اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102115948518171

بهترین سایز و رنگ بندی کارت ویزیت ، بنر و تراکت لایه باز

کد: 140102115948518171

https://bit.ly/3xZMFzs

، (اخبار رسمی): در این مطلب مناسب ترین رنگ و سایز انواع طرح های لایه باز نظیر کارت ویزیت ، بنر ، تراکت و آگهی ترحیم را بررسی خواهیم کرد

استاندارد سایز و رنگ بندی طرح های لایه باز در ایران
بهترین سایز و رنگ بندی کارت ویزیت ، بنر و تراکت لایه باز

رنگ بندی و سایز استاندارد طرح های لایه باز ایرانی

طراحی طرح های گرافیکی نظیر کارت ویزیت ، بنر ، تراکت ، آگهی ترحیم و ... اصول و نکات متعددی دارد که برخی از این موارد ثابت و دارای استانداردهای جهانی هستند و برخی دیگر نیز متغیرند و بسته به شرایط مکانی و زمانی ممکن است متفاوت باشند.

بطور مثال استاندارد جهانی در طراحی کارت ویزیت این است که از هر سمت 2.5 میلیمتر حاشیه امن را رعایت کنیم تا هنگام برش ، قسمتی از طرح را از دست ندهیم. اما استاندارد جهانی خاصی برای اینکه از چه رنگی استفاده کنیم و یا طرحمان را با چه اندازه ای به چاپ برسانیم وجود ندارد و این دو مورد ممکن است در کشورهای مختلف ، متفاوت باشند. از این رو قصد داریم تا در این مقاله سایز و رنگ بندی های معمول در طراحی انواع طرح های گرافیکی که در ایران استفاده می شود را بررسی کنیم.

سایز بندی کارت ویزیت

کارت ویزیت ها از لحاظ سایز به دو دسته مربعی و مستطیلی تقسیم کرد. البته کارت ویزیت با سایز های دیگری نیز قابل چاپ است ولی کارت ویزیت مربعی و مستطیلی در ایران پر طرفدار تر هستند.

ابعاد کارت ویزیت های مستطیلی: 9cm * 6cm

ابعاد کارت ویزیت های مربعی: 6cm * 6cm

 

سایز بندی بنر مشاغل  و بنر مناسبتی

بنر ها در دو حالت افقی و عمودی طراحی و چاپ می شوند که بسته به محل نصب و کاربری آن ها می توان از هردوی آن ها استفاده کرد. بنر های عمودی بیشتر در بیلوردهای عمودی کنار خیابان و استند های درون فروشگاه ها استفاده می شوند و بنر های افقی نیز بیشتر در سردر فروشگاه ها و بیلبوردهای افقی روی پل های عابر پیاده استفاده می شوند.

ابعاد بنر های افقی : 300cm * 100 cm

ابعاد بنر های عمودی: 100cm * 150 cm

سایز بندی تراکت رنگی و تراکت ریسو

تراکت ها به هر دو صورت افقی و عمودی قابل چاپ هستند. ابعاد طراحی آنها بصورت A4  است یعنی با ابعاد 210mm * 297mm طراحی می شوند ولی به دلیل تناسب طول و عرض می توان آن ها را در برگه های A3 و A5  هم چاپ کرد. تراکت ها در ایران معمولا در سایز A5  عمودی و به جهت تبلیغات استفاده می شوند.

سایز بندی فاکتور فروش ، نسخه ، سربرگ و آگهی فوت

این گروه از طرح ها هم معمولا با سایز A4 طراحی می شوند و می توان آنها را در سایز های A5  و A3 نیز چاپ کرد. در ایران فاکتور های فروش معمولا بصورت A5 عمودی و آگهی های فوت بصورت A4  افقی و عمودی و نسخه و سربرگ ها نیز بصورت A5 افقی و عمودی چاپ و استفاده می شوند.

رنگ بندی کارت ویزیت ،بنر و تراکت رنگی در موضوعات مختلف

زیبایی و بهداشت:

برای مشاغل و خدمات زیبایی و بهداشتی بانوان می توان از رنگ صورتی ، سفید و طلایی استفاده کرد ، ترکیب این سه رنگ علاوه بر حس لطافت و زیبایی ، پاکیزگی و تمیزی را هم به ارمغان می آورد ولی اگر قصد طراحی برای آقایان را دارید مثلا می خواهید کارت ویزیت آرایشگاه مردانه طراحی کنید رنگ های طلایی و مشکی عامه پسندی بیشتری دارند.

پزشکی و درمان:

رنگ های آبی و سبز به دلیل سرد بودن و القای حس اطمینان ، آرامش و تعادل بهترین انتخاب برای طرح های مربوط به پزشکی و درمان هستند.

رستوران و فست فودی:

برای طراحی های مربوط به رستوران ها و فست فودی ها رنگ های قرمز ، زرد ، نارنجی و قهوه ای تیره گزینه های مناسبی هستند زیرا این رنگ ها القاگر حس تحرک و انرژی هستند و سبب تحریک اشتها در افراد می شوند.

ترحیم وتسلیت:

پوستر های ترحیم معمولا بصورت ساده با زمینه سفید یا مشکی طراحی می شوند.اگر از زمینه مشکی استفاده میکنید چند نقش اسلیمی ساده با رنگ طلایی یا کالباسی انتخاب خوبی است.

کودک و نوزاد:

طرح های مربوط به کودکان ونوزادن پسر را می توانید با رنگ آبی وسفید و طرح های دخترانه را با رنگ های صورتی وسفید طراحی کنید.

یکی از ارکان اصلی طراحی ، استفاده صحیح از رنگ هاست. یک طراح موفق باید رنگ ها و تاثیر آن ها را بشناسد و آن ها را به درستی در طرح های خود بکار گیرد .مثال های بالا تنها قسمت کوچکی از روانشناسی رنگ ها بود. برای اینکه بتوانید مناسب ترین رنگ ها را در طرح های خود به کار ببرید لازم است ابتدا اثر روانی هر رنگ را بدانید ، سپس چشم خود را به دیدن ترکیبات رنگی مختلف عادت دهید. شما می توانید با مراجعه به سایت های فروش طرح لایه باز مثل https://sungraphic.ir/ یا https://pngtree.com/ یا https://all-free-download.com/ و مشاهده طرح های از پیش طراحی شده، ترکیب رنگ های استفاده شده در موضوعات مختلف را مشاهده کنید و از آن ها الهام بگیرید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی