتخاب رشته کنکور شوید. به منظور کاستن از اشتباهات رایج در انتخاب رشته می بایست با لیست رشته های کنکور آشنا شوید. در جدول ذیل به معرفی رشته های کنکور پرداخته ایم با کلیک بر روی گروه آزمایشی خود می توانید با رشته های دانشگاهی آشنا شوید.

منبع: رشته های کنکور

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز مشاوره تحصیلی مشاوران برتر

مرکز مشاوره تحصیلی و خانواده تلفنی و غیرحضوری

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش