اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101235812618027

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

کد: 140101235812618027

https://bit.ly/36jsuB9

، تهران , (اخبار رسمی): تعهد به چندجانبه گرایی، سنگ بنای سیاست خارجی کانادا است. در این راستا این کشور پروسه مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل را برای پناه جویان اجرایی نموده است. امنیت جهانی و رفاه تنها می تواند با همکاری با یکدیگر به سمت یک هدف مشترک دست یابد: یک جهان سالم و پایدار.

✔️مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل
✔️مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

افراد برای حمایت از خود و خانواده خود پس از ورود به کانادا نیز، پناهنده تخت کنوانسیون تلقی خواهند شد. البته همچنان به توصیه و ارجاع UHNCR، که سازمان ارجاع دهنده است ،نیاز به اسپانسرشیپ خواهد بود.

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

کانادا متعهد به ترویج حقوق بشر، پیشرفت صلح و امنیت، حمایت از حاکمیت قانون، رسیدگی به تغییرات اقلیمی و تضمین توسعه پایدار است. دیپلماسی و رهبری کانادا در سازمان ملل متحد صدای قوی را به اصول و ارزش های کانادایی در مرحله جهانی می دهد. با ترویج برابری جنسیتی، نظارت بر محیط زیست، و احترام به تنوع و گنجاندن، ما به سوی دنیای صلح آمیز و مرفه تر تلاش می کند. یکی از این راه های دست یابی به آمال فوق پذیرش پناه جویان و قبول امر مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل است. اما پذیرش پناهنده ها در کانادا به چه صورت است؟

واجد شرایط خود بودن را اعلام کنید

برای آمدن به کانادا تحت عنوان پناهنده، فرد باید معرفی شود. آژانس پناهندگی سازمان ملل متحد (UNHCR)، به عنوان یک سازمان معرفی تعیین شده یا یک گروه حمایت مالی خصوصی می تواند فرد را به عنوان پناه جو معرفی نماید. فرد نمی تواند به عنوان یک پناهنده به طور مستقیماً درخواست پناهندگی نماید.

برای دریافت پناهندگی فرد باید در یکی از دو گروه پناه جوی زیر جای بگیرد:

1. کلاس پناهندگی در خارج از کشور

درصورتی که متقاضی دارای شرایط زیر باشد ممکن است برای مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل در این دسته جای بگیرد:

 • خارج از کشور خود است.
 • ترس از آزار و اذیت، ترس از جان
 • مذهب
 • نظر سیاسی
 • ملیت یا عضویت در یک گروه اجتماعی خاص:

مثال ها: جنسیت، گرایش جنسی، و غیره به کشور خود بازگردید

پناهندگان کنوانسیون توسط سه گروه امکان حمایت دارند:

 • دولت کانادا (پناهندگان وابسته به دولت)
 • گروهی از افراد یا یک سازمان (پناهندگان خصوصی حمایت شده) یا
 • ترکیبی از هر دو (پناهندگان ارجاع اداری ترکیبی).

اگر فرد متقاضی پس از ورود به کانادا بودجه لازم برای حمایت از خود و خانواده خود را داشته باشد، می تواند پناهنده کنوانسیون نیز محسوب شود. اما همچنان به UNHCR، یک سازمان ارجاع دهنده، یا یک گروه حامی خصوصی برای معرفی نیاز خواهد داشت.

2. کلاس پناهندگی داخل کشور

در این کلاس پناهندگی در صورتی که فرد متقاضی واجد شرایط زیر باشد ممکن است برای مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل بتواند از این روش اقدام نماید.

 • خارج از کشور خود، یا کشوری که معمولاً در آن زندگی می کند باشد.
 • به طور جدی تحت تأثیر جنگ داخلی یا درگیری مسلحانه قرار گرفته، یا از حقوق اولیه زندگی و بشر محروم شده باشد.

پناهندگان این گروه می توانند به صورت خصوصی از حمایت مالی بهره مند شوند. همچنین در صورت وجود دارایی هایی که پس از ورود به خاک کانادا با کمک آنها بتوانید از خود و خانواده خود حمایت کند می تواند در این گروه جای بگیرید. اما متقاضیان این گروه همچنان به UNHCR، یک سازمان ارجاع دهنده، یا یک گروه حامی خصوصی برای معرفی نیاز دارند.

چگونگی درخواست مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

در صورت ارجاع فرد متقاضی، باید فرم درخواست را برای درخواست به عنوان پناهنده کنوانسیون یا به عنوان یک فرد تحت حمایت بشر دوستانه در خارج از کشور پر نماید. همچنین این افراد باید یک معاینه پزشکی و بررسی امنیتی و جنایی را پشت سر بگذارند.

برای مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل چه افرادی واجد شرایط نیستند

واجد شرایط نیستید اگر:

 • شما گزینه پایدار دیگری برای حفاظت دارید، مانند پیشنهاد اسکان مجدد در کشوری دیگر، شهروند کشور دیگری می شوید که از شما محافظت می کند.
 • قصد بازگشت به کشور مبدأ را دارید.
 • دلایلی مانند جنگ، قحطی یا دلایل دیگر که به خاطر آن مجبور به ترک وطن شده اید دیگر وجود ندارند.

چقدر طول می کشد تا یک پناهنده تحت حمایت خصوصی به کانادا برسد؟

زمان بسته به پیچیدگی درخواست و اینکه پناهنده از کجا آمده است متغیر است. در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل در برخی مناطق، مصاحبه ها می تواند پیچیده باشد زیرا افسران ویزا نمی توانند به طور فیزیکی به پناهندگان دسترسی پیدا کنند. همچنین دریافت مدارک (ازجمله مدرک هویت) یا شناسایی اعضای خانواده فرد ممکن است دشوار باشد.

سرعت پردازش برنامه ها در مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل نیز به موارد زیر بستگی دارد:

 • چه تعداد برنامه دریافت می شود.
 • امنیت در منطقه و با چه سرعتی می توان الزاماتی مانند غربالگری امنیتی و معاینات پزشکی را تکمیل نمود.
 • به همین دلیل، ممکن است پردازش برخی از پرونده ها نسبت به بقیه بیشتر طول بکشد.

برای کمک به پردازش سریع تر این برنامه ها، بسته های گروه های حامی باید:

شامل کلیه اسناد مربوط و اطمینان از این که تمام اطلاعات تماس برای گروه حامی و پناهنده (هایی) که آنها حمایت مالی می کنند دقیق و به روز باشد.

از چه چیزی می توان برای اثبات وضعیت خود در کانادا به عنوان پناهنده یا فرد محافظت شده استفاده نمود؟

اگر ادعای فرد برای حمایت از پناهندگان توسط هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRB) پذیرفته شود، نامه یا سند رسمی دریافت خواهد نمود که می توان از آن برای اثبات وضعیت استفاده نمود.

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل فردی محافظت شده باشد و به عنوان پناهنده در کانادا مستقر شده باشد، مدرکی به نام “تأیید اقامت دائم” دریافت خواهد کرد. بعداً یک کارت اقامت دائم (که به آن کارت PR نیز گفته می شود) برای متقاضی ارسال می شود.

اگر به دلیل اینکه ارزیابی ریسک قبل از حذف مثبت را دریافت کرده اید، یک فرد محافظت شده هستید، سندی به نام «تأیید وضعیت» دریافت خواهید کرد. هر یک از این مدارک می تواند برای اثبات وضعیت شما در کانادا استفاده شود.

ثبت نام و روش تعیین وضعیت پناهندگی کمیساریاى عالى سازمان ملل متحد در امور پناهندگان

از تاریخ ۱۰ سپتامبر سال ۲۰۱۸ ثبت نام و تعیین وضعیت پناهندگی در کشور ترکیه توسط  کمیساریای عالی سازمان ملل متحد پناهندگان به پایان رسید.

اداره کل مدیریت مهاجرت (DGMM) به عنوان یک نهاد ملی و با برخورداری از قوانین حمایت بین المللی از اتباع خارجی، مسئولیت ثبت نام و بررسی پرونده های تحت حمایت بین المللی را بر عهده خواهد داشت. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در طی مدت شکل گیری این روند، اداره مهاجرت را درتمام مراحل ثبت نام متقاضیان برای حمایت بین المللی و روند مراجعه ایشان، پشتیبانی خواهد کرد.

ازتاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸ کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) ثبت نام و ارجاع اتباع خارجی به منظور بهره مندی از حمایت بین المللی و همچنین تعیین وضعیت پناهندگی در کشور ترکیه را متوقف ساخت.

بر اساس قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی، اتباع خارجی که مایل به درخواست حمایت بین المللی در ترکیه هستند، می بایست پس از ورود به کشور ترکیه به ادارات مدیریت مهاجرت استان (PDMM) در استان ها و شهرهای این کشور مراجعه نمایند. ادارات مهاجرت استان ها  ثبت نام و بررسی درخواست های حمایت بین المللی ارائه شده توسط افراد را به عهده گرفته و انجام خواهد داد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد فعالیت های حمایتی خود، از جمله ارائه ی خدمات مشاوره به پناهندگان و پناهجویان را در ترکیه ادامه خواهد داد. در صورتی که نیازمند خدمات حمایتی هستید و یا نیاز به مشاوره در مورد روند پناهجویی، حقوق و تعهدات خود در ترکیه را دارید، می توانید به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و یا سازمان های همیار آن مراجعه فرمایید. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با متقاضیان حمایت بین المللی در تماس بوده و پس از کسب رضایت از فرد متقاضی، به اطلاعات ارائه شده توسط فرد متقاضی به اداره مهاجرت استان دسترسی خواهد داشت.

در این زمینه، اگر اخیرا وارد کشور ترکیه شده اید و تا به حال توسط اداره مهاجرت ثبت نام نکرده اید:

لطفا به محض ورود به ترکیه به ادارهٔ مدیریت مهاجرت استان مراجعه نموده و اقدام به ثبت نام کنید.

برای ثبت نام در ادارهً مهاجرت و بهره مندی از حمایت بین المللی از طرف ادارهٔ مدیریت مهاجرت استان، نیازی به در دست داشتن معرفی نامه از سازمان ملل (UNHCR) در آنکارا نمی باشد. کافیست برای ثبت نام، به نزدیک ترین دفتر ادارهٔ مدیریت مهاجرت استان و یا استان های دیگری که مد نظر دارید مراجعه فرمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]