اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102196062618767

چرا نباید هرگز از ثبت برند و ثبت شرکت خود غافل شویم؟

کد: 140102196062618767

https://bit.ly/3vYWQ5R

، (اخبار رسمی): صاحبین مشاغلی که می‌خواهند به تازگی خدمات خود را ارائه داده و مشتریان بیشتری جذب کنند، برای اینکه به کسب و کارشان رسمیت ببخشند باید اقدام به ثبت شرکت و ثبت برند کنند

چرا نباید هرگز از ثبت برند و ثبت شرکت خود غافل شویم؟!
چرا نباید هرگز از ثبت برند و ثبت شرکت خود غافل شویم؟

هر کسب و کاری برای اینکه بتواند به صورت قانونی فعالیت کند، نیاز است تا شرکت خود را ثبت کند. جالب است که بدانید شرکت‌ها در ایران به هفت دسته تقسیم می‌شوند که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند...

صاحبین مشاغلی که می‌خواهند به تازگی خدمات خود را ارائه داده و مشتریان بیشتری جذب کنند، برای اینکه به کسب و کارشان رسمیت ببخشند باید اقدام به ثبت شرکت و ثبت برند نمایند. برای اینکه بتوانید مراحل قانونی این فرایند‌ها را پشت سر بگذارید، نیاز است تا از وکلا و افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

البته مراحل قانونی این کار‌ها را خودتان هم می‌توانید طی کنید؛ اما زمان انجام کار‌ها طولانی‌تر و موانع سر راهتان بیشتر می‌شود به همین واسطه استفاده از خدمات ثبت شرکت مراکز کسب و کار گزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید.

چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم؟ هر کسب و کاری برای اینکه بتواند به صورت قانونی فعالیت کند، نیاز است تا شرکت خود را ثبت کند. شرکت‌ها در ایران به هفت دسته تقسیم می‌شوند و با توجه به اهدافی که کسب و کار‌ها دنبال می‌کنند، در یکی از این شرکت‌ها دسته‌بندی می‌شوند. شرکت‌ها به واسطه مجموعه‌ای از افراد که دور هم برای اهداف مشترک کاری جمع می‌شوند نیز ایجاد می‌شوند. اگر یک یا چند شریک دارید و می‌خواهید به صورت قانونی شرکت‌تان را به ثبت برسانید، در ابتدا باید نوع شرکت را مشخص کرده و سپس مراحل قانونی دیگر را طی کنید.

انواع شرکت ‌های قابل ثبت در ایران: در زیر انواع شرکت‌هایی که می‌توان در ایران به ثبت رساند را معرفی می‌کنیم.

  • ثبت شرکت سهامی عام و خاص
  • ثبت شرکت مسئولیت محدود
  • ثبت شرکت تعاونی تولید و مصرف
  • ثبت شرکت نسبی
  • ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
  • ثبت شرکت مختلط سهامی
  • ثبت شرکت تضامنی

از جمله مواردی که در ثبت کردن شرکت‌ها باید به آن‌ها توجه داشته باشید اهداف مجموعه، تعداد شرکا، مسئولیت هر فرد در مجموعه و تعیین نوع شرکت است.

دلایل اصلی ثبت برند چه مواردی است؟: با ثبت برند، سمبل و علامت تجاری‌تان کاری می‌کنید که دیگر نتوانند حقوق استفاده از نام برند یا علامت تجاری‌تان را از شما گرفته و آن را به نام خود ثبت کنند. در واقع اگر ثبت برند را انجام ندهید، هر چقدر نام برند شما سر زبان‌ها بوده و همه شما را با آن بشناسند، شخصی دیگر این امکان را دارد که به صورت قانونی نام برندتان را به نام خود ثبت کند. شما چنانچه اقدامی برای به ثبت رساندن قانونی برندتان انجام نداده باشید، نمی‌توانید هیچ اقدامی علیه او انجام دهید.

برند‌ها معمولا دارنده مفهوم و شعار شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند و نقش مهمی در شناخت آن‌ها دارند. یعنی اگر مشتری نام برند یا علامت آن را ببیند، خیلی زود متوجه می‌شود که محصول یا خدماتی که قرار است دریافت کند، از طرف مجموعه و سازمان شماست. مثلا اگر کسی علامت تجاری کوکاکولا را روی بطری شیشه نوشابه‌ای ببیند، خیلی زود متوجه می‌شود که این نوشابه متعلق به شرکت کوکاکولا است.

به طور کلی دلایل اصلی که مهر تاییدی بر اهمیت ثبت برند هر کسب و کار هستند عبارتند از:

برند یکی از ابزار‌های مهم در بازاریابی است و باعث شهرت و در نهایت فروش بیشتر محصولات یا خدمات‌تان می‌شود. ثبت کردن برند به صورت قانونی شما را از سایر رقیبان‌تان متمایز کرده و مردم متوجه تفاوت شما با دیگران می‌شوند.

معرفی مجموعه های ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت و ثبت برند به طور کلی فرایند ثبت شرکت و برند اغلب وقت گیر و مستلزم زمان و حوصله کافی برای پرداختن به امورات مختلف است.

در نتیجه شما می‌توانید برای جلوگیری از مواجه شدن با چالش‌های موجود در این مسیر و همچنین صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های خود، از خدمات مراکز ثبت شرکت بهره‌مند شوید.

شرکت‌های زیادی وجود دارند که انواع خدمات ثبتی مانند ثبت شرکت و ثبت برند را ارائه می‌کنند، که می‌توان به companiesmadesimple و infogreffe که در این زمینه در دنیا پیشرو هستند اشاره کرد. طبیعتا انتخاب مجموعه ای که به خوبی و در مدت زمان مناسبی برند یا شرکت شما را به ثبت برساند یا در ادامه خدمات دیگری مانند دریافت کد اقتصادی را پوشش دهد کمی دشوار خواهد بود! طبق بررسی های ما ثبت اریکه یا مرکز کسب و کار اریکه یکی از مجموعه هایی است که با ارائه انواع خدمات در زمینه ثبت شرکت، و ثبت برند، دریافت کد اقتصادی، اخذ جواز تاسیس، دریافت کد کارگاهی بیمه و ... می‌تواند نیاز مخاطبان را در این حوزه ها برطرف کند.

شما برای ثبت شرکت یا برند خود می‌توانید به آدرس sabtarikeh مراجعه کنید و با تمام خدمات ثبت اریکه بیشتر آشنا شوید. یکی از موارد جالب در مورد ثبت اریکه این است که بعد از اتمام فرآیند‌های اداری و حاصل شدن نتیجه مطلوب، در صورتی که شما از خدمات مجموعه اریکه رضایت کافی داشته باشید دستمزد خدمات ارائه شده را پرداخت خواهید کرد؛ در غیر این صورت به غیر از‌ واریزی‌های دولتی و اداری در سامانه‌های مربوطه، هزینه دستمزد خدمات مورد ارائه از شما دریافت نخواهد شد و الزامی به پرداخت آن نیست!

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کارآفرینی و استارتاپ