اطلاعات تماس
  • 021476*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105246355319263

امن‌ترین صرافی های ارز دیجیتال را بشناسید

کد: 140105246355319263

https://bit.ly/3pp7Y7O

، (اخبار رسمی): با افزایش تورم و مشکلات اقتصادی بسیاری از افراد جامعه برای کسب درآمد به دنبال راه‌های جدیدی هستند. به دلیل محبوبیت ارز های دیجیتال گرایش به سرمایه‌گذاری در این حوزه روز به روز در حال افزایش است؛ اما یکی از خطرات ارزهای دیجیتال استفاده از ابزار ها و پلتفرم‌های نا امن برای تجارت است.

امن ترین صرافی های ارز دیجیتال را بشناسید
امن‌ترین صرافی های ارز دیجیتال را بشناسید

در اینجا سعی شده امن ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی را به شما هموطنان معرفی کنیم تا بتوانید از دارایی‌های خود بهتر محافظت کنید.

با توجه به عدم سرویس‌دهی صحیح صرافی‌های خارجی به کشور عزیزمان ایران، ما در اینجا به بررسی صرافی‌های مجاز و معتبر داخلی پرداخته‌ایم.

خصوصیات امنیتی یک صرافی ارز دیجیتال چیست؟

قبل از معرفی امن ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، ابتدا به خصوصیات امنیتی که هر صرافی آنلاین باید داشته باشد اشاره می‌کنیم تا بعد ببینیم کدام صرافی‌ها ای نویژگی ها را دارا هستند.

مجوز:

اکنون قوانین مرتبط به صرافی‌های ارز دیجیتال در مجلس شورای اسلامی در حال تدوین است و هنوز قانون جامعی در این خصوص تصویب نشده است؛ اما مراجع قضایی اعلام کردند فعالیت صحیح این صرافی‌ها در چهار چوب قوانین مالی و مالیاتی قانونی است. هر صرافی را شما می توانید جداگانه از پلیس فتا استعلام بگیرید. همچنین می توانید به نماد اعتماد الکترونیکی آن توجه کنید.

ذخیره سازی آفلاین دارایی ها:

در کسب و کارهایی مانند بانک و صرافی، دارایی مردم باید به صورت ویژه ای مورد حفاظت قرار بگیرد. این به این معناست که تمای اطلاعات مردم نباید به صورت انلاین ذخیره شود؛ بلکه باید بخشی از این اطلاعات در مزرعه سرور آفلاین ( ذخیره سرد اطلاعات ) که به اینترنت متصل نیست نگهداری شود تا از هر گونه حمله هکرها و اتفاقات ناگهانی برای سرورهای انلاین در امان بماند.

هر صرافی که این ویژگی را نداشته باشد طبیعاتا امن نیست.

احراز هویت به صورت 2 مرحله ای

اگر صرافی تنها از نام کاربری و رمز ورود برای احراز هویت مشتریان خود استفاده می کند به این معناست که از نظر استانداردهای امنیتی به هیچ وجه به روز نیست و احتمال هک شدن حساب شما وجود دارد؛ لذا حتما مطلع شوید که علاوه بر رمز عبور از روش دیگری مانند احراز هویت توسط پیامک یا... بتوانید بهره مند شوید.

پشتیبانی 7/24

هیچ مدلی از خدمات مالی و بانکی بدون پشتیبانی معنا ندارد. مشتریان باید مطمئن شوند هر لحظه در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانند با صرافی تماس بگیرند. در غیر اینصورت افراد برای سپردن دارایی هایشان، اعتماد نمی‌کنند. پس یکی دیگر از ویژگی‌های امنیتی یک صرافی آنلاین، داشتن پشتیبانی قوی و مداوم است. طوریکه به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته مشتریان بتوانند با صرافی ارتباط برقرار کنند.

لیست امن ترین صرافی‌های ارز دیجیتال

صرافی نوبیتکس:

صرافی نوبیتکس یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است. این صرافی به دلیل قدمت طولانی و  استفاده از فناوری‌های روز دنیا به یکی از محبوب ترین و معتبر ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بدل شده است.

برای بازدید از وب سیات نوبیتکس اینجا کلیک کنید.

صرافی اوکی اکس چنج:

این صرافی نیز در کنار نوبیتکس یکی از قدرتمند ترین و در عین حال آسان ترین صرافی از جهت رابط کاربری است که سرویس‌های مختلفی در حوزه ارزهای دیجیتال به ایرانیان ارائه می‌دهد. به غیر از رعیات پروتکل های امنیتی این صرافی از تمامی رمز ارز ها پشتیبانی می‌کند.

صرافی اکس نوین:

می توان گفت اکس نوین قدیمی ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی است. این صرافی با داشتن دو پلتفرم اختصاصی توانسته است حجم بالایی از مشتریان را به خود وفادار نگه دارد.همچنین استاندارد های روز امنیتی تماما توسط این صرافی رعایت می شود. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از صرافی آنلاین اکس نوین به این لینک مراجعه کنید.

صرافی بیت پین:

 این صرافی در دو سال اخیر فعالیت خود را افزایش داده و میان کاربران ارز دیجیتال دارای جایگاه شده است. لازم به ذکر است صرافی بیت پین دارای یک آکادمی آموزشی است که برای آموزش در این حوزه مخصوصا برای تازه کار ها می تواند مفید واقع شود.

صرافی والکس:

والکس را دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تاسیس کردند. این صرافی نیز یکی از امن ترین و معتبر ترین صرافی‌های ارز دیجیتال  ایرانی است.در صفحه درباره ما وب سایت این صرافی ، به رعایت تمامی استاندارد های امنیتی اشاره شده است.

کلام آخر

هموطنان باید توجه داشته باشند. اگر به تازگی با بازار ارزهای دیجیتال آشنا شده‌اید و چنانچه برای اولین بار تصمیم به خرید بیت کوین دارید؛ حتما در انتخاب صرافی خود دقت کنید. تحقیقات خود را درست انجام دهید تا از سرمایه شما به درستی محافظت شود. بسیاری از صرافی‌ها سیستم امنیتی مناسبی در ایران ندارند؛ لذا پیوسته مورد حمله هکرها و سارقین اطلاعات قرار می‌گیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021476*****
[نمایش اطلاعات]