اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140107066545520685

بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران

کد: 140107066545520685

https://bit.ly/3CegJZU

، (اخبار رسمی): بازار شلوغ داخلی، انواع خودروهایی که در این بازار با مشخصات مختلف وجود دارند، کار را برای انتخاب سخت و پیچیده می‌کنند. یکی از بخش‌های اصلی هر خودرویی که روی خرید آن نیز تاثیر مستقیمی دارد، گیربکس آن است.

بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران
بررسی بهترین گیربکس اتوماتیک ایران
بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران
گیربکس CVT چیست و چه مشخصاتی را دارد؟
بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران
بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران

گیربکس‌های اتوماتیک به دلیل مشخصاتی که ارائه می‌کنند و راحتی در رانندگی در طی چند سال اخیر تمام توجهات را به خوب جلب کرده‌اند. اما همین گیربکس‌های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که بهتر است پیش از خرید، با آن‌ها آشنا شوید و بر اساس نیاز و علاقه خود تصمیمی درست و منطقی بگیرید. از این رو و ما در این مطلب به معرفی بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران خواهیم پرداخت و شما با مطالعه این مطلب کاربردی دید بسیار خوبی را نسبت به گیربکس‌های اتوماتیک مختلف داخل ایران پیدا خواهید کرد.

بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران کدام است؟

  • گیربکس اتوماتیک AT
  • گیربکس اتوماتیک ATM
  • گیربکس اتومات CVT
  • گیربکس DCT
  • گیربکس استپ ترونیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران کدام است؟

همه افراد دوست دارند که بهترین خودرو ممکن با بهترین آپشن‌ها و امکانات را در اختیار داشته باشند. بنابراین مهم است که با مشخصات مختلف خودروها آشنا باشید. گیربکس بخش مهم و اصلی خودرو است که در حقیقت بدون آن، امکان حرکت خودرو وجود ندارد و هرگونه مشکلی در این بخش نیز باعث اختلال در حرکت و رانندگی خواهد شد. پس شناخت این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.

گیربکس‌های اتومات انواع مختلفی دارند؛ هر کدام ویژگی خاص خود را دارد و ممکن این در مزایا و معایب نیز با یکدیگر تفاوت‌های مهمی داشته باشند که بر اساس شرایط و نیاز فرد باید حتما در نظر گرفته شوند. تیم تعمیرکار بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران را برای شما معرفی خواهد کرد. همچنین شما برای مشاهده انواع خدمات ما و مطالب مفید و کاربردی می‌توانید به صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنی

البته لازم به ذکر است ذکر این که کدام گیربکس بهترین است چندان منطقی نیست؛ هر گیربکسی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. ممکن است گیربکسی مطابق با نیازهایی فردی باشد و کاملا برای او مناسب باشد؛ اما برای فرد دیگری گزینه خوبی به حساب نیاید. این که کدام گیربکس برای شما بهترین است مورد مهمی است که باید آن را پیش از خرید خودرو مشخص کنید. ما در ادامه بهترین گیربکس‌های موجود در بازار داخل را معرفی کرده و مورد بررسی قرار می دهیم و در ادامه شما هستید که باید مزایا و معایب آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و تصمیم نهایی را بگیرید.

گیربکس اتوماتیک AT

یکی از رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین انواع گیربکس، گیربکس اتوماتیک AT است. انتقال قدرت در این گیربکس اتومات از طریق چرخ دنده‌های موجود سیاره‌ای در آن صورت می‌گیرد. خودروهای زیادی در ایران از این نوع گیربکس استفاده می‌کنند. از بین این خودروها می‌توان به 206، 207، سوزوکی ویتارا، هایما S7 و... اشاره کرد. در زیر انواع دیگر گیربکس‌ها را برای شناخت بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران مورد بررسی قرار می‌دهیم.

گیربکس اتومات نوع AMT

این نوع گیربکس‌های اتوماتیک، در واقع همان گیربکس‌های دستی اتومات شده هستند. به طور ساده، گیربکس دستی به حالت پیشرفته‌تر خود رسیده است و به این نوع گیربکس اتومات تبدیل شده است. بنابراین می‌توان این نوع گیربکس را یکی از انواع اقتصادی گیربکس‌های اتوماتیک دانست. این گیربکس اتومات دارای مزایایی کامل گیربکس‌های دستی است و همچنین راحتی و آسانی رانندگی گیربکس‌های اتومات را در کنار آن دارد. پیچیدگی خاصی در سیستم گیربکس AMT دیده نمی‌شود؛ بنابراین هزینه تعمیر و تعویض آن نسبت به سایر گیربکس‌ها چندان بالا نخواهد بود.

در برابر نوع دستی، این نوع گیربکس دارای دنده‌های بیشتر بوده که باعث افزایش سرعت شتاب گرفتن و کاهش مصرف سوخت هم می‌شود. برخی از خودروهایی که این نوع گیربکس را در خود دارند، شامل برلیانس و MVM 110 هستند.

گیربکس اتومات CVT

این نوع گیربکس به داشتن نسبت دنده نامحدود معروف است. عبارت CVT خود به معنی سیستم انتقال قدرت پیوسته است. در حقیقت باید گفت در این نوع گیربکس اتوماتیک دیگر خبری از چرخ دنده‌های خورشیدی و سیاره‌ای نیست؛ بلکه شاهد تکنولوژی و روند مدرنی هستیم. اگر بخواهیم در خصوص اجزای تشکیل‌دهنده سیستم انتقال قدرت CVT صحبت کنیم، باید به پولی ورودی، پولی خروجی و تسمه اشاره کنیم.

در این سیستم برخلاف دیگر انواع گیربکس که تعداد مشخص و محدودی ضرب دنده ایجاد می‌شود، نسبت دور بدون محدودیتی شکل می‌گیرد؛ این مورد می‌تواند در جلوگیری از شوک و تغییر دور ناگهانی به دلیل تعویض کردن دنده‌ها بسیار تاثیرگذار باشد. این امر همچنین باعث کاهش سوخت بسیار خوبی نیز می‌شود. این نوع گیربکس در بازار داخلی بیشتر روی خودروهای چینی موجود نصب و تعبیه می‌شود.

گیربکس DCT

اگر اسم گیربکس‌های نیمه اتوماتیک به گوشتان خورده باشد، باید بگوییم این گیربکس DCT همان گیربکس نیمه اتومات است. دلیل انتخاب این نام، داشتن ویژگی‌های هر دو نوع گیربکس اتومات و دستی در گیربکس DCT است.

در گیربکس‌های DCT دو کلاچ در سیستم به وسیله ابزار الکترونیکی و همچنین هیدرولیکی و بدون این که راننده دخالتی در آن‌ها داشته باشد، کار می‌کنند. از مزایای این نوع گیربکس باید به راحتی و لذت رانندگی بیشتر اشاره کنیم و همچنین می‌توانید با تغییر دادن حالت آن به حالت نیمه خودکار، با فشردن پدال‌هایی که در پشت فرمان قرار گرفته است، دنده را تعویض کنید و چیزی شبیه به بازی‌هایی کامپیوتری را برای خود شبیه‌سازی کنید!

گیربکس استپ ترونیک

این گیربکس 6 سرعته و منحصر‌به‌فرد را نیز می‌توان در لیست بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران قرار داد. در این نوع گیربکس نیز می‌توان دنده را هم به شکل دستی و هم به شکل اتومات تعویض کرد. برای این که از حالت دستی آن استفاده کنید باید دسته دنده را به سمت چپ ببرید و برعکس، برای استفاده از حالت اتومات، باید اهرم را به سمت راست منتقل کنید. سیستم کنترلی این نوع گیربکس نیز به شکل کاملا اتوماتیک کار می‌کند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک دیسک و صفحه یکی از قطعات و لوازم مصرفی خودرو به شمار می‌رود که در گیربکس‌های دنده‌ای استفاده می‌شود. چنین چیزی دیگر در گیربکس‌های اتوماتیک وجود ندارد و این به دلیل مکانیزم متفاوت این گیربکس‌ها است. همین مکانیزم متفاوت باعث شده است که خرابی‌هایی که برای این دو گیربکس ایجاد می‌شوند هم به مراتب متفاوت باشند.

توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع برای تعمیر گیربکس، روغن آن هم تعویض می‌شود. انواع روغن گیربکس اتوماتیک در بازار وجود دارد که هرکدام دارای استانداردها و گران‌روی مخصوصی هستند. از جمله این روغن‌ها می‌توان به انواع 75W80، 75W90، 85W90، ATF، MTF، AL4، GL5 و موارد دیگر اشاره کرد.

کیفیت قطعات تاثیری مستقیمی روی میزان استهلاک گیربکس دارد. به‌عنوان‌مثال، بیشترین خرابی برای گیربکس‌های خودروهای ایرانی و قدیمی مانند 206 اتوماتیک است. خودروهای چینی، به مراتب خرابی‌های کمتری نسبت به گیربکس‌های خودروهای ایرانی دارند. این خرابی‌ها، در گیربکس‌های خودروهای کره‌ای به مراتب کمتر مشاهده می‌شود. کمترین میزان خرابی گیربکس هم برای خودروهای اروپایی و ژاپنی است.

جمع بندی

در این مطلب در خصوص بهترین گیربکس اتوماتیک در ایران مطالب کلیدی و مهمی را مطرح کردیم و سعی شد که شما با انواع گیربکس‌های موجود در بازار ایران آشنا شوید؛ بعد از آشنایی با انواع گیربکس اتومات می‌توانید با دید بهتری نسبت به انتخاب آن‌ها اقدام کنید. گیربکس بخش بسیار مهمی از خودرو است که تمامی روند حرکت و سرعت خودرو شما به آن وابسته است؛ بنابراین حتما مطابق با نیاز و شرایط خود، خودرویی را انتخاب کنید که برای شما بهترین شرایط ممکن را به وجود آورد.

همچنین شما می‌توانید برای دریافت انواع راهنمایی‌ها و طرح پرسش‌های مختلف خود با ما از طریق‌ راه‌های ارتباطی مختلف در ارتباط باشید.

منبع خبر : عصر ایران

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]