اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140210017736018027
در دسترس نیست

✔️مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا 2024

✔️مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا 2024

کد: 140210017736018027

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از کشورهای محبوب برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت است. گاهی نیز برخی افراد که قصد مهاجرت به کانادا ر را دارند برای گرفتن اقامت کانادا، روش مهاجرت سرمایه ‌گذاری را انتخاب می‌کنند.در این روش علاوه بر مقیم شدن در این کشور، با اقتصاد خوبی که کانادا دارد شخص سرمایه‌گذار سود زیادی به دست خواهد آورد.

✔️مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا 2024
ثبت شرکت کانادا 2024

در کنار مزایای مهاجرت به کانادا، شما از مزایای تأسیس شرکت در کانادا نیز بهره‌مند خواهید شد. ضمن اخذ اقامت دائم کانادا، شما می‌توانید کسب و کار خود را در محیطی با توسعه اقتصادی بالا اداره کنید

✔️مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا 2024

انواع شرکت در کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا، ۴ انتخاب در پیش رو دارید که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

شرکت مشارکتی

در این نوع شرکت همه اعضا به یک اندازه دارای مسئولیت هستند و هر شخص مدیریت یک بخش را بر عهده خواهد گرفت.

در شرکت مشارکتی همان‌طور که نام آن نشان می‌دهد همه اعضا در مشکلات، سودهای شرکت و مسائل دیگر شریک هستند. از معایب چنین شرکتی به اختلاف نظر شرکا در بعضی مسائل می‌توان اشاره کرد که در تصمیم‌گیری‌های شرکت نیز اثرگذار خواهد بود.

از مهم‌ترین مزیت این نوع شرکت می‌توان به گزارش‌های مالیاتی ساده آن اشاره کرد.

شرکت با مالکیت شخصی

از ارزان‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای راه‌اندازی و ثبت یک شرکت که پس از آن بتوان اقامت کانادا را گرفت، روش شرکت با مالکیت انفرادی است.

در این روش تاسیس‌کننده شرکت، مسئولیت تام و نامحدود در مقابل همه شرکت و سایر مسائل آن دارد. دشوار بودن دریافت وام بانکی از بانک‌های کانادا و سخت بودن واگذاری شرکت از معایب شرکت با مالکیت شخصی است.

شرکت تعاونی

این شرکت متعلق به اعضا است. از آن جایی که همه اعضا در شرکت تعاونی مسئولیت دارند، ممکن است اختلافاتی در بین آن‌ها پیش آید که باعث کند شدن روند تصمیم‌گیری‌ها شود.

شرکت با مسئولیت محدود

در این شرکت هر یک از شرکا به اندازه سهم خود در شرکت دارای مسئولیت هستند. اگر شرکت دچار بدهی، ضرر و زیان شود هیچ کدام از شرکا مسئول پرداخت این بدهی‌ها نخواهند بود.

جذب سرمایه در این روش آسان است. به عنوان مثال از طریق سرمایه‌گذار خارجی یا موسسات مالی می‌توان سرمایه اولیه برای شرکت را افزایش داد. از معایب این شرکت، هزینه‌های بالای راه‌اندازی آن است.

روش‌های ثبت شرکت در کانادا2024

پس از انتخاب نوع شرکت مورد نظر نوبت به ثبت آن می‌رسد. از دو روش می‌توان این شرکت‌ها را به ثبت رساند که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت سهامی به‌صورت استانی

در این روش که هزینه کمتری دارد فقط می‌توانید در استانی که شرکت خود را به ثبت رسانده‌اید فعالیت کنید و همه قوانین آن استان نیز باید رعایت شود.

ثبت شرکت سهامی به‌صورت فدرال

در شرکت سهامی فدرال می‌توانید در تمام استان‌ها و نواحی کانادا شروع به فعالیت کنید. در این حالت از یک نام یا برند باید استفاده شود که سایر شرکت‌ها نمی‌توانند از آن استفاده کنند. از معایب این شرکت به هزینه‌های بالای آن می‌توان اشاره کرد.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

در کل مراحل ثبت شرکت در کانادا به ترتیب و شکل زیر هستند:

قبل از هرچیز لازم است ایده خوب و مناسبی برای شروع کسب و کار خود داشته باشید. سعی کنید به این ایده پر و بال بدهید و استعدادها و سوابق خود را باور داشته باشید.

برنامه تجاری مناسبی تهیه کنید. بیزینس پلن قوی و قابل اجرا از مهم‌ترین بخش‌ها برای ثبت شرکت در کانادا است. بیزینس پلن شما باید به گونه‌ای باشد که نشان دهد هدف‌تان از تأسیس شرکت توسعه اقتصاد کشور کانادا است. همچنین در این طرح باید بودجه مورد نظر، سود دریافتی کسب و کار در آینده، بازارهای هدف مربوطه و سایر امور مرتبط با آن نیز به درستی ذکر شود.

نام مناسبی برای شرکت خود برگزینید. پس از بحث بیزینس پلن یکی از مهم‌ترین نکات درخصوص ثبت شرکت در کانادا بحث نام‌گذاری آن است. نام شرکت می‌تواند به زبان انگلیسی، فرانسوی یا حتی ترکیبی از هردو انتخاب شود. جهت اطمینان از نو بودن نام شرکت می‌توانید آن را در دیتابیس فدرال کانادا جست و جو کنید. همچنین خوب است بدانید که سیستم NUANS یک سرویس اینترنتی برای جست و جو در این کشور است که به شما کمک می‌کند تا نام‌های پیشنهادی شرکت‌ها و علائم تجاری را مقایسه کنید و از نو بودن و جذابیت آن اطمینان حاصل نمایید. نام شرکت باید نشان‌دهنده هویت و نوع کار آن باشد.

نوع مالکیت شرکت را تعیین کنید.

سرمایه‌گذارانی را برای شرکت خود انتخاب کنید.

گواهینامه تجاری دریافت کنید و درصورت لزوم برای شرکت تأییدیه بگیرید.

برای GST/HST ثبت نام کنید.

در صورت نیاز برای PST یا همان مالیت فروش استانی ثبت نام کنید چراکه بعضی از استان‌های کانادا شروط خاص خود را برای ثبت شرکت دارند که با دولت فدرال متفاوت است.

نیرو استخدام کنید.

تحت پوشش بیمه تجاری مناسبی که اهداف کسب و کارتان را پوشش می‌دهد بروید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت

برای شروع کسب و کار و ثبت برند خود، همچنین گرفتن ویزای مهاجرت کانادا از این طریق نیازمند یک سری مدارک هستید. از این مدارک به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

آدرس دقیق محل شرکت

پاسپورت معتبر همه افرادی که در شرکت شریک هستند.

آدرس دقیق محل سکونت همه افراد

مدارک هویتی تمام اعضا

گواهی نداشتن سوء پیشینه شرکا

داشتن مجوز برای کار

برنامه و طرح داشتن برای کسب و کار

سرمایه اولیه

تکمیل اساسنامه

برای ثبت نام شرکت خود، باید به دفتر ثبت نام استانی مراجعه کنید و فرم‌های مورد نیاز را تکمیل کنید. این فرم‌ها شامل اطلاعات شرکت، اساسنامه و تعهدنامه‌های مربوطه است. هزینه ثبت نیز بر اساس نوع شرکت و استان متغیر است.  شماره شناسایی مالیاتی شرکت شما در کانادا بسیار حیاتی است.

شرط‌های مهم برای ثبت شرکت در کانادا

یکی از مهم‌ترین شروط برای رعایت شرایط ثبت شرکت در کانادا برخورداری از حداقل ۳ سال سابقه مدیریتی برای شخصی است که می‌خواهد کار خود را در کانادا آغاز کند.

اصل بعدی داشتن سرمایه اولیه برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت است. این سرمایه باید تقریبا ۱۰۰ هزار دلار کانادا باشد.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

در ادامه مقاله به بعضی از مزایای ثبت شرکت در این کشور می‌پردازیم.

نرخ مصادره اموال توسط دولت پایین است.

این کشور تورم پایین دارد.

امکان گرفتن اقامت کانادا فراهم می‌شود.

با درآمد عالی روبرو خواهید شد.

امکان تجارت با بهترین کشورها را خواهید داشت.

شرایط تحصیل رایگان برای فرزندان شخص ایجاد می‌شود.

اعضای خانواه خود را نیز می‌توانید به کانادا ببرید.

از خدمات درمانی و بهداشتی برخوردار خواهید شد.

می‌توانید پاسپورت کانادایی دریافت کنید.

در دستگاه‌ها و مراجع این کشورس سطح فساد بسیار کم است، که باعث رشد کسب و کار می‌شود.

هزینه ثبت شرکت در کانادا 2024

همانطور که پیشتر از این هم توضیح دادیم هر استان در کانادا شرایط و ویژگی‌های خاص خود را برای ثبت شرکت دارد. از همین رو نیز نمی‌توان هزینه دقیق و واحدی را برای این موضوع اعلام کرد.

با این حال به صورت کلی حداقل هزینه ثبت شرکت در کانادا چیزی حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار کانادا است. یک سری از هزینه‌های ثابت این امر شامل هزینه ثبت‌نام تجاری، هزینه وثیقه و… هستند. هزینه ثبت نام تجاری چیزی حدود ۲۰ هزار دلار کانادا است و هزینه فرم ثبت‌نام از ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار متغیر است.

همچنین پس از دریافت تمامی موافقت‌نامه‌ها و اخذ مجوز تجارت متقاضی باید مبلغی برابر با ۸۰۰ دلار کانادا را به دولت این کشور به عنوان وثیقه ارائه دهد که پس از ۵ سال به وی بازپرداخت خواهد شد.

معایب ثبت شرکت در کانادا

با همه مزیت‌هایی که سرمایه‌گذاری در کانادا دارد ممکن است معایبی نیز داشته باشد. از این عیب‌ها به موارد زیر اشاره خواهیم کرد:

برای افرادی که تمایل به رفت و آمد بین دو کشور ایران و کانادا را دارند، طی این مسافت طولانی ممکن است برای آن‌ها مشکل‌ساز باشد.

دولت کانادا نسبت به سایر کشورهای دیگر، قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای سرمایه‌گذاران شرکت‌های خصوصی در این کشور دارد.

تعداد روش‌هایی که برای سرمایه‌گذاری می‌توان اقدام کرد، در کانادا نسبت به کشورهای اروپایی کمتر است.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت 2024

در صورتی که درخواست شما برای ثبت شرکت در کانادا مورد پذیرش اداره مهاجرت و سازمان‌های مربوطه قرار بگیرد می‌توانید اقامت یک تا دو ساله این کشور را به دست آورید و وارد خاک کانادا شوید. زمانی که دوره ویزا به پایان برسد برای تمدید اقامت وضعیت شرکت‌تان بررسی خواهد شد. در صورتی که عملکرد شرکت با موارد ذکرشده در بیزینس پلن هم‌خوانی داشته باشد و توانسته باشید به اهداف تجاری خود در بازه زمانی مشخص شده دست یابید مجوز اقامت دائم کانادا برایتان صادر خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون