اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140303147934725874
در دسترس نیست

خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60

خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60

کد: 140303147934725874

، (اخبار رسمی): برای خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 می بایست ابتدا با ساختار این دستگاه آشنا شد. سپس کارایی و مزایای دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 را به دقت سنجید تا بتوانیم بهترین خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 را داشته باشیم.

خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60
خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60

برای خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 می بایست ابتدا با ساختار این دستگاه آشنا شد. سپس کارایی و مزایای دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 را به دقت سنجید تا بتوانیم بهترین خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 را  داشته باشیم.

دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 دستگاه آزمایشگاهی کارآمد، دقیق، انعطاف پذیر و کم صدا می باشد. در ادامه به بررسی کارایی و مزیت های دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 می پردازیم.

اندازه گیری طیف با تصحیح زمینه با دستگاه اسپکتروفتومتر UV-Vis سری Cary 60

یکی از کاربردهای دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 اندازه گیری طیف با تصحیح زمینه است. دستگاه های دو پرتویی مثل دستگاهی با طیف نمونه و مرجع که در آنها هر دو پرتو از قسمت نگهداری نمونه عبور می کنند، برای بدست آوردن طیف دقیق ضروری هستند. هر گونه تغیییر در شدت منبع و جذب حلال و کووت با قرارگیری یک کووت حاوی حلال در پرتو مرجع یا پشتی اندازه گیری می شود. نمونه در پرتو جلویی در کووت مربوطه قرار می گیرد. یکسان بودن هندسه و خواص مکانیکی هر دو کووت خود می تواند چالش برانگیز باشد.

دستگاه های دو پرتویی امروزی نیازی به کووت مرجع در محل پرتو پشتی ندارند. نرم افزار و اکترونیک های کنونی می توانند سیگنال مرجع را خوانده در حافظه ذخیره نمایند و متعاقباً مقدار آن را از سیگنال نمونه کم کند. به لطف چنین پیشرفت هایی در دستگاه هایی که دو دتکتور وجود دارد، نیازی به پرتو پشتی نیست.  

مقاله ساختار اسپکتروفتومتر uv-vi مدل cary 60 را اینجا بخوانید.

طراحی دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 اجیلنت چگونه است؟

طراحی دستگاه های اسپکتروفتومتر سری های 60 و 50 cary Agilent، دربرگیرنده تمامی این پیشرفت های تکنولوژیک می‌باشد و فقط دارای یک پرتو در کمپارتمانت نمونه اما دارای دو دتکتور می باشند که اصطلاحاً به آنها دستگاه های dual beam نیز گفته می شود. هر گونه نوسان در شدت منبع با دتکتور رفرنس داخلی اندازه گیری می شود. این دتکتور در داخل محفظه نگهداری نمونه قرار دارد و کاربر به آن دسترسی ندارد. فقط یک کووت مورد نیاز است که هزینه خرید جفت متناظر را کاهش می دهد.

این سری از دستگاه های اسپکتروفتومتر کمپانی آمریکاییAgilent  به علت طراحی ساده تر آن نسبت به دستگاه های متداول دو پرتویی، تعداد اجزاء نوری کمتری داشته و در نتیجه نور بهتر عبور کرده و نویز کمتری ایجاد می شود، به همین علت نتایج بدست آمده با دستگاه اسپکتروفتوتر cary 60  نتایج بهتری نسبت به دیگر دستگاه های دو پرتویی بدست می دهد. به علت اینکه همزمان دو دتکتور استفاده می شود تصحیح مربوط به خطاهای حاصل از نوسانات لامپ و تصحیح مربوط به شدت پرتو مانند دیگر دستگاه های دو پرتویی در مدل cary 60  انجام می شود.

مزایای دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60

دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60  با بهره گیری از  پیشرفت های صورت گرفته در علوم الکترونیک و نرم افزار نیاز به وجود پرتو مرجع در محفظه نگهداری نمونه را حذف کرده است. این موضوع باعث کمتر شدن وزن و ابعاد دستگاه شده و اصطلاحاً به این مدل ها مدل های قابل حمل می گویند.

در دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60  فقط یک جایگاه نگهداری نمونه اما دو دتکتور وجود دارد. همیشه دو پرتو وجود دارد که یکی از آنها بعد از برخورد و عبور از نمونه به دتکتور نمونه برخورد می کند و پرتوی دیگر به عنوان پرتو مرجع مستقیماً به دتکتور مرجع می رسد و بدین ترتیب نوسانات مربوط به منبع نور در تصحیح زمینه لحاظ می گردد. برای تصحیح زمینه مربوط به حلال و کووت سیگنال مربوط به بلنک خوانده می شود. سیگنال در حافظه ذخیره می شود و متعاقباً مقدار آن  از سیگنال نمونه کسر می گردد. از آنجایی که داشتن دو کووت که به لحاظ خواص مکانیکی و هندسی کاملا مشابه گاهاً چالش محسوب میشود، حذف نیاز به دو کووت و در عوض بکارگیری یک کووت یکسان در خوانش نمونه و بلنک حذف نوع دیگری از نوسانات را به ارمغان می آورد که خود باعث افزایش قدرت اسپکتروفتومترهای سریCary 60  می گردد. همچنین طراحی ساده تر آن خطاهایی با منشاء اپتیک های بکار رفته در طراحی های دو پرتویی دارای دو سل را حذف نموده است.

از دیگر مزیت های دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 بر سایر دستگاه های اسپکتروفتومترهای متداول منبع آن می باشد. هزینه نگهداری این سری از اسپکتروفتومترها به واسطه طول عمر بالای لامپ زنون پایین است. با طول عمر استثنایی 3 میلیارد فلش، طول عمر لامپ زنون معمولاً  ده سال می باشد. 

امیدواریم این مقاله در بالا بردن اطلاعات شما در مورد بررسی و خرید دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60  به شما کمک کرده باشد. برای اطلاع از دستگاه اسپکتروفتومتر سری Cary 60 و خرید آن می توانید به سایت سام پارس اکسیر مراجعه نمایید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سام پارس اکسیر

شرکت سام پارس اکسیر از دهه نود به عرصه فروش و ارائه تجهیزات آزمایشگاهی از جمله کروماتوگرافی گازی و کروماتوگرافی مایع پای گذاشت. ما با پشتوانه علمی و تجربه مدیران متخصص و بنام این شرکت، به ارائه تجهیزات و خدمات مورد نیاز آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و موسسات تحقیقاتی پرداخته‌ایم.

اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید