اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140209267729518027
در دسترس نیست

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

کد: 140209267729518027

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از مطمئن‌ترین راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا، ثبت شرکت است. دولت کانادا مزایای متعددی را برای افراد کارآفرین و توانمند در نظر می‌گیرد که این مزایا صرفاً مخصوص افراد مقیم کانادا نیست؛ بلکه غیرکاناداییان نیز می‌توانند با طی مراحل مشخصی، از رفاه و همراهی دولت کانادا بهره‌مند شوند.

ثبت شرکت در کانادا
ثبت شرکت کانادا

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا، ثبت شرکت است. دولت کانادا مزایای متعددی را برای افراد کارآفرین در نظر می‌گیرد که این مزایا غیرکاناداییان نیز می‌توانند از رفاه و همراهی دولت کانادا بهره‌مند شوند.

انواع مدل‌های شرکت برای فعالیت در کانادا

نوع فعالیت شما در کانادا باید مشخص باشد. به‌طور‌کل، 4 نوع شرکت در کانادا وجود دارد که بر‌اساس نوع فعالیت تجاری شما تعیین خواهد شد. این 4 مدل به شرح زیر است:

  • شرکت خصوصی (Sole Proprietorship): ساده‌ترین نوع تجارت که توسط یک نفر اداره می‌شود.
  • شرکت مشارکتی (Partnership): چند شریک سرمایه خود را برای راه‌اندازی شرکت به‌کار می‌برند.
  • شرکت سهامی (Corporation): تعیین مدیر‌عامل با میزان سهام خریداری شده انجام می‌شود.
  • شرکت تعاونی (Cooperative): شرکت مسئولیت محدود و مدیریت با اعضای مدیریت

دولت کانادا از افرادی که قصد تاسیس کسب‌و‌کار جدید در این کشور یا انتقال شعبه شرکت فعال در کشور دیگری را دارند، حمایت می‌کند. به‌طور‌کل، افراد متقاضی می‌توانند از طریق کارآفرینی، خود‌حمایتی یا استارتاپی برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند. در‌صورتی‌که شرایط تعیین‌شده از سوی دولت را داشته باشند، امکان اخذ اقامت دائم نیز برای آن‌ها فراهم خواهد شد.

شرایط ثبت شرکت در کانادا؛ 7 مرحله ثبت شرکت برای غیر‌کانادایی‌ها

شما می‌توانید از سه طریق برای ثبت شرکت در کانادا اقدام کنید. در ادامه این سه حالت را شرح خواهیم داد:

  • افرادی که کسب‌و‌کار خود را در کانادا گسترش می‌دهند.
  • افرادی که خارج از کانادا اقدام به راه‌اندازی کسب‌و‌کار می‌کنند.
  • کسانی که به کانادا مهاجرت کرده و برای راه‌اندازه تجارت خود اقدام می‌کنند.

در هر سه حالت، باید ابتدا ایالت مورد‌نظر برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود را مشخص کنید. هر ایالت قانون خاصی برای متقاضیان ثبت شرکت دارد. برای مثال، بسیاری از ایالت‌‌ها اجازه مالکیت 100‌درصد کسب‌و‌کار را به افراد غیر‌کانادایی نمی‌دهند. مگر ایالت بریتیش کلمبیا که در شرایط خاص، این اجازه را صادر خواهد کرد. به‌همین دلیل، هر نوع اقامت کاری، حتی اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در شهر‌های مختلف این کشور، متفاوت خواهد بود. حال اگر قصد مهاجرت به این کشور و ثبت شرکت را دارید، 9 مرحله پیش‌رو خواهید داشت که در ادامه به‌صورت مفصل به شرح آن می‌پردازیم.

مرحله اول؛ ایده‌ای مناسب برای کسب‌و‌کارتان داشته باشید

اولین مرحله برای ثبت شرکت در کانادا، داشتن ایده مناسب و سود‌آور برای این کشور است. شناخت گروه مخاطب و وضعیت رقبا نیز برای داشتن ایده کارآمد بسیار تاثیر‌گذار است. برای کسب این آگاهی باید با فرهنگ و نیاز مردم کانادا آشنا باشید. علاوه‌بر این، برای افراد غیر‌کانادایی، ارائه مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه کار موفق الزامی است. شما می‌توانید با ارائه این مدارک به‌همراه بیزینس پلن دقیق، آفیسر را قانع کنید که امکان راه‌اندازی کسب و کار موفق را دارید. در این مرحله باید نوع فعالیت شرکت خود را مشخص کنید. زیرا هزینه ویزای کار کانادا و حتی سرمایه مورد‌نیاز برای مهاجرت، به این فاکتور وابسته است.

مرحله دوم؛ به‌دنبال شبکه‌سازی باشید

به‌عنوان یک خارجی، قطعا با همه قوانین و شرایط بازار کار در کشور کانادا آشنا نیستید. به‌همین دلیل باید با کارشناسان و افراد آشنا در این زمینه مشورت کنید. علاوه‌بر این، شبکه‌سازی که انجام می‌دهید بسیار اهمیت دارد. افراد منتخب شما آینده و موفقیت کسب‌و‌کارتان را تعیین خواهند کرد. 

مرحله سوم؛ بیزینس پلن دقیق داشته باشید

برای شروع کسب‌و‌کار در هر جای دنیا باید حتما بیزینس پلان دقیقی داشته باشید. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. در‌واقع بیزینس پروپوزال شما مدرک بسیار مهمی در پروسه اخذ ویزای کاری کانادا محسوب می‌شود. پس برای تنظیم آن حتما ابتدا به‌خوبی تحقیق کرده سپس مطابق با وضعیت بازار کانادا، مسیر حرکت شرکت خود را مشخص کنید. این بیزینس پلن باید شامل بخش‌های توضیحات درمورد مدل کسب‌و‌کار، ارزش‌گذاری، مزایای رقابتی، ریسک‌ها و چالش‌ها، دورنمای فعالیت، استراتژی کوتاه‌مدت، چگونگی انتخاب تیم، تعیین همکاران کلیدی یا تامین‌کنندگان، تحقیقات بازاریابی، استراتژی بازاریابی و ارزیابی P&L باشد.

مرحله چهارم؛ سرمایه‌گذاری مالی

برخی از کسب‌و‌کار‌ها را می‌توان با حداقل سرمایه راه‌اندازی کرد؛ در‌حالی که برخی دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری عظیمی دارند. بر‌اساس نوع کسب‌و‌کار و بیزینس پلن شما، میزان سرمایه مورد‌نیاز نیز تعیین خواهد شد. افراد خارجی که قصد راه‌اندازی و ثبت شرکت در کانادا را دارند، باید سرمایه مناسبی نیز داشته باشند. همچنین، باید نشان دهند که کشور کانادا از سرمایه‌گذاری در کسب‌و‌کار آن‌ها سود خواهد برد. در‌نظر داشته باشید که مقدار سرمایه مورد‌نیاز بستگی به نوع کسب‌و‌کار شما دارد؛ ولی باید تا 1 الی 2 سال آینده کافی باشد.

به‌طور‌کل، پیشنهاد می‌شود که حداقل 100 هزار دلار به‌عنوان هزینه ثبت شرکت در کانادا برای یک سال در‌نظر بگیرید. ولی اگر بخواهیم واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنیم، باید به سرمایه‌ای بین 300 هزار تا بیش از 500 هزار دلار دسترسی داشته باشید. ثبت شرکت برخلاف دریافت گلدن ویزا با ریسک‌های متعددی همراه است. به‌همین دلیل به کسب‌و‌کار‌های نوپا پیشنهاد می‌شود که کل سرمایه خود را وارد شرکت نکنند.

مرحله پنجم؛ مجوز‌های کسب‌و‌کار خود را دریافت کنید

دریافت اجازه‌های ضروری و مدارک مورد‌نیاز، برای شروع یک کسب‌و‌کار موفق در کانادا الزامی است. این مدارک و مجوز‌ها بستگی به حوزه فعالیت شرکت شما دارد. توجه داشته باشید که بی‌توجهی به این مدارک و مجوز‌ها باعث صدور جریمه‌های سنگین یا حتی تعطیل شدن شرکت شما می‌شود.

مرحله ششم؛ حساب بانکی باز کرده و کارت بانکی بیزینس بگیرید

افرادی که ثبت شرکت در کانادا را انجام می‌دهند، امکان باز کردن حساب بیزینسی نیز دارند. در‌واقع حتما باید حساب شخصی خود را از حساب شرکت جدا کنید. افتتاح حساب بیزینسی به شما امکان بررسی حساب‌های شرکت را می‌دهد؛ علاوه‌بر این، صاحبان این حساب امتیازی برای صادرات و واردات کسب می‌کنند. البته  توجه داشته باشید که باز کردن حساب بیزینسی برای همه افراد میسر نیست. برای مثال، اگر از طریق خرید ملک موفق به اخذ گلدن ویزا پرتغال شده‌اید، فقط اجازه افتتاح حساب شخصی را خواهید داشت.

مرحله هفتم؛ کسب‌و‌کار خود را راه‌اندازی کنید

هنگامی که کلیه مراحل گفته‌شده را طی کردید، زمان راه اندازی کسب‌و‌کارتان فرا می‌رسد. ولی قبل از آن باید بتوانید تا ویزای ثبت شرکت در کانادا را دریافت کنید. برای این‌کار باید تعهد خود را به بیزینس پلن ارائه شده نشان دهید. یعنی، بعد از آماده‌سازی بیزینس پلن، باید آن را قبل از درخواست ثبت شرکت در کانادا و اقامت این کشور، اجرا کنید. این اقدامات می‌تواند از طریق واریز سرمایه، استخدام کارمند‌های کانادایی یا پرداخت مالیات باشد. هر‌چقدر این مراحل را قبل از ارسال درخواست اقامت بیشتر انجام داده باشید، شانس شما برای گرفتن نتیجه مثبت، بالاتر خواهد بود.

مزایای ثبت شرکت در کانادا؛ شرایط کار در کانادا

کانادا کشوری بسیار مناسب برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار است. یکی از دلایل این ادعا، تمرکز کانادا بر استخدام نیروی ماهر است که کمک‌های مالی دولتی و اعتبار مالیاتی شامل حال آن‌ها می‌شود. علاوه‌بر این، هزینه زندگی منطقی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری مالی خصوصی و دولتی نیز برای کارآفرینان و استارتاپ‌ها در کانادا وجود دارد. این مزایا فقط برای شهروندان کانادایی نیست؛ بلکه فرصت‌های بسیاری نیز برای سرمایه‌گذاران خارجی وجود خواهد داشت. با‌این‌حال، ممکن است مراحل آن کمی پیچیده‌تر باشد. ولی اگر واقعا میل و اشتیاق راه‌اندازی کسب‌و‌کار در کانادا را داشته باشید، قطعا موفق خواهید شد.

ثبت شرکت در کانادا چقدر هزینه دارد؟

هزینه ثبت شرکت در کانادا بستگی به ایالت مورد‌نظر یا نوع ثبت شرکت دارد. با‌این‌حال، هزینه‌ای بین 60 تا 1000 دلار برای ثبت شرکت باید پرداخت شود. اگر مقیم کانادا نباشید، هزینه‌های بیشتری را برای مهاجرت باید پرداخت کنید. پیشنهاد می‌شود تا حداقل 250 هزار دلار کانادا را برای شروع کسب‌و‌کار کنار بگذارید. این سرمایه شامل هزینه استارتاپ، مهاجرت بیزینسی و هزینه‌های متفرقه می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]