اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140103236132218996

هر آنچه که باید راجع به عطر بدانید

کد: 140103236132218996

https://bit.ly/3Qi9Ify

، (اخبار رسمی): در این مقاله هر آنچه که باید راجع به عطر بدانید تا عطر خوب و اورجینال خریداری کنید گفته شده است

عطر ماده ای با رایحه خوشبو که اکثر اوقات همراه ما هست. عطرها در زندگی روزمره تاثیرات بسیاری دارد. عطرها می توانند از شما تصاویر زیبایی در ذهن افراد بسازند و یاد آور خاطرات خوش و شیرین گذشته شوند. انتخاب عطر مناسب بسیار حائز اهمیت هست. در این مقاله عطر  نکات مهم خرید عطر و ادکلن را خواهیم گفت.

عطر چیست؟

عطرها رایحه خوشبویی هستند که در هوا پخش می شوند. مواد تشکیل دهنده عطرها طبیعی و گیاهی هست. این مواد طبیعی شامل  گل، میوه، برگ، تنه و از این قبل مواد هستند. گیاهانی که در صنعت عطر سازی بسیار پر کاربرد هستند می توان به ترنج، هل، یاسمن، سدر، زنبق اشاره نمود. اما گیاهانی که در تولید عطر از اهمیت بالایی برخوردارند روغن طبیعی رز، غصاره یاسمن و گل‌های پرتقال هستند. به طور کل عطرها از اسانس‌های روغنی، ترکیبات تازه و معطر، تثبیت کننده، نگهدارنده و الکل تولید شده اند.

انواع عطرها

عطرها از لحاظ غلظت با هم متفاوت هستند. با در نظر گرفتن این نکته می توانید عطر مناسب خود را انتخاب نماید.

پرفیوم  PERFUM

پرفیوم در مقایسه با عطرهای دیگر از غلظت بالایی برخوردار هست. پرفیوم خالص ترین نوع عطر به حساب می آید. معمولا این نوع عطرها دارای 20 الی 30 درصد مایه روغنی هستند که به همین منظور نسبت به عطرهای دیگر سنگین تر و روغنی تر محسوب می شوند. یکی از چیزهایی که ای نوع عطرها افراد جذب خود می کنند بطری آنها هست که بسیار شیک و جذاب طراحی شده اند. پرفیوم‌های اورجینال و با کیفیت معمولا قیمت بالایی دارند یکی از راه هایی که می توان فیک بودن عطر پرفیوم متوجه شد قیمت این عطر می باشد. ماندگاری عطر پرفیوم بین 6 الی 8 ساعت می رسد. در فرمولاسون پرفیوم از میزان الکل کمتری استاده شده است که برای افرادی که پوست حساسی دارند، بهترین انتخاب می باشد و موجب خشکی کمتر پوست می شود.

ادو تویلت Eau de Toilette

ادو تویلت‌ها از غلظت کمتری نسبت به پرفیوم و ادو پرفیوم برخوردار هستند. در فرمولاسیون ادو تویلت‌ها 5 الی 15 درصد از عطر مایه روغنی استفاده می شود. به همین روی ادوتویلت در دسته عطرهای سبک قرار گرفته است. در ساخت این نوع عطرها درصد الکل بالا هست و موجب می شود در مقایسه با پرفیوم و ادو پرفیوم اثر آن زودتر از بین برود. ماندگاری ادو تویلت در هر بار استفاده 2 الی 3 ساعت هست. معمولا از عطرهای ادو تویلت در روز و پرفیوم و ادوپرفیوم در شب استفاده می شود. قیمت ادو تویلت‌ها نسبت با توجه به ماندگاری که دارند از قیمت پایین تری نسبت به عطرهای دیگر بر خوردار می باشد. از همین رو پرطرفدارترین و قابل دسترس ترین نوع عطر به حساب می آیند.

ادو پرفیوم  Eau de Perfume

ادو پرفیوم بعد از پرفیوم  دارای غلظت بالایی می باشد. فرمولاسیون آنها 15 الی 20 درصد از عطر مایه روغنی ساخته شده است.  ادو پرفیوم نسبت به پرفیوم از الکل و آب بیشتری در ترکیباتش موجود می باشد. برای پوست‌های حساس نسبت به عطرهای دیگر مناسب می باشد. ادو پرفیوم‌ها رایحه سبکی دارند و از نظر ماندگار یبه 4 الی 5 ساعت می رسند.

ادوکلن

معمولا اکثر ادوکلن‌ها مردانه هستند اما به این معنی نمی باشد که ادوکلن زنانه موجود نباشد. ادوکلن از غلظت پایین تری برخوردار هست. میزان استفاده عطر مایه روغنی در ادوکلن 2 الی 4 درصد می باشد. از الکل بیشتری نسبت به عطرهای دیگر استفاده شده است.  ادوکلن‌ها حداقل 2 ساعت ماندگاری بو دارند.

او فرش  Eua Fraiche

او فرش‌ها دارای پایین ترین غلظت  نسبت به تمامی عطرها هستند. عطر مایه روغنی 1 الی 3 درصد در او فرش به کار رفته است. این عطر بسیار سبک هست و اثر آن بعد از 1 الی 2 ساعت از بین می رود. اوفرش با توجه  به غلظت پایینی که دارد اما از درصد الکل کمتری استفاده شده است. بیشترین ماده ای که در این عطربه کار رفته است آب می باشد. با استشمام این نوع عطرها حس طراوت و تازگی را به شما می بخشد.

نحوه تشخیص عطر فیک

  • در نظر گرفتن بسته بندی عطر و ادکلن، بررسی درب و بطری عطر
  • زمانی که شیشه عطر را در مقابل نور خورشید قرار دهید عطر فیک رگه‌هایی در آن مشاهده می شود و همینطور درب بطری عطرهای تقلبی پلاستیکی است.
  • در خرید عطر اورجینال بودن آنها نسبت به قیمت آنها مهم تر هست. قیمت ارزان عطر به معنای مناسب بودن آن عطر نیست.
  • به نوع نوشته روی بطری عطر و جعبه آن توجه فرمایید. نوع نوشته عطرهای فیک با عط اصلی همیشه متفاوت است.

برای اطلاعات بیشتر راجب عطرها می توانید به سایت درین عطر مراجع فرمایید. درین عطر فروشگاه اینترنتی هست که شما می توانید عطر و ادکلن های اورجینال مد نظر خود را از آنجا خریداری کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی