اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102266077417514

توییتر، پرنده‌ای در اسپیکر خانگی شما

کد: 140102266077417514

https://bit.ly/3LiayFe

، تهران , (اخبار رسمی): می‌خواهیم امروز با شما در زمان سفر کنیم و به دبستان برگردیم. درس علوم داریم. وقتی شیئی در هوا لرزش ایجاد می‌کند، صدا تولید می‌شود. صدا به صورت سیگنال صوتی است که روی انواع سی‌دی یا دی‌وی‌دی یا... ضبط شده است.

توییتر، پرنده‌ای در اسپیکر خانگی شما
توییتر، پرنده‌ای در اسپیکر خانگی شما

اسپیکر خانگی وظیفه دارد این سیگنال را به صدای واقعی و تقویت شده تبدیل کرده و به گوش ما برساند. اسپیکر جریان الکتریکی را با لرزش دیافراگم، دوباره به لرزش تبدیل می‌کند و به این ترتیب امواج صوتی ایجاد می‌شوند. اسپیکرخانگی باکیفیت، نوسان‌های مناسب و درست ایجاد می‌کند، در نتیجه صدا باکیفیت‌تر و طبیعی‌تر شنیده می‌شود.

برای آنکه اسپیکرهای خانگی کیفیت صدای بهتری داشته باشند، قسمت‌های مختلفی در آنها قرار داده می‌شود که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

مهم‌ترین اجزای اسپیکر خانگی در یک نگاه

توییتر، پرنده‌ای در اسپیکر خانگی شما

یکی از بخش‌های اسپیکر خانگی که نقش زیادی در کیفیت صدای پخش شده دارد و در نبود آن متوجه می‌شویم که چقدر اثرگذار بوده توییتر است.

البته برخی به اشتباه آن را تیوتر تلفظ می‌کنند ولی خیالتان راحت باشد، تلفظ درست یا اشتباه در کارایی این بخش تاثیری ندارد! توییت در زبان انگلیسی به صدای نازکی گفته می‌شود که پرندگان کوچک تولید می‌کنند.

علت نامگذاری این بخش از اسپیکر خانگی به نام توییتر هم این است که وظیفه‌ی پخش صداهای زیر با فرکانس بالا را بر عهده دارد. با این قسمت، صداهای پخش شده در اسپیکر کاملتر و جزئیتر به گوش می‌رسد. توییتر وظیفه‌ی پخش صداهای نازک را از دوش اسپیکر برمی‌دارد.

ساب ووفر، ارباب بیس‌ها را به خانه ببرید

اگر از آن دسته افرادی باشید که دوست دارند صدای بِیسِ (Bass) موسیقی، که شبیه بوم بوم است، شیشه‌ها را بلرزاند، این قسمت از اسپیکر خانگی مخصوص شماست. ساب ووفر، که برخی دوستان حرفه‌ای آن را به اختصار ساب هم می‌گویند، صداهای بم و بِیس را پخش می‌کند.

ووف در انگلیسی به صدایی که سگ تولید می‌کند گفته می‌شود. دسته صداهای بم که نقطه‌ی مقابل صداهای زیر هستند، به کمک ساب ووفر پخش می‌شوند. ساب ووفر یک دستگاه مستقل نیست و به تنهایی کاربردی ندارد؛ در کنار بلندگو و آمپلی فایر است که کارایی دارد.

اما کارایی آن کاملا به پول بیشتری که بابتش می‌پردازید می‌ارزد و اسپیکر خانگی خود را کاراتر و قدرتمندتر می‌کنید. ساب‌ووفر بزرگ است و مانند یک سرباز مکعب مستطیل شکل، کنار اسپیکرها به انجام وظیفه می‌پردازد. یکی از محاسن ساب‌ووفر، این است که برای قراردادن و تعیین جا برای آن قانون خاصی وجود نداشته و در هر نقطه از اتاق قابل جای‌گذاری است.

میدرنج، میانه‌رو اما پرقدرت

این قسمت، صداهای متوسط، مثلا صدای انواع ساز و همچنین صدای خواننده، را پخش می‌کند. این بخش به تنهایی نمی‌تواند صدای کاملی را پخش کند و در کنار ساب‌ووفر و توییتر است که صدا کامل و حرفه‌ای پخش می‌شود. بخش عمده‌ی دامنه‌ی صدا از میدرنج پخش می‌شود.

به‌ویژه در تلویزیون که صدای انسان در آن از مهمترین صداهای پخش شده است، وجود میدرنج یک ضرورت است. درواقع اگر بخواهیم صدا را به سه دامنه تقسیم کنیم باید بگوییم زیر، بم و میانه. دامنه‌ی زیر که برعهده‌ی توییتر، دامنه‌ی بم برعهده‌ی ساب ووفر و دامنه‌ی میانی در دست میدرنج است.

آمپلی فایر، قدرتی قابل تکیه

این بخش، کیفیت صدای در حال پخش را بالا می‌برد. همچنین، برای پخش صدای ساب‌ووفر، به آمپلی فایر نیاز داریم. آمپلی فایرها به چند صورت طراحی می‌شوند: آمپلی فایر استریو و آمپلی فایر سینمای خانگی. اسپیکر خانگی شما با یک آمپلی فایر که البته معمولا در خود اسپیکرهای جدید تعبیه شده‌اند کاملتر و پرصداتر می‌شود. آمپلی فایر نویز و نوسانات در صدا را کاهش می‌دهد. آمپلی فایر استریو قابلیت وصل شدن به تنها دو بلندگو را دارد اما آمپلی فایر سینمای خانگی امکان اتصال تا شش بلندگو را هم دارد.

لوازم جانبی، کوچک اما بااهمیت

اگرچه به این لوازم جانبی گفته می‌شود، اما اثری که وجود آنها در کارکرد بهتر اسپیکرها دارد، چشمگیر است. از لوازم جانبی می‌توان به پورت HDMI، پورت USB، ورودی AUX و بلوتوث اشاره کرد. پورت HDMI برای اتصال تلویزیون به سینمای خانگی است.

اگر بخواهید با فلش مموری موسیقی پخش کنید، پورت USB به کمکتان می‌آید. اگر بخواهید خروجی دستگاه را منتقل کنید، باید از ورودی AUX برای اتصال کابل استفاده کنید.

در آخر، بلوتوث که سالهاست همنشین گوشی‌های موبایل است، وقتی با اسپیکر خانگی همراه شود، می‌توان از آن برای اتصال اسپیکر خانگی به گوشی استفاده کرد، بدون آنکه به هیچ کابل و پورتی نیاز باشد.

رقص نور، بازی نور و صدا

قسمتی که در مدلهای جدید اسپیکرها طراحی و ساخته شده است، چراغهای ال.ای.دی کوچکی هستند که در بخش جلویی اسپیکر قرار داده می‌شوند تا متناسب با ریتم و بیس موسیقی و صدای پخش شده، رنگها و نورهای گوناگون در آن تغییر کرده و حالتی شبیه رقصیدن پیدا کنند.

این گزینه، از مواردی است که از نظر فنی برای پخش صدا ضروری نیست اما جنبه‌ی زیبائی و هیجان بخشی به مهمانی، وجود آن را به نقطه قوتی برای اسپیکرها تبدیل کرده است.

به همین خاطر انواع مدل‌های قدیمی‌تر چنین گزینه‌ای ندارند؛ اما در مدل‌های جدید، رقص نور پای ثابت طراحی اسپیکر شده تا نه تنها صدای پرقدرت و باکیفیت مهمانی شما را گرم کند، بلکه نورهای رنگارنگ اسپیکر خانگی، روح و فضایی متفاوت برای مهمانی به ارمغان بیاورد.  

قیمت اسپیکر خانگی مناسب

حالا که با هم قسمتهای مختلف یک اسپیکر خانگی را شناختیم، سراغ قیمت اسپیکر خانگی می‌رویم. هر کالا یا خدماتی را بر اساس تنوع، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، بهای تمام شده و غیره قیمت‌گذاری می‌کنند. اسپیکرها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

بر اساس قدرت صدا (RMS) که بر حسب وات تعیین می‌شود، رقص نور، امکاناتی مانند ساب ووفر یا... قیمت اسپیکر خانگی در بازار متنوع است. البته برای انتخاب و خرید اسپیکرهای خانگی باید به نکات زیادی توجه کنید که یکی از آنها بودجه‌ی اختصاص داده شده به آن است.

اسپیکرهای خانگی برند دنای علاوه بر کیفیت بالا، با توجه به اینکه در داخل کشور تولید می شوند از نظر قیمت در مقایسه با بقیه برندهای که از چین یا کشورهای دیگر با برند شرکت های ایرانی تولید و ارائه می شوند ارزان تر و قیمت مناسب تری دارند.

اسپیکر خانگی دنای، در مدلهای متنوع طراحی و ساخته شده است. قابلیت‌ها و قطعاتی که بالاتر اشاره شد در مدل‌های مختلف اسپیکر تعبیه شده و با قیمت مناسب و مقرون به صرفه ارائه شده است.

قدرت صدای این اسپیکرها، بر اساس RMS  تعیین شده و هر مدل اسپیکر دنای، از قدرت صدای متناسب با کاربرد خود برخوردار است. اگر دوست دارید اسپیکری تهیه کنید که همه‌ی این مشخصات را داشته باشد و صدایی با کیفیت گوش کنید، می‌توانید به سایت دنای سر بزنید و درباره‌ی انواع اسپیکر خانگی، قیمت اسپیکر خانگی، و انواع اسپیکر خانگی رقص نور دار و دیجی دار دنای کسب اطلاعات کنید.

شایان ذکر است شرکت مهر مینا الکترونیک با برند دنای یکی از برترین تولیدکننده اسپیکر های خانگی و تلویزیون در ایران است که از سال 1390 فعالیت خود را در صنعت صوتی و تصویری ایران با تولید گیرنده های دیجیتال آغاز و در سال های اخیر تولید اسپیکر خانگی و تلویزیون و همچنین ضبط خودرو را به سبد محصولات خود اضافه کرد.

برند دنای در راستای گسترش بازار و توسعه خط محصول این هفته از خط تولید ضبط خودرو خود نیز رونمایی خواهد کرد. همچنین سری جدید اسپیکرهای این شرکت با قابلیت دیجی دار نیز از این هفته به صورت رسمی رونمایی و روانه بازار خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دناکالا

شرکت مهر مینا الکترونیک ( سهامی خاص ) واقع در استان البرز یکی از پیشگامان صنعت لواز صوتی و تصویری است که در سال 1391 با ماموریت تولید محصول با کیفیت ایرانی و شعار حس کیفیت برتر تاسیس شد و محصولات خود را تحت نام برند دنای تولید و به بازار عرضه کرد . در ایتدا دنای فعالیت خود را با مونتاژ گیرده دیجیتال آغاز نمود اما در سال 1393 با احداث کارخانه شماره به خود کفایی در تولید گیرنده دیجیتال DIP و SMD یک به مساحت 2400 متر مربع و تشکیل واحد های رسیدیم. در سال 1395 با افتتاح کارخانه شماره 2 به مساحت 4800 مترمربع، وارد عرصه تولید اسپیکر و تلویزیون براساس آخرین تکنولوژی روز دنیا نمود . در این بین حفظ شعار (( حس کیفیت برتر )) در کنار کیفیت بالای برند ایرانی سرلوحه فعالیت تمامی پرسنل مجموعه بوده است . چشم انداز ما در مهر مینا الکترونیک(سهامی خاص) اعتقاد داریم که خدمات با کیفیت، خدمات متمرکز بر مشتری، تحویل به موقع و قیمت گذاری مقرون به صرفه همان چیزی هستند که درخواستهای مشتریان را برآورده میکند و باعث میشود آنها به ما وفادار باشند. از همین رو ما تمام تلاش خود را میکنیم تا فراتر از خواسته های مشتریان را برآورده کنیم و پاسخگوی نیازهای خاص آنها باشیم. پیشرفت، گسترش کارخانجات و تولید محصولات با کیفیت و توانایی رقابت با برندهای برتر جهانی، یکی از اهداف اصلی بنیانگذاران برند دنای بوده تا در آینده نزدیک در بازارهای جهانی نیز وارد شده و به یک برند ایرانی در بازارهای جهانی تبدیل شوند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه