اطلاعات تماس
  • 093924*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140208077656423287
در دسترس نیست

هواپز چیست؟

کد: 140208077656423287

، (اخبار رسمی): هواپزها یکی از محصولات جدید که با پخت و پز مربوط می شود هستند. این وسیله دارای یک لامپ هالوژنی است و امواج نوری تولید می‌کند که حرارت پخت غذا را به وجود می آورد و همزمان یک فن هوا و گرما را در داخل ظرف به حرکت در می‌آورد تا بخشهای گوناگون غذا به صورت یکسان پخته شود.

هواپز چیست؟
هواپز چیست

هواپز یکی از محصولات جدید که با پخت و پز مربوط می شود هستند. این وسیله دارای یک لامپ هالوژنی است و امواج نوری تولید می‌کند که حرارت پخت غذا را به وجود می آورد و همزمان یک فن هوا و گرما را در داخل ظرف به حرکت در می‌آورد تا بخشهای گوناگون غذا به صورت یکسان پخته شود. پس وقتی که بخواهیم غذایی بدون روغن، مثل سیب زمینی، ماهی یا مرغ درست کنیم و البته نخواهیم مزه غذا را با آب پز کردن از دست بدهیم، می توانیم از بخارپز‌ها و جدیدا هواپزها استفاده کنیم.

هواپز‌ها را می‌توان مانند دستگاه‌های بخارپز دانست، با این فرق که هواپز‌ها در کارکرد و شیوه ی به وجود آوردن حرارت مختلف، توانسته اند طرفداران بسیاری جمع کنند. سرعت پخت در این دستگاه نسبت به دیگر دستگاه‌های مشابه بیشتر است. مثلا یک مرغ درسته را در یک ساعت می‌توانید در این دستگاه بپزید.

مزایای استفاده از هواپز

یکی از مهم‌ترین مزیت های هواپز‌ها نیاز نداشتن به روغن یا آب در طبخ غذاست. این ویژگی به کسانی که رژیم‌های خاص کم کالری یا گیاه‌خواری دارند خیلی کمک می‌کند.

مسئله ی دیگری که مورد توجه است پخت یکسان غذا‌ها و خوراکی هاست. شما بدون نیاز به اینکه منتظر بمانید تا روغن داغ شود و بی آنکه احتیاج باشد مواظب غذا باشید، می‌توانید به آسان ترین شیوه، سالم‌ترین غذاها را تهیه کنید. همچنین احتمال سوختگی موضعی در غذا هم وجود ندارد و همان گونه که می‌دانید قسمت‌های سوخته در غذا‌ها بسیار زیان آور هستند.

هواپز‌ها تقریبا بدون محدودیت هستند. شما هر نوع خوراکی را از گوشت گرفته تا سبزی می‌توانید در هواپز طبخ کنید. تنها چیزی که تفاوت می‌کند زمان قرار گیری غذا در دستگاه است که طبیعتا درمورد گوشت طولانی‌تر است.

هواپز‌ها اغلب دارای دو طبقه هستند و این خود در تهیه غذا سرعت می دهد. شما می‌توانید دو نوع غذا را در طبقات متفاوت و به صورت همزمان بپزید و هم در مصرف برق و هم در وقتتان صرفه جویی کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم که سینی‌های دستگاه هواپز را قدری چرب کنید تا از چسبیدن غذا به آن‌ها پیشگیری شود. البته این فقط یک پیشنهاد است.

همیشه دقت کنید که اجزای گوناگون هواپز به راحتی قابل جداکردن و شستشو هستند.

برتری پخت با هواپز نسبت به دیگر شیوه ها به طور مثال پخت غذا در فر، این است که چون جریان هوا به طور کامل یکسان است، غذای شما مانند فر خشک نمی‌شود، پس روی غذا قدری برشته و درون آن آبدار و در اصطلاح غذا مغزپخت می‌شود.

چنانچه قدری خلاقیت به خرج دهید می بینید که هواپز‌ها محدود به پخت گوشت، مرغ یا سبزیجات نمی‌شوند. خیلی از مصرف کنندگان از این دستگاه برای خشک کردن میوه، پخت کیک، باز کردن یخ مواد فریز شده و … استفاده می‌کنند. بنابراین دستگاهی چندکاره هم هست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وبزینر - webziner

راهنمای خرید آنلاین وبزینر http://webziner.ir/

اطلاعات تماس
  • 093924*****
[نمایش اطلاعات]