اطلاعات تماس
 • 044322*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140106296535719339

اباتمنت‌های ترمیم فوری و اجزای پروتز _ اروم دنتال

کد: 140106296535719339

https://bit.ly/3SzFnJV

، (اخبار رسمی): همه اجزا دارای یک اتصال TORX یکسان هستند. اجزای پروتز uni.cone SKY را می‌توان بر روی تمامی ایمپلنت‌های کلاسیک narrowSKY، blueSKY و SKY استفاده کرد.

اباتمنت های ترمیم فوری و اجزای پروتز _ اروم دنتال
اباتمنت‌های ترمیم فوری و اجزای پروتز _ اروم دنتال
 • همه اجزا دارای یک اتصال TORX یکسان هستند.
 • اجزای پروتز uni.cone SKY را می‌توان بر روی تمامی ایمپلنت‌های کلاسیک narrowSKY، blueSKY و SKY استفاده کرد.
 • واحد اباتمنت های مخروطی در ارتفاع‌های 1 میلی متر، 2 میلی متر و 4 میلی متر در دسترس هستند.
 • آنالوگ آزمایشگاهی uni.cone، لثه فرم دهنده  تک مخروطی و یونی مخروط قالب بندی باز و بسته، تک سایز است.
 • روکش‌های پروتز uni.cone به‌صورت تیتانیوم، پلاستیک قابل ریخته‌گری است و روکش مصنوعی قابل اسکن یا پیچ‌های عرضی موجود است.
 • اجزای پروتز سریع و ثابت SKY را می‌توان در ایمپلنت‌های کلاسیک blueSKY و SKY استفاده کرد.
 • تکیه‌گاه‌های سریع و ثابت SKY در اندازه‌های مستقیم 1 میلی متری، 2 میلی متری و 4 میلی متری موجود هستند.
 • همچنین این تکیه گاه ها به صورت زاویه دار هم برای ایمپلنت استفاده می‌شود.
 • که تکیه گاه زاویه دار 17.5 درجه با ارتفاع 3 و 5 میلی متر  و تکیه گاه زاویه دار 35 درجه، 4 میلی‌متر و با ارتفاع 5 میلی‌متر موجود است.

پروتز دندان چیست؟

بسته به تعداد دندان‌های از دست رفته و موقعیت آنها در دهان، پروتز دندان شما می‌تواند بسیار متفاوت به نظر برسد اما همیشه شامل موارد زیر است:

تاج یا بریج:

تاج یک دندان مصنوعی است در حالی که بریج مجموعه‌ای از دندان‌های مصنوعی متصل به هم است. بریج امکان استفاده از ایمپلنت‌های کمتری نسبت به تعداد دندان‌های از دست رفته را فراهم می‌کند.

یک یا چند اباتمنت:

اباتمنت تاج یا پل را به ایمپلنت متصل می‌کند. برای هر ایمپلنت یک اباتمنت لازم است.

بسته به اینکه آیا یک دندان، چند دندان یا همه دندان‌های خود را از دست داده‌اید، گزینه‌های مختلفی برای شما وجود دارد.

پروتز دندان چگونه کار می‌کند؟

تاج یا بریج را می‌توان روی اباتمنت خارج یا داخل دهان سیمان کرد. هنگامی که در خارج از دهان سیمان می‌شود به آن تاج یا پل پیچ دار و هنگامی که در داخل دهان سیمان می‌شود به آن تاج یا پل سیمان دار می‌گویند. نشان داده شده است که تاج یا پل سیمانی نگهدارنده خطر عفونت بیشتری را به همراه دارد.

به اصطلاح پروتزهای موقتی وجود دارند که در روز جراحی قرار می‌گیرند. اینها فقط برای شش تا 12 ماه در طول دوره بهبود ساخته می‌شوند. پروتز نهایی (قطعی)، با این حال، پس از بهبودی و پس از جراحی کاشت ایمپلنت گذاشته می‌شود و برای مدت طولانی تری ساخته می‌شود

پروتز دندان چگونه ساخته می‌شود؟

پروتز دندان شما توسط یک تکنسین دندان طراحی و ساخته می‌شود که به نوبه خود آن را در اختیار دندانپزشک شما قرار می‌دهد.

دندانپزشک شما یک قالب فیزیکی یا دیجیتالی از دهان شما با آلژینات دندانی یا با استفاده از اسکنر داخل دهانی می‌گیرد. این اطلاعات برای تکنسین دندانپزشکی ارسال می‌شود که معمولاً یک پروتز موقت برای روز جراحی و یک پروتز نهایی برای زمانی که بهبودی کامل می‌شود (این کار معمولاً سه تا نه ماه پس از جراحی رخ می‌دهد.)

تکنسین دندانپزشکی می‌تواند بین سه فناوری برای ساخت پروتز انتخاب کند:

پروتزهای پیش ساخته

پروتزهای پیش ساخته محصولاتی هستند که بیشتر در دهان بیمار تطبیق داده می‌شوند. آنها سریع تطبیق می‌یابند و نقاط قوت و زیبایی آنها برای دندان‌های موقت قابل قبول است اما اغلب برای پروتز نهایی استفاده نمی‌شود.

پروتزهای فلزی ذوب شده چینی PFM))

فلز ذوب شده چینی روش سنتی و دست ساز برای تهیه پروتزهای سفارشی است. این رویکرد خسته کننده پروتزی را ارائه می‌دهد که می‌تواند از نظر زیبایی بسیار دلپذیر باشد. با این حال، به اندازه پروتزهای CAD/CAM مؤثر نیست.

پروتزهای CAD/CAM

پروتزهای طراحی به کمک کامپیوتر  (CAD) و ساخت با کمک کامپیوتر ( CAM)  طبق استانداردهای مدرن جزء پروتزهای پیشرفته محسوب می‌شوند. این فناوری به تکنسین‌های دندان‌پزشکی اجازه می‌دهد تا با دقت بسیار بالایی، یک پروتز سفارشی که قوی و از نظر زیبایی دلپذیر است، تهیه کنند.

چرا طراحی پروتز دندان بسیار مهم است؟

کار پروتز از نظر طراحی پیچیده و چالش‌برانگیز است، زیرا پروتز نهایی باید کاملاً روی ایمپلنت بنشیند، اندازه و شکل مناسبی برای دهان شما داشته باشد، از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر و بادوام باشد. این برای طول عمر سیستم ایمپلنت دندان و همچنین برای راحتی و توانایی شما در جویدن و صحبت کردن ضروری است.

تعداد زیادی از مواد پروتز در دسترس است که به دندانپزشک و تکنسین دندان امکان می‌دهد تا مناسب‌ترین گزینه‌ها را برای بودجه همه بیماران و همچنین نیازهای زیبایی و عملکردی آنها بیابند. با این حال، یکی از چالش‌هایی که در هنگام طراحی پروتز وجود دارد این است که آیا باید آن را قوی، زیبایی و یا مقرون به صرفه کرد به دلیل محدودیت‌های مواد خاص. اگر پروتز در پشت دهان قرار گرفته باشد، باید بسیار محکم باشد، در حالی که اگر دندانی که قرار است جایگزین شود، زمانی که بیمار لبخند می‌زند، قابل مشاهده است، زیبایی‌شناسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

زمانی که دندانپزشکان برای قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی برنامه ریزی می‌کنند، به طور فزاینده‌ای برنامه ریزی می‌کنند که در بهترین محور ممکن پروتز قرار گیرد و حجم استخوان در آن رضایت بخش باشد. علاوه بر این، تکنسین دندانپزشکی از دقت بالایی برای طراحی و ساخت پروتز استفاده می‌کند تا بهترین تناسب ممکن را تضمین کند. هر حرکت ریز می‌تواند منجر به شل شدن یا آسیب به پروتز و یا ایمپلنت دندان شود

ماندگاری پروتز دندان چقدر است؟

پروتز موقت در طول دوره بهبودی تنها 6 تا 12 ماه دوام می‌آورد، در حالی که پروتز نهایی برای مدت طولانی تری ساخته می‌شود.

پروتز نهایی طوری طراحی شده است که سال‌ها در دهان شما بماند. مطالعات نشان می‌دهد که نرخ بقای پنج‌ساله حداقل 96٪ و نزدیک به 90٪ در ده سال است. طول عمر پروتز (و ایمپلنت آن) به کیفیت اتصال بین ایمپلنت و اباتمنت بستگی دارد.

پایداری و عملکرد سیستم کامل ایمپلنت مبتنی بر مهندسی با دقت بالا است که به سادگی با استفاده از اباتمنت های اصلی کپی شده به سختی به دست می‌آید. این اباتمنت‌های کپی شده یا «سازگار» در ایمپلنت قرار می‌گیرند، اما ممکن است مشکلاتی در سطح میکروسکوپی  ایجاد شود، جایی که ریز شکاف‌ها می‌توانند منجر به شکست شوند. به‌عنوان‌مثال، پیچ اباتمنت ممکن است شل شود، ممکن است پروتز آسیب ببیند یا حتی ممکن است دچار شکستگی ایمپلنت شوید. علی‌رغم این تفاوت‌ها در کیفیت، انتخاب یک پروتز سازگار به جای یک پروتز اصلی اغلب با صرفه جویی در هزینه‌های نهایی انجام می‌شود.

یک راه ساده برای بهبود شانس شما برای داشتن یک درمان طولانی مدت ایمپلنت دندان این است که از محلول‌هایی با همان مارک ایمپلنت دندانی خود استفاده کنید.

هزینه پروتز دندان چقدر است؟

قیمت پروتز مقدار کمی (10-5 درصد) از کل هزینه درمان ایمپلنت دندان را تشکیل می‌دهد و بر اساس عوامل بسیاری متفاوت است. با وجود هزینه نهایی پروتز، نقش بسیار مهمی در عملکرد طولانی مدت کل سیستم ترمیمی ایفا می‌کند.

برای جویدن خوب باید زیبایی، بادوام، راحت و قوی باقی بماند که این امر یک مورد قانع کننده برای سرمایه گذاری در یک پروتز با کیفیت بالا است.

سخن آخر

همه ما دوست داریم دندان‌های زیبا داشته باشیم ولی به‌مرورزمان و با رعایت نکردن اصول بهداشتی این عمل پیش نمی یاد و شما یک یا چند دندان خود را از دست می‌دهید. از این ناراحت می‌شوید که زیبایی چهره شما مثل قبل نیست و اصلاً جای نگرانی نیست شما می‌توانید از پروتزها برای دندان‌های خود استفاده کنید تا چهره شما همانند قبل زیبا شود.

urumdental.com

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
 • 044322*****
[نمایش اطلاعات]