اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101245815418027

ویزای ورک پرمیت کانادا چیست؟

ویزای ورک پرمیت کانادا چیست؟

کد: 140101245815418027

https://bit.ly/3vnFZIy

، تهران , (اخبار رسمی): ورک پرمیت کانادا یک تاییدیه کتبی است که دارندگان مجوز کار در کانادا برای حضور قانونی در این کشور باید آن را اخذ کند. این مجوز توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود تا متقاضیان بتوانند در زمان تعیین شده در خاک این کشور بمانند. صدور ورک پرمیت برای دو دسته از افراد امکان پذیر است.

ویزای ورک پرمیت کانادا چیست؟
ویزای ورک پرمیت کانادا چیست؟

کشور کانادا یکی از برترین کشورهای جهان است. این کشور به نیروی کار بسیار زیادی احتیاج دارد، با توجه به بالا رفتن سن نیروی کار از زمینه‌ها فرصت‌های فراوانی را تا از نیروی کار خارجی بهره مند شود.

ورک پرمیت کانادا (Work Permit) مجوزی برای حضور و کار در این کشور است. شما به عنوان دانشجو یا متقاضی اقامت دائم می توانید از طریق گرفتن ورک پرمیت برنامه حضورتان در کشور کانادا را قانونی کنید.

اما اساساً “ورک پرمیت چیست؟ و چطور می‌توانیم ویزای Work Permit کانادا بگیریم؟”

با داشتن ورک پرمیت کانادا می‌توانید:

در کانادا و زیر نظر کارفرمایی که در مجوز کار خود ذکر کرده اید، کار کنید، امکان درخواست ویزای همراه را دارید تا وابستگانتان را با خود همراه کنید، درآمد دلاری کسب کنید، به سراسر کانادا سفر کنید، در آینده بتوانید درخواست اقامت کانادا (PR) بدهید.

انواع ورک پرمیت کانادا

 • ورک پرمیت آزاد (Open Work Permit)
 • ورک پرمیت مخصوص کارفرما (Employer-specific work permits) یا ورک پرمیت بسته (Close Work Permit)
 • ورک پرمیت بسته (CLOSE WORK PERMIT)
 • ورک پرمیت بسته (Close work permit) یا مجوز کاری مخصوص کارفرما (Employer-specific work permits) به این معنی است که شما محدود به کارفرمای خاصی باشید.

ورک پرمیت مخصوص کارفرما مجوزی است که شامل اطلاعات زیر است:

 • نوع کاری که قرار است انجام دهید.
 • نام کارفرمایی که می‌توانید برای او کار کنید.
 • مدت زمانی که می‌توانید کار کنید.
 • مکانی که می‌توانید در آن کار کنید.

 نحوه دریافت ورک پرمیت بسته چگونه است؟

در این روش کارفرما باید از اداره توسعه و اشتغال کانادا (Employment and Social Development Canada)، به‌اختصار ESDC مجوز LMIA یا تاییدیه ارزیابی تاثیر بازار کار را با هزینه های شخصی خود دریافت کند تا کارگر برای آن مجوز کار درخواست دهد.

مجوز LMIA چیست؟

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) سندی است که یک کارفرما در کانادا ممکن است قبل از استخدام یک کارگر خارجی به آن نیاز داشته باشد. مجوز LMIA کانادا نشان می دهد که شهروند یا فرد مقیم کانادایی برای انجام این کار در دسترس نیست و نیاز به یک کارگر خارجی برای پر کردن شغل وجود دارد. LMIA مثبت گاهی اوقات نامه تایید نامیده می‌شود.

مدارک مورد نیاز ورک پرمیت بسته:

 • نامه پیشنهاد کار یا جاب آفر کانادا
 • یک قرارداد کاری معتبر و قانونی
 • یک کپی از LMIA
 • شماره LMIA

نکته: یک نیروی کار خارجی که ورک پرمیت بسته را دارد باید با همان کارفرما و در همان مکان کار کند مگر اینکه مجوز کاری خود را تغییر دهد.

اپن ورک پرمیت کانادا (Open Work Permit)

ویزای open work permit کانادا همانطور که از نامش هم مشخص است ویزای کاری است که هیچ محدودیتی ندارد. یعنی با این نوع ویزا محدود به اشتغال در شرکت یا زیر نظر کارفرمای خاصی نیستید. از طرفی نیازی هم به دریافت جاب افر از سمت کارفرما ندارید.

چه کسانی می‌توانند مجوز کار آزاد یا اپن ورک پرمیت دریافت کنند؟

اگر هرکدام از این شرایط را داشته باشید می‌توانید اپن ورک پرمیت کانادا را دریافت کنید:

 • فارغ‌التحصیلان موسسه‌های آموزشی مورد تایید کانادا (DLI) هستید.
 • دانشجوی بین‌المللی هستید که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیلی را ندارید.
 • باید کانادا را ترک کنید اما فعلاً به دلایلی فعلا نمی‌توانید از کانادا خارج شوید.
 • اقامت دایمی‌تان تایید شده اما هنوز اجرا نشده است.
 • عضوی از خانواده شخصی هستید که درخواست اقامت دائم دارد.
 • همسر یا شریک زندگی شخصی هستید که اقامت اسکیل ورکر یا دانشجوی بین‌المللی دارد.
 • پناهنده هستید یا می‌خواهید درخواست پناهندگی دهید.
 • عضوی از خانواده‌ی متقاضی پناهندگی هستید.
 • همسر یا شریک زندگی شخصی هستید که متقاضی شرکت در برنامه‌ی آزمایشی مهاجرت آتلانتیک است.
 • اجازه اقامت موقت کانادا را دارید.
 • کارگر جوان در محدوده سنی 18 تا 45 هستید.

نحوه اخذ اپن ورک پرمیت

اگر خارج از خاک کانادا هستید با توجه به عدم حضور در این کشور درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می‌کنید. در این روش مدارکتان را ارسال می‌کنید؛ و نیازی به پست کردن مدارک ندارید. پس از تایید و دریافت مجوز ورک پرمیت حداکثر 30 روز زمان دارید تا برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر کارگزاری کانادا مراجعه کنید.

اگر مدارک ناقص باشد به شما اطلاع داده می شود و در صورت تایید نامه ای را دریافت می‌کنید که تایید کننده مجوز حضور شما در کانادا خواهد بود.

هزینه ورک پرمیت کانادا چقدر است؟

معمولاً بیشتر هزینه‌ها شامل هزینه بررسی پرونده و صدور مجوز کار توسط اداره مهاجرت کاناداست. هزینه ها معمولا در پایان مراحل درخواست ورک پرمیت پرداخت می‌شود.

برای مجوز کار آزاد هزینه ها شامل این موارد می ‌شود:

 • هزینه ورک پرمیت (155 دلار) (برای Open Work Permit و Close Work Permit)
 • هزینه ورک پرمیت آزاد بصورت جداگانه (100 دلار)

تفاوت بین Open Work Permit و Close Work Permit چیست؟

تفاوت بین ورک پرمیت آزاد و ورک پرمیت بسته به زبان ساده در کارفرما خلاصه می‌شود.

دارنده ورک پرمیت آزاد مجاز است تا در هر موقعیتی برای هر کارفرمایی در کانادا برای مدت زمان مشخص شده در قرارداد کار کند، در حالی که دارنده ورک پرمیت بسته، محدود به یک کارفرمای خاص و یک موقعیت خاص کار در مدت زمان مشخص است.

تفاوت ویزای کار کانادا با ویزای ورک پرمیت کانادا

ویزای کار کانادا با ویزای ورک پرمیت کانادا متفاوت هستند. اما ممکن است شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که این دو اصطلاح را به جای هم به کار برده باشید.

اخذ ویزای کار کانادا شرایط خاصی را دارد. اگر شما با ویزای کار موقت وارد خاک کانادا شوید و به مدت 5 سال متوالی بتوانید در این کشور بمانید، می‌توانید مجوز کار دائم و به دنبال آن حقوق شهروندی را به دست آورید. البته راه هایی مانند استفاده از برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری هم وجود دارد که می‌توانید از طریق آن از ابتدا اقامت دائم کانادا را بگیرید.

ویزای ورک پرمیت کانادا،امکان کار در کانادا را برای شما به عنوان یک فرد خارجی فراهم می‌کند، تا شما براساس مواردی که در ورک پرمیتتان ذکر شده شرایط کار در کشور کانادا را پیدا کنید. یعنی در بازه زمانی مشخص شده شما حق اقامت در خاک این کشور را دارید و شرایط دریافت اقامت و حق شهروندی برای شما فراهم نمی‌شود.

ورک پرمیت کانادا برای چه مدتی صادر می شود؟

ورک پرمیت عموما یک ساله صادر می‌شود اما این مدت می‌تواند با توجه به نوع مجوز کار و مدت زمان تعیین تکلیف آن متغیر باشد.

تمدید ورک پرمیت

در مورد ورک پرمیت بسته اعتبار آن بسته به شرایط بین 1 تا 3 سال است. اگر شما می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید می توانید این ورک پرمیت را تا 5 سال تمدید کنید و سپس شرایط خود را برای دریافت اقامت دائم مهیا کنید.

ورک پرمیت کانادا چیست و چگونه می‌توان آن را اخذ کرد؟

کشور کانادا یکی از برترین کشورهای جهان است. این کشور برای افزایش سرعت پیشرفت خود به نیروی کار بسیار زیادی احتیاج دارد، چرا که با توجه به جمعیت کم این کشور و بالا رفتن سن نیروی کار در آن، در بسیاری از زمینه‌ها فرصت‌های فراوانی را به وجود آورده تا از نیروی کار خارجی بهره مند شود. اما برای این که بتوانید در این کشور شروع به کار کنید، نیاز به یک مجوز کتبی کاری موسوم به ورک پرمیت دارید. اما این مجوز کار به چه کسانی اهدا می‌شود؟ اصلا ورک پرمیت کانادا چیست و با ویزای کار این کشور چه تفاوتی دارد؟ آیا با ورک پرمیت کانادا می‌توان اقامت این کشور را نیز به دست آورد؟ 

اپن ورک پرمیت چیست؟

اجازه‌ی کار آزاد یا همان (open work permits) نوعی مجوز کاری است که به کارگران مهاجر فصلی اعطا می‌شود. در این نوع ورک پرمیت کانادا فرد متقاضی کار می‌تواند در هر شغلی که به آن نیاز باشد، مشغول به کار شود. البته در این بین برخی مشاغل نیز وجود دارند که افراد خارجی حق فعالیت در آن‌ها را ندارند. مشاغلی مانند مشاغل حوزه محافظتی مثل اسکورت، و… .

نحوه درخواست ورک پرمیت جهت کار در کانادا:

نحوه درخواست ورک پریت کانادا بر اساس شرایط مختلفی تعیین شده است. شما در خارج از کشور کانادا برای اخذ ورک پرمیت اقدام کرده‌اید یا از داخل خاک این کشور؟ و همچنین شرط دیگر این است که به صورت اینترنتی درخواست خود را به ثبت رسانده‌اید یا حضوری؟

شما می‌توانید هم از خارج خاک کانادا و هم از داخل این کشور تقاضا نامه خود جهت دریافت ورک پرمیت را ارسال نمایید. برای این که از یک کشور دیگر اقدام به دریافت مجوز کتبی کار در کانادا کنید، کشور مبدا شما اهمیت و تاثیر زیادی در روند اعطای work permits خواهد داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]