اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011165684318156

گفت و گو با کریم مجرب مدیر واحد همکاری‌های سازمانی و تجاری هلدینگ آواکتان

فرانچایز یکی از بهترین مدل‌های کسب و کار در دنیاست

کد: 140011165684318156

https://bit.ly/3soLGEm

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت آوا‌کتان در سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در عرصۀ پوشاک آغاز کرد و موجب تحولات شگرفی در بازار پوشاک و صنعت مد و لباس در ایران شد؛ تحولاتی که سلیقۀ مشتریان را تحت تاثیر قرار داد و انتظار و توقع ایرانیان را از پوشاک به سوی جهان مُد و استانداردهای بین‌المللی ارتقا بخشید.

فرانچایز یکی از بهترین مدل‌های کسب و کار در دنیاست
فرانچایز یکی از بهترین مدل‌های کسب و کار در دنیاست

گروه تجاری آواکتان، قدم از بازارهای پوشاک فراتر نهاد و اکنون در بیشتر عرصه‌های سبک زندگی به فعالیت‌ مشغول است. آواکتان امروز بزرگ‌ترین هلدینگ ایرانی درزمینهٔ سبک‌ زندگی به شمار می‌آید. برای اطلاع از روند فعالیت‌های هلدینگ آواکتان و مجموعه برند‌های زیر مجموعه آن با کریم مجرب، مدیر واحد همکارهای سازمانی و تجاری این مجموعه گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می‌خوانید:

 

لطفا به عنوان سوال اول در مورد خدماتی که مجموعه شما ارائه می‌دهد، توضیح دهید.

آواکتان مجموعه‌ای است که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارد. بیش‌ترین تمرکزش در فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک جین وست، بزرگ ترین فروشگاه پوشاک کشور است.

همچنین مرکز خرید آنلاین بانی مد که غیر از جین وست ۶۰۰ برند ایرانی در آنجا فعالیت می‌کنند و در حال حاضر ما بزرگ ترین پلت فرم فروش پوشاک در کشور هستیم که در دوران کرونا نه تنها برای ما سود داشت بلکه بسیاری از برندهای پوشاک را نیز نجات داد.

کافه رستوران‌های زنجیره ای بالکافه با ۱۲ شعبه در پنج شهر بزرگ ایران و مجموعه آنلاین دیجی‌واش، یک خشک شویی صنعتی خیلی بزرگ، حرفه ای و سازگار با محیط زیست است که راه ارتباطی آن آنلاین و با استفاده از اپلیکیشن و وب سایت است. لازم به ذکر است که شعب ارائه خدمت فیزیکی ندارد و محل انجام خدمات نیز در تهران و کرج مستقر است.

ما در حوزه بی‌توبی (b2b) فعالیت می‌کنیم. در این حوزه حتی اگر کالای مبادله ای ما ثابت باشد، ولی رفتار مصرف کننده کاملا با حوزه خرده فروشی و بی‌توسی متفاوت است.

 

از دیگر خدمات خود بگویید.

 شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف یک سری نیازمندی‌ها دارند. مثل لباس فرم، لباس کار، پک‌های مختلف در مناسبت‌ها برای ایجاد انگیزه که به مشتری یا پرسنل خود می‌دهند، کالاهای تبلیغاتی همچون تیشرت و کلاه که قصد توزیع آن‌ها را برای برند خود دارند و ...

لذا این موارد بسیار تخصصی هستند. مثلا باید مشخص باشد لباس فرم برای چه مکانی استفاده می‌شود؛ رنگ سازمانی، لوگوی آن مجموعه و ... باید مشخص باشد. این کار در چند سال گذشته ایران به طور حرفه ای و برنامه ریزی شده انجام نمی‌شده است، اما خوشبختانه در حال حاضر پیشرفت بسیاری حاصل شده است و ما خودمان برای یک مجموعه لباس فرم یا کار طراحی و تولید می‌کنیم. یا کارت‌های هدیه را به طور اختصاصی برای یک شرکت درست می‌کنیم و عرضه می‌کنیم.

 

از مجموعه بانی مد بیشتر بگویید که چه تفاوتی با سایر رقبا دارد؟

مجموعه بانی مد یک نقطه قوت دارد که بقیه رقبا ندارند و آن نیز بحث کنترل کیفیت است. ما همچون بسیاری از شرکت‌ها مارکت پلیس(market place) نیستیم. ما پس از اینکه کالا را از برند‌ها خریداری کردیم از طرف مشتری کنترل کیفیت انجام می‌دهیم و در نهایت کالایی که به مشتری می‌دهیم تضمین کیفیت و اصالت دارد.

 

 Market place بودن چه معایبی دارد؟

 در مارکت پلیس (Marketplace) یک درگاه می‌دهند تا تولید کننده کالایش را عرضه کند و بفروشد. در اینجا هیچ کنترلی بر روی کالای در حال فروش نمی‌شود و مصرف کننده‌ها دچار مشکلات زیادی شده اند. حتی نمونه‌هایی بوده که در آن پلتفرم کالای تقلبی فروخته شده است. در بانی مد این مسئله وجود ندارد. در بانی مد ما کاملا به حالت ترندی عمل می‌کنیم، یعنی با ترند‌های روز کاملا سازگاریم . فقط در پوشاک یا لایف استایل نمی‌فروشیم بلکه ابتدا به مردم معرفی می‌کنیم و در بخشی تحت عنوان «سبک خودت را بساز» از مردم می‌خواهیم ابتدا سبک مورد نظرشان را بسازند؛ بدین صورت که فرد وارد اپلیکیشن می‌شود، علاقه مندی‌هایش را انتخاب و مشخص می‌کند به چه چیز علاقه دارد، چه رنگ و مدلی را دوست دارد، سبک و مدل خودش را آنجا پیدا می‌کند و ما وی را راهنمایی می‌کنیم که این سبک کژوال و راحتی است یا کلاسیک و ... با استفاده از هوش مصنوعی در اپلیکیشن سایز خودش، نوع شکل و فرم بدنش مشخص می‌شود. با استفاده از اطلاعات وارد کرده ما سایز مناسب وی را در اختیارش قرار می‌دهیم . بعد بر اساس سبک خودش و سایزش، لباس مورد نظر را عوض می‌کند.

 

چرا در حوزه فرانچایز ورود نکردید؟ آیا قصد ورود به این حوزه را ندارید؟

در آینده قصد داریم برای کافه‌ها وارد حوزه فرانچایز شویم، اما در ایران قانون مدونی در این حوزه نیست و این موجب می‌شود حقوق زیادی از فرانچایز دهنده و فرانچایز گیرنده ضایع شود. لذا فکر کردیم اگر با وضعیت فعلی وارد فرانچایز شویم ممکن است هم برند ما ضربه بخورد و هم دچار مسائلی همچون مالیات و ... شویم. همانگونه که بسیاری از شرکت‌های فرانچایز دهده دچار مشکل شدند. فرانچایز این نیست که پولی از کسی بگیری و اجازه دهی تابلویت را استفاده کند. شخص خریدار مسئولیت در قبال آن تابلو دارد، متاسفانه خیلی از شرکت‌ها تابلو فروشی می‌کنند تا فرانچایز! در این حالت حقوق مصرف کننده ضایع می‌شود و خودشان هم بعد از مدتی دچار مشکل می‌شوند.

اصولا بلای جان یک برند این است که بعد از مدتی کیفیت مورد نظر مشتری را نتواند تولید کند و این موضوع وقتی رخ می‌دهد که کنترل کار از دست خارج شود. در ایران به دلیل عدم وجود قانون، قطعا این مسئله رخ می‌دهد.

 

به نظر خودتان اگر به حوزه فرانچایز ورود کنید،‌ چه کمکی در توسعه اقتصادی به کشور می‌کنید؟

فرانچایز یک مدل خیلی خوب توسعه کسب و کار در همه جای دنیاست. بهترین روش بازاریابی که تا کنون وارد توسعه کسب و کارها شده، فرانچایز است؛ هم به صاحبین کسب و کار در توسعه کسب و کارشان کمک می‌کند، هم به کسانی که می‌خواهند تازه وارد بازار کار شوند. به آن‌ها کمک می‌کند تا با کمترین ریسک و کمترین هزینه شروع به استفاده از اعتبار برندهای معروف کنند. البته لازم به ذکر است که این در صورتی است که قوانین مشخص باشد. در غیر این صورت می‌تواند بلای جان یک کسب و کار شود؛ یعنی در ابتدا موجب فروش سریع محصول شود، اما در میان مدت یک باره آن را نابود کند.

 

هدف شما از حضور در نمایشگاه چه بود؟

هدف ما از حضور در نمایشگاه‌ها ارائه و نمایش خدمات خود به شرکت‌های این حوزه است. بیشتر نگاه ما به خدمات بی تو بی (b2b) است. معمولا هدف ما شرکت‌های خود نمایشگاه هستند نه بازدیدکنندگان از نمایشگاه. البته از بین بازدیدکنندگان از نمایشگاه سفارش‌هایی، هرچند کم دریافت می‌شود.

گفتنی است که علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت این شرکت به نشانی https://www.avakatan.com/ مراجعه کرده و یا با شماره ۴۵۱۸۳۴۵۶ تماس بگیرند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]