اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102065941018680

راه های بهبود عملکرد دیزل ژنراتور

برای بهبود عملکرد دیزل ژنراتور باید چه کار کنیم

کد: 140102065941018680

https://bit.ly/3xWGkVx

، (اخبار رسمی): برای بهبود عملکرد دیزل ژنراتور باید با انجام اقدامات خاصی، راندمان سوخت را بهبود بخشیده و اثرات زیست محیطی ژنراتورها را کاهش دهید.استفاده از ژنراتورهای برق به بخشی ضروری از جامعه مدرن تبدیل شده است.از ساختمان‌های مسکونی و مجتمع‌ها گرفته تا امکانات تجاری

برای بهبود عملکرد دیزل ژنراتور باید چه کار کنیم
دیزل ژنراتور ولوو و راه های بهبود عملکرد آن

برای بهبود عملکرد دیزل ژنراتور اطمینان حاصل کنید که قطعات یدکی مورد نیاز را از یک تامین کننده معتبر خریداری می کنید و همچنین، فراموش نکنید که ضمانت قطعات جدیدی را که خریداری می کنید، بررسی کنید.

برای بهبود عملکرد دیزل ژنراتور باید با انجام اقدامات خاصی، راندمان سوخت را بهبود بخشیده و اثرات زیست محیطی ژنراتورها را کاهش دهید.

استفاده از ژنراتورهای برق به بخشی ضروری از جامعه مدرن تبدیل شده است. از ساختمان‌های مسکونی و مجتمع‌ها گرفته تا امکانات تجاری، مانند سایت‌های ساخت‌وساز، بیمارستان‌ها و مؤسسات آموزشی،  بسیاری از ساختمان ها و کارگاه های جدید از ژنراتورها برای تأمین برق خود درمواقع اضطراری استفاده می‌کنند. اما این دستگاه های پرکاربرد همیشه بهینه ترین گزینه یا سازگار با محیط زیست نیستند، با این حال اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود آنها انجام دهید.

با وجود طیف گسترده ای از ژنراتورهای موجود در بازار، دیزل ژنراتورها محبوبیت زیادی به دست آورده اند. این به دلیل عملکرد دیزل ژنزاتور و قابلیت اطمینان عالی آنها است. همچنین این ژنراتورها به گونه ای بهینه طراحی شده اند که نیاز به نگهداری کمتری داشته باشند و نسبت به سایر گزینه ها مانند ژنراتورهای بنزینی ایمن تر هستند.

با این وجود، شایان ذکر است که این ژنراتورها با گازوئیل کار می کنند، سوختی که از نفت خام یا نفت ساخته شده است. بنابراین، استفاده بیش از حد از ژنراتورها، تقاضا برای گازوئیل را افزایش می‌دهد، که به نوبه خود، کاهش ذخایر نفت را تسریع می‌کند.

با توجه به اینکه نفت یک سوخت فسیلی تجدید ناپذیر است که با سرعت نگران کننده ای در حال اتمام است، زمان آن رسیده است که راه هایی برای بهبود کارایی سوخت موتورهای دیزلی در نظر گرفته شود که البته به دلیل افزایش قیمت سوخت های فسیلی نیز ضروری به نظر می رسد.

صرف نظر از اینکه از عملکرد دیزل  ژنراتور برای مقاصد تجاری یا خانگی استفاده می کنید، راه های مختلفی برای کاهش مصرف سوخت آن وجود دارد. در این وبلاگ، چند تکنیک ساده را مورد بحث قرار خواهیم داد که به شما کمک می کند تا راندمان دیزل ژنراتور را افزایش داده و به بهبود عملکرد آن کمک کنید.

1. تعمیر و نگهداری از دیزل ژنراتور را فراموش نکنید

نکته اینجاست حتی بهترین دیزل ژنراتورهای با کیفیت و با راندمان بالا، در زمان استفاده طولانی مدت، دچار فرسایش و خرابی قابل توجهی می شوند. این به نوبه خود می تواند در عملکرد ژنراتور اختلال ایجاد کند و در نتیجه باعث مصرف سوخت بیشتر از حد لازم شود. بدتر از آن، ژنراتوری که تحت فشار کار می کند می تواند از لحاظ ایمنی، خطراتی را به همراه داشته باشد.

نکته مهم دیگر انتخاب نوع برند دیزل ژنراتور میباشد به عنوان مثال دیزل ژنراتور پرکینز یکی از انواع برندهای موجود در دنیا میباشد که میتوانید جزو انتخاب های خود قرار دهید.

به همین دلیل است که به عنوان یک قانون کلیدی، شما باید ژنراتور خود را به صورت دوره ای توسط یک تکنسین خبره و با تجربه تعمیر کنید. این کار نه تنها موجب افزایش راندمان و بهبود عملکرد دیزل ژنراتور می شود بلکه به شما کمک می کند تا اجزایی را که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، شناسایی کنید.

علاوه بر این، ایده خوبی است که با تکنسین تعمیرات صحبت کنید تا توصیه های لازم برای بهبود عملکرد دیزل ژنراتور را به شما گوشزد کند.

2. زمانیکه به دیزل ژنراتور نیازی ندارید، آن را خاموش کنید

 ساده ترین راه برای کاهش مصرف سوخت دیزل ژنراتور، استفاده از آن برای مدت زمان کمتر است. با این حال، با توجه به اینکه هدف اصلی از نصب یک ژنراتور، پشتیبان برق است، نمی‌توانید به سادگی آن را هنگامی که از آن استفاده نمی‌کنید، خاموش کنید. این امر به ویژه برای مؤسسات تجاری، مانند بیمارستان ها و خانه های سالمندان بسیار مهم است.

بهترین راه برای کاهش استفاده از این دستگاه و بهبود راندمان دیزل ژنراتور، ایجاد تمهیدات جایگزین برای پشتیبان گیری برق است. از ژنراتورهای انرژی خورشیدی گرفته تا ژنراتورهای گاز طبیعی، جایگزین های مختلفی با مصرف سوخت کارآمد وجود دارد که به کاهش آلودگی کمک می کند.همچنین می‌توانید از ژنراتورهای بیوگاز یا باتری‌دار برای این منظور استفاده کنید. با این حال، ایده خوبی است که برای شناسایی مفیدترین جایگزین برای دستگاه دیزل ژنراتور بر اساس نیازهای خود با یک متخصص مشورت کنید.

3. رسوبات کربن را جهت افزایش راندمان دیزل ژنراتور حذف کنید

عملکرد دیزل ژنراتور به نحوی است که منجر به تولید خاکستر کربن پلیمری می شود. این خاکستر می تواند روی اجزای مختلف ژنراتورها از جمله سوپاپ، انژکتور، پیستون و موتور جمع شود. به همین دلیل است که دیزل ژنراتور شما ممکن است پس از چند ماه کار کردن شروع به انتشار دود سیاه کند.

جدای از نگرانی های زیست محیطی، رسوبات کربن روی موتور ژنراتور می تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد و باعث مصرف سوخت بیشتر شود. به همین دلیل ایده خوبی است که ژنراتور خود را تمیز کنید و آثار کربن باقیمانده را حداقل دو بار در سال از بین ببرید. 

4. از بار مناسب برای بهبود عملکرد دیزل ژنراتور استفاده کنید

اضافه بار یا کم بار کار کردن ژنراتور می تواند منجر به مصرف بیش از حد سوخت شود. به عنوان مثال، اگر ژنراتور با بار کمتر از 50 درصد کار کند، رسیدن به حداکثر دمای عملیاتی بیشتر طول می کشد. در نتیجه، سوخت بیشتری را می سوزاند.

دیزل ژنراتورها دارای توان های مختلفی میباشد به عنوان مثال دیزل ژنراتور ولوو 700 کاوا یکی از آن ها میباشد که باید باتوجه به توانی که مورد استفاده شما است انتخاب لازم را انجام دهید.

به همین ترتیب، بارگذاری بیش از حد ژنراتور به اجزای آن فشار وارد می کند و در نهایت باعث کاهش راندمان سوخت می شود. به همین دلیل است که برای ارزیابی نیاز انرژی خود و انتخاب ژنراتور با ظرفیت بار مناسب باید با یک فروشنده یا تکنسین مجرب مشورت کنید.

جمع بندی

شما باید مطمئن شوید که ردپای کربن دستگاه تان زمانی که می خواهید با استفاده از دیزل ژنراتور، برق تولید کنید تا حد ممکن کم باشد. تفاوتی ندارد از دیزل ژنراتور برای تامین برق خانه خود استفاده می کنید یا یک مجتمع اداری تمام عیار، در هر صورت باید اقدامات مناسبی را برای کاهش مصرف سوخت و بهبود عملکرد دیزل ژنراتور انجام دهید. افزایش راندمان موتورهای دیزلی، علاوه بر اینکه به نفع محیط زیست است، باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شما نیز می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید