اطلاعات تماس
 • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140209137713322972
در دسترس نیست

صفر تا صد آبمیوه گیری

کد: 140209137713322972

، (اخبار رسمی): راهنمای خرید آبمیوه گیری باکیفیت نوشیدن آبمیوه های تازه و خنک که سرشار از ویتامین های مورد نیاز بدن هستند و سلامتی و شادابی را به ارمغان می آورند در هر فصل یکی از لذت ‌بخش ترین مزه هایی است که می توان آن را تجربه کرد.

صفر تا صد آبمیوه گیری
صفر تا صد آبمیوه گیری

تاریخچه ی اختراع آبمیوه گیری

بر اساس بررسی هایی که تا بحال انجام شده است نوعی دستگاه آبمیوه گیری در سال ۱۹۳۰ توسط دکتر نورمن واکر ساخته شده که این دستگاه بر اساس رنده و فشرده کردن میوه و سبزیجات، آبمیوه ای بدون پالپ درست می ‌کرد. سپس در اواسط سال ۱۹۵۰ نخستین دستگاه آبمیوه گیری اختراع شد که این دستگاه بسیار سریع و داغ بود و حرارت بالای آن سبب از بین رفتن پروتئین و آنزیم میوه و سبزیجات می‌ شد. پس از آن در سال ۱۹۹۳ دستگاه آبمیوه ‌گیری دنده ای وارد بازار شد که حرارت آن بسیار کم بود و مواد مغذی را از بین نمی ‌برد. از سال ۱۹۳۰ تا کنون این صنعت همچنان در حال پیشرفت و نوآوری می باشد و دستگاه‌ های آب میوه ‌گیری مختلفی تولید و وارد بازار شده اند به طوری که امروزه در هر خانه ای یک دستگاه آب میوه گیری یافت می شود.

اختراع آب میوه گیری

 انواع آبمیوه گیری موجود در بازار

آبمیوه گیری را می توان در دو نوع دستی و برقی و دو حالت تک کاره و چندکاره مشاهده نمود که افراد می توانند با توجه به نیاز و مدت زمانی که از دستگاه آب میوه گیری استفاده می کنند مناسب ترین دستگاه را برای منزل انتخاب نمایند.

معرفی قطعات انواع آبمیوه گیری

در این بخش صفر تا صد آبمیوه گیری شما را با قطعات یک آبمیوه گیری آشنا می کنیم که هر کدام از آن ها نقش بسیار مهمی در عملکرد دستگاه دارند.

 • موتور دستگاه
 • اهرم فشارنده
 • محفظه ی موتور
 • تیغه ی برنده
 • درپوش یا مخزن
 • صافی یا توری
 • صفحه ی برنده
 • صفحه کلید
 • درپوش دهانه
 • کلاهک صفحه برنده
 • سیم رابط
 • ظرف شیشه ای یا بلوری
 • حلقه ی بالا رونده
 • متصل کننده ی بالایی
 • پیچ و مهره و واشر
 • و …

نکاتی که باید هنگام خرید آبمیوه گیری به آنها توجه شود 

قدرت دستگاه :به طور کلی قدرت دستگاه آب میوه گیری از ۶۰۰ وات شروع می شود و در برخی از مدل های قوی تر به ۱۵۰۰ وات نیز می رسد. البته ناگفته نماند که انتخاب دستگاه بر اساس قدرت، به میزان استفاده ی شما نیز بستگی دارد.

صدای دستگاه : مطمئنا هیچ کس دوست ندارد صدای آزار دهنده ی دستگاه را تحمل کند زیرا لذت نوشیدن آبمیوه را به طور کامل از بین می برد به همین دلیل قبل از خرید به صدای آن توجه داشته باشید. نوعی آبمیوه گیری را انتخاب نمایید که دارای کمترین صدا و همچنین کمترین لرزش باشد و برای تشخیص میزان صدای آن می توانید دستگاه را روی یک سطح صاف و بدون حرکت قرار دهید.

دهانه ی ورودی آبمیوه گیری : نکته ی دیگری که باید به آن بسیار توجه شود دهانه ی ورودی دستگاه می باشد. سعی کنید آب میوه گیری هایی را انتخاب کنید که دهانه ی ورودی بزرگی داشته باشد زیرا دیگر نیازی نیست شما میوه ها را به قطعات بسیار کوچکی تبدیل کنید اما این کار برای آبمیوه گیرهای با دهانه ی کوچک الزامی است. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که دهانه ی ورودی آنقدر بزرگ نباشد که میزان ایمنی دستگاه را پایین بیاورد.

جنس بدنه : بدنه ی بیشتر آب میوه گیری ها معمولا از پلاستیک ، استیل ، آلومینیوم و یا ترکیبی ساخته می شوند که همه ی آن ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند اما بدنه ی استیل نسبت به سایر مدل های دیگر از مقاومت بیشتری برخوردار می باشد و از نظر زیبایی هم چشمگیر است.

جنس تیغه : جنس تیغه ی اغلب آب میوه گیری ها از فولاد، پلاستیک، تیتانیوم، استیل، سرامیک و …سخته شده اند که در میان این ها تیغه های استیل طرفداران بیشتری دارند و تیغه های پلاستیک نسبت به سایر تیغه ها مقاومت بسیار کمتری دارند.

نوع کارکرد آبمیوه گیری : همانطور که در بالا ذکر شد آبمیوه گیری دارای دوحالت تک کاره و چند کاره می باشد که بسته به سلیقه ی افراد می توانند یکی از مدل ها را انتخاب کنند. در میان خریداران این سوال که آب میوه گیری تک کاره بهتر است یا چند کاره بسیار مطرح می شود در جواب این سوال باید گفت که مسلما دستگاهی که تنها یک عملکرد را انجام می دهد بسیار قدرتمند تر از دستگاهی است که چندین عملکرد متفاوت را انجام می دهد.

 میزان مصرف انرژی : میزان مصرف انرژی دستگاه به میزان قدرت و کیفیت ساخت محصول بستگی دارد یعنی هر چه دستگاه قدرت بالاتری داشته باشد دارای مصرف انرژی بیشتری نیز خواهد بود. برای آگاهی از میزان مصرف انرژی دستگاه آبمیوه گیری می‌توانید به برچسب انرژی بر روی دستگاه مراجعه کنید.

سیستم ضد چکه : دستگاه های قدیمی همگی دارای مشکل چکه کردن باقیمانده ی آبمیوه از دستگاه بودند که تولید کنندگان برای رفع این مشکل سیستم ضد چکه را روی دستگاه آبمیوه گیری قرار دادند اما تمامی برند ها شامل این سیستم نمی باشد در نتیجه هنگام خرید از مجهز بودن دستگاه به سیستم ضد چکه اطمینان حاصل کنید.

مخزن تفاله گیر: مخزن آب میوه گیری‌ ها به دو صورت جدا از دستگاه و داخل دستگاه تولید می‌شوند. دستگاه هایی که دارای مخزن تفاله ی جدا هستند می توان به راحتی و حتی در بین کار نیز ظرف جمع‌ آوری تفاله را از دستگاه آب میوه گیری جدا کرده و محتویات آن را خالی کنید و حجم این مخزن‌ ها معمولاً بین ۲ تا ۳ لیتر می باشند. اما در مورد دستگاه هایی که ظرف یا مخرن جمع‌ آوری تفاله ی آنها در داخل دستگاه قرار گرفته  باید پس از اتمام کار ، دستگاه را باز کرده و مخزن را تمیز نمایید که این کار بیشتر از دستگاه‌ های با مخزن تفاله ی جدا از شما زمان خواهد گرفت.

مخزن تفاله گیر آب میوه گیری

شستشوی دستگاه : برای شستشوی دستگاه باید قطعات آن به راحتی باز و بسته شوند بنابراین دستگاهی را انتخاب نمایید که به راحتی بتوان آن را باز کرد.

نکات مهم برای استفاده ی بهینه از آبمیوه گیری 

اگر می خواهید از میوه های هسته دار داخل آبمیوه گیری خود استفاده نمایید ، ابتدا هسته را از میوه جدا نمایید.

هسته ی میوه مانع چرخش موتور یا تیغه های آن می شود و همچنین به دستگاه آسیب می رساند.

از استفاده ی بیش از حد میوه جلوگیری نمایید تا به موتور آبمیوه گیری آسیبی وارد نشود.

از اجتماع بیش از حد تفاله در محفظه بالا جلوگیری نمایید.

همیشه از تمیز بودن صافی و محفظه آبمیوه گیری اطمینان حاصل نمایید.

از شستن موتور آبمیوه گیری خودداری نمایید و مراقب باشید تا آب به موتور نفوذ نکند.

قبل از روشن کردن آبمیوه گیری قسمت های متحرک و بالای دستگاه را محکم در جای خود قرار دهید.

قبل از استپ کامل و خاموش شدن آبمیوه گیری درپوش آن را باز نکنید.

آبمیوه گیری را به دور از دسترس کودکان قرار دهید.

برای میوه های نرم از مخلوط کن استفاده نمایید.

پس از استفاده از آبمیوه گیری فیلتر و صافی آن را با مسواک نرم تمیز نمایید.

با دقت به نظافت و تمیزی فیلتر بپردازید تا از گرفتگی و تفاله ها رهایی یابد.

چنانچه شیشه ی مخلوط کن را روی دستگاه قرار دادید اما نچرخید بدانید که کوبل ها مشکل دارند.

به مرور زمان این کوبل ها خرده می شود و شیشه مخلوط کن به درستی چفت نمی شود.

اگر آبمیوه گیری شما صدای ناهنجار می دهد ؛ لرزه گیر ها و کوبل باید تعویض شود.

برای گرفتن آب میوه های نرم مانند کیوی ، موز ، زردآلو و حتی گوجه فرنگی از دستگاه آب میوه گیری استفاده نکنید زیرا در روند ابمیوه گیری اختلال ایجاد می کند.

 نحوه استفاده از آب میوه گیری چهار کاره

کار با آبمیوه گیری : ابتدا قطعات مورد نظر برای آب میوه گیری را در مکان مورد نظر خود نصب و محکم کنید. سپس میوه های مورد نظر را شسته و به اندازه های مناسبی خرد نمایید و آنها را داخل آبمیوه گیری بریزید. با توجه به نرمی و یا سفتی میوه ها اقدام به تنظیم میزان سرعت دستگاه نمایید بعد دستگاه را روشن نمایید و اقدام به گرفتن آبمیوه کنید.

 کار با مخلوط کن : در این وسیله نیز شما مواد مورد نظر خود را در پارچ مخصوص مخلوط کرن ریخته و از محکم بودن درب پارچ اطمینان حاصل نمایید. سپس با توجه به نرمی و یا سفتی مواد اقدام به تنظیم سرعت دستگاه کنید. در برخی از دستگاه ها دکمه ای به نام دکمه ی پالس وجود دارد که به صورت لحظه ای از آن استفاده خواهد شد. این دکمه تا زمانی روشن می ماند که شما به آن فشار وارد کنید در غیر اینصورت خاموش خواهد شد.

کار با آسیاب : در برخی از مواقع ممکن است مواد آسیابی شما مانند گردو سفت باشد و در برخی از مواقع نیز مواد استفاده شده ی شما مانند گوشت مرغ پخته شده و یا دانه های گشنیز و غیره نرم باشد که در این صورت شما پس از بستن تیغه ی مورد نظر و همچنین استفاده از پارچ مناسب و ریختن مواد معین که در برخی از موارد ۱۵ گرم مواد غذایی می باشد، درب آن را محکم بسته و دستگاه را به مدت کوتاهی مانند ۳ ثانیه یک بار روشن کرده و سپس خاموش نمایید تا آسیاب انجام پذیرد.

کار با خرد کن : از این دستگاه برای خرد کردن موادی مانند گوشت مرغ و یا گوشت قرمز استفاده می شود.هنگام کار با خرد کن دستگاه باید دقت بسیاری داشته باشید که از آب و یا هیچ موادی حاوی آب در آن استفاده نکنید، زیرا این کار باعث صدمه دیدن تیغه و از بین رفتن آن خواهد شد. بهتر است پس از هر بار استفاده از قسمت خردکن تیغه های آن را کاملا تمیز کرده تا از کارایی بسیار مناسب آن همیشه نهایت رضایت را داشته باشید.

 نتیجه گیری از مقاله صفر تا صد آبمیوه گیری

تغذیه ی خوب یکی از مهم ترین عوامل برای حفظ شادابی و سلامت می باشد به همین دلیل استفاده از مواد طبیعی و سبزیجات و میوه ها برای انسان ضروری است. وجود یک دستگاه آبمیوه گیری خوب علاوه بر اینکه تنوع نوشیدنی هایی که صرف می کنیم را بیشتر می کند، می تواند عادت خوردن مواد سالم را هم به زندگی ما بیاورد.

صفر تا صد آب میوه گیری

لوازم آشپزخانه از جمله حساس ترین لوازم هر خانه ای محسوب می شوند به همین خاطر برای خرید آنها باید نهایت دقت را به کار ببرید برای این منظور می توانید مقاله های راهنمای استفاده صحیح از چرخ گوشت ، راهنمای خرید مایکروویو و بررسی ویژگی های جاروبرقی را نیز مطالعه نمایید. فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا با محصولات با کیفیت ایرانی و خارجی گارانتی دار ، با مارک های معتبر و اصلی ، با مناسب ترین قیمت و انباری کامل از محصولات و همچنین دارای نماد اعتماد الکترونیکی آماده خدمت دهی به مردم شریف کشورمان ایران می باشد، امید است که بتوانیم خدمتگذاری خوبی را ارائه نماییم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

gzingkala

در حال حاضر فروشگاه ما یکی از بزرگترین مرکز خریدهای لوازم خانگی در سطح استان آذربایجان غربی می باشد و انواع محصولات خانگی اصل و باکیفیت را به مشتریان عزیز ارائه می کند. این مجموعه متعلق به آقای معروفی می باشد و ایشان صاحب امتیاز نماد اعتماد الکترونیکی است و کلیه کارها تحت مدیریت ایشان انجام می پذیرد. فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا به عنوان یکی از برترین و جامع ترین فروشگاه های آنلاین در زمینه ی انواعی از لوازم خانگی در دسته بندی های یخچال و فریزر، شستشو و نظافت، سرمایشی و گرمایشی، لوازم صوتی و تصویری، تجهیزات و خرده ریزه های آشپزخانه فعالیت می کند.

اطلاعات تماس
 • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]