اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101055781218027

شرایط جاب آفر کانادا چیست؟

کد: 140101055781218027

https://bit.ly/3wVjywP

، تهران , (اخبار رسمی): جاب آفر کانادا چیست؟ جاب آفر Job Offer یعنی پیشنهاد کار. جاب آفر کانادا یک پیشنهاد شغلی است که از طرف کارفرمای کانادایی دریافت می‌کنید. مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار کانادا و ورک پرمیت (Work Permit) مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرتی اقامت دائم کانادا مانند اکسپرس انتری

شرایط جاب آفر کانادا چیست؟
شرایط جاب آفر کانادا چیست؟

بزرگترین مزیت ویزای جاب آفر کانادا این است که امکان تبدیل آن به اقامت دائم کانادا وجود دارد. در این صورت برای همیشه می‌توانید در این کشور بمانید و کار کنید.

قوانین جاب آفر کانادا

برای اینکه بتوانید پیشنهاد کار معتبری از کانادا دریافت کنید، کارفرما باید قوانین زیر را در نظر بگیرد:

کارفرما باید قبل از پذیرش متقاضی خارجی، پیشنهاد شغلی خود را برای نیروهای کار کانادایی ارائه کند که شامل شهروندان و مقیمان دائم کانادا هستند. در کانادا این افراد در اولویت استخدام هستند.

۴ هفته متوالی شغل مورد نظر را آگهی کند.

برای شغل‌های با درآمد بالا، کارفرما باید آگهی شغلی را در سه منبع از روزنامه‌ها یا سایت‌های شغلی پربازدید منتشر کند و برای شغل‌های با درآمد پایین، لازم است در پنج منبع معتبر شغل مورد نظر را آگهی کند.

اگر پس از گذشت ۴ هفته از زمان انتشار آگهی شغلی، فردی از شهروندان یا مقیمان دائم کانادا متقاضی کار پیشنهادی نشد، کارفرما باید از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا (Employment and Social Development Canada) مجوز LMIA بگیرد. یعنی نشان دهد که استخدام نیروی خارجی مورد نظر بر بازار کار کانادا تاثیر منفی ندارد و موجب بیکار شدن نیروهای کار آن نمی‌شود.

کارفرما باید درخواست برای تاییدیه LMIA را حداکثر پس از سه ماه از زمان شروع انتشار آگهی شغلی ارسال کند.

میزان حقوق مورد نظر برای شغل پیشنهادی نمی‌تواند از حقوق استاندارد آن شغل پایین تر باشد. بنابراین کارفرما باید حقوقی مساوی یا بیشتر از متوسط حقوق آن شغل در کانادا بپردازد.

شرایط جاب آفر کانادا

اولین شرط جاب آفر کانادا، معتبر بودن آن است. بنا بر قانون اداره‌ مهاجرت کانادا IRCC اگر جاب آفر معتبر نباشد، امکان دریافت ویزای کار وجود ندارد و یا در سیستم اکسپرس انتری امتیازی به آن تعلق نمی‌گیرد. شرایط جاب آفر معتبر به شرح زیر است:

جاب آفر باید تمام‌ وقت باشد، یعنی دست کم ۳۰ ساعت در هفته؛

 • فصلی نباشد؛
 • حداقل مدت آن یک سال تمام باشد؛
 • در لیست مشاغل ناک کانادا باید سطح مهارت A یا B یا 0 داشته باشد؛
 • باید تأییدیه‌ تأثیر بر بازار کار از سوی وزارت کار کانادا را داشته باشد، یعنی LMIA مثبت گرفته باشد، یا
 • معاف از LMIA باشد.

جاب آفر معاف از LMIA

به طور کل، سه دسته از جاب آفرها معاف از LMIA در نظر گرفته می‌شوند:

 • جاب آفرهایی که به خاطر توافقات میان دولت فدرال و دولت‌های استانی معافیت می‌گیرند؛
 • جاب آفرهایی که بنا بر قاعده‌ کلی «سود کانادایی‌ها» از جانب دولت معاف از LMIA شده‌اند. برای نمونه، جاب آفرهایی که از طریق برنامه‌ انتقال درون‌شرکتی ICT ( ویزای ICT ) صادر می‌شود. 
 • جاب آفرهایی که از طریق توافق‌نامه‌های تجاری بین‌المللی مانند نفتا یا کازما، معاف از LMIA هستند.
 • چه کارفرمایانی امکان ارائه جاب آفر به متقاضی ندارند؟
 • سفارت‌ها یا مقامات عالی در کانادا
 • اگر کارفرما در لیست کارفرماهای غیر مجاز برای دادن پیشنهاد شغلی باشد.
 • کارفرما بیزینس خود را به تازگی راه اندازی کرده باشد.
 • کارفرما برای کار در کبک نیرو استخدام کند.

نحوه گرفتن جاب آفر از کانادا

احتمالا یکی از سوالات اصلی شما این است که چطور می‌توانید از کانادا جاب آفر بگیرید؟ حالت کلی این است که برای گرفتن جاب آفر از کانادا باید ابتدا به دنبال کار در این کشور بگردید. در این بخش، مراحل اخذ جاب آفر کانادا را به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم:

تهیه‌ کاور لتر و رزومه‌ حرفه‌ای با توجه به قواعد نگارشی کانادا

عضویت در سایت‌های کاریابی در کانادا:

در سایت‌های کاریابی و شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای پروفایل درست کنید و شرح کارهای حرفه‌ا‌ی خود را به زبان انگلیسی در آن‌ها وارد کنید.

لینکدین شبکه‌ی بسیار مهمی است و به ‌نوعی ویترین حرفه‌ای شما تلقی می‌شود. بسیاری از کارفرمایان موقعیت‌های شغلی آزاد خود را در لینکدین می‌گذارند و از آن طریق متخصصان مورد نیاز خود را پیدا می‌کنند.

سایت‌های مهم دیگر که برای کاریابی باید در آنها عضویت داشته باشید، ایندید Indeed و زیپ‌ ریکروتر Zip Recruiter هستند.

با توجه به تخصص و تحصیلات خود، مشاغل مورد نیاز در بازار کار کانادا را بررسی کنید.

یادتان باشد که همیشه همه‌ کارها را در سایت‌ها آگهی نمی‌کنند. بیشتر موقعیت‌های شغلی از طریق ارتباط شخصی افراد پر می‌شود. بنابراین، اگر کسی را در کانادا سراغ دارید به او بسپارید تا اگر موقعیت شغلی مناسبی را می‌شناسد، شما را معرفی کند.

یافتن شغل مناسب و دریافت جاب آفر از یک کارفرمای معتبر کانادایی

در این مرحله، اگر جاب آفر شما معاف از LMIA نباشد، کارفرما باید برای دریافت تأییدیه‌ی LMIA اقدام کند و در صورت گرفتن LMIA مثبت، آن را برای شما ارسال کند.

ویزای جاب آفر کانادا

ویزای جاب آفر کانادا یا همان ورک پرمیت، ویزای کار موقت کانادا است که از طریق دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایی کانادایی به دست می‌آید. به واسطه این ویزا می‌توانید وارد کشور کانادا شوید و برای کارفرمایی مشخص کار کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]