کد: 140105186340519380

سئوی محلی

یا local SEO؛ سیر تا پیاز جستجوهای محلی

کد: 140105186340519380

https://bit.ly/3P74129

، (اخبار رسمی): اگر می‌خواهید مشتریان بیشتری را از طریق جستجوی ارگانیک به کسب و کار محلی خود جذب کنید، علاوه بر سئو وبسایت، سئوی محلی یکی از موثرترین روش‌هاست. اما سئوی محلی چیست؟ چگونه کار می‌کند و کدام فاکتورهای رتبه بندی در آن اهمیت دارند؟

یا local SEO؛ سیر تا پیاز جستجوهای محلی
سئوی محلی یا local SEO؛ سیر تا پیاز جستجوهای محلی

اگر می‌خواهید مشتریان بیشتری را از طریق جستجوی ارگانیک به کسب و کار محلی خود جذب کنید، علاوه بر سئو وبسایت، سئوی محلی یکی از موثرترین روش‌هاست. اما سئوی محلی چیست؟ چگونه کار می‌کند و کدام فاکتورهای رتبه بندی در آن اهمیت دارند؟

در این مقاله، خواهیم آموخت که چگونه در جستجوی محلی رتبه بگیریم تا مشتریان بیشتری را جذب کسب و کار خود کنیم.

سئوی محلی، تمرین بهبود حضور آنلاین شما برای جذب مشتری بیشتر مرتبط با کسب و کار شما در نتایج جستجوهاست. این جستجوها در بسیاری از موتورهای جستجو انجام می‌شود، اما local SEO بر روی بهینه سازی برای کاربران در گوگل تمرکز دارد.

چرا سئوی محلی مهم است؟

سئوی محلی مهم است چون بسیاری از افراد از موتورهای جستجو برای یافتن کسب و کار‌های محلی استفاده می‌کنند.

در واقع، طبق گفته گوگل:

  • ۳۰ درصد از تمام جستجوهای تلفن همراه مربوط به مکان کسب و کارهاست.
  • ۷۸ درصد از افرادی که در تلفن‌‎های همراه خود به دنبال چیزی در نزدیکی خود هستند، در عرض یک روز از آن کسب و کار بازدید می‌کنند.
  • ۲۸ درصد از جستجوها برای کسب و کارهای محلی، به خرید منجر می‌شود.

به طور خلاصه، مشتریان به دنبال کسب و کار محلی در فضای آنلاین هستند. اگر آنجا حضور ندارید، این موقعیت را برای رقبای خود فراهم کرده‌اید که مشتریان بیشتری جذب کنند.

سئوی محلی چگونه کار می‌کند؟

سئوی محلی یک بازی دو نیمه است، زیرا گوگل دو نوع نتیجه جستجو را برای جستجوهای محلی نشان می‌دهد. نتایج map pack یا منطقه‌ای (مربوط به مکان جستجو شده) و نتایج blue link یا سرچ ارگانیک. کسب و کار شما می‌تواند در هر دو آنها رتبه بگیرد و نمایش داده شود.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی سئو محلی

تحقیقات کلمات کلیدی محلی، فرآیند درک نحوه جستجوی افراد محلی برای خدماتی که شما ارائه می‌دهید، است. به عبارت دیگر درک اینکه که کاربران چگونه و با چه عباراتی بدنبال رفع نیازهای خود هستند.

بیایید نحوه انجام این کار را مرور کنیم.

1. کلمات کلیدی مبتنی بر خدمات را پیدا کنید

به عنوان مثال، اگر شما یک لوله کش هستید، برخی از مشتریان شما را با جستجوی عباراتی چون “تخلیه چاه” در گوگل جستوجو می‌کنند. اما دیگران به جستجوی عباراتی مثل “رفع گرفتگی لوله” یا “خدمات لوله بازکنی” می‌پردازند.

به همین دلیل، برای یافتن این عبارات و کلمات کلیدی باید با طوفان فکری و فهرست کردن خدماتی که ارائه می‌دهید، شروع کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا حضور خود را برای سؤالاتی که مشتریان شما جستجو می‌کنند به حداکثر برسانید.

برای مثال عبارات مرتبط به کسب و کار یک لوله کش می‌تواند به صورت ذیل باشد:

  • رفع گرفتگی لوله
  • تعمیر دیگ بخار
  • نصب دیگ بخار
  • سرویس دیگ بخار
  • نصب رادیاتور
  • تعمیر ترکیدگی لوله

برای گسترش این لیست، از کلمات کلیدی خدماتی که ارائه می‌دهید به عنوان “پایه” استفاده کنید تا عبارات بیشتری را که مردم جستجو می‌کنند بیابید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف