اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140205277441217646
در دسترس نیست

چت GPT به فوتبال رسید/ رونمایی از نرم افزار تحلیل فوتبال با هوش مصنوعی

کد: 140205277441217646

، تبریز , (اخبار رسمی): یک کارشناس و آنالیزور رسمی فیفا از ورود چت GPT به فوتبال خبر داد و از نرم افزار تحلیل فوتبال با استفاده از هوش مصنوعی رونمایی کرد.

چت GPT به فوتبال رسید/ رونمایی از نرم افزار تحلیل فوتبال با هوش مصنوعی
چت GPT به فوتبال رسید/ رونمایی از نرم افزار تحلیل فوتبال با هوش مصنوعی

به گزارش شهر بورس، نرم افزار تحلیل فوتبال با استفاده از هوش مصنوعی توسط محمود نورانی ایجاد شده و قابلیت تحلیل مسابقات فوتبال به صورت آنلاین و با استفاده از هوش مصنوعی را برای تیم‌ها و مربیان فراهم می‌کند. این نرم افزار می‌تواند هر ۱۴ دقیقه، درباره وضعیت تیم‌ها و بازیکنان اطلاعات مربوط را در اختیار مربیان قرار بدهد.

محمود نورانی کارشناس و آنالیزور رسمی فیفا در نشست خبری معرفی این نرم افزار، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ آنالیز فوتبال با استفاده از هوش مصنوعی را آغاز کردیم و در سال ۲۰۲۰ هم آن را به فیفا ارائه دادیم. در ادامه این کار را از طریق فیفا جلو برده که نهایتا در سال ۲۰۲۳ به تایید فیفا رسید.

وی افزود: زمان زیادی برای این کار صرف کردیم اما فیفا به دلیل قدرتی که طرح داشت، آن را تایید کرد. بین ۱۰ کشور مقام سوم را کسب کردیم و به حد نصاب رسیدیم.

نورانی با اشاره به مزایای این طرح، خاطرنشان کرد: ما می توانیم هر ۱۴ دقیقه برای بازی‌های زنده تحلیل ارائه دهیم. ضعف تیم‌ها، حمله‌ها، تعویض‌ها و مشخص کردن نقاط ضعف دروازه‌بان از جمله بحث هایی است که ما می‌توانیم در خصوص آنها تحلیل ارائه دهیم.

این آنالیزور رسمی فیفا ادامه داد: برنامه ما با قدرت زیادی پیش می‌رود. برای اینکه اعتبار برنامه را هم بالا ببریم، از فیفا با تلاش‌های فراوان سرور دریافت کردیم.

وی به تشریح هزینه‌های این پروژه پرداخت و تصریح کرد: برای این کار بالای ۶ میلیارد هزینه کردیم. به جز این، چهار پروژه دیگر هم در حال انجام است که به زودی از آنها نیز رونمایی خواهد شد.

علیرضا خدایی مشاور این کارشناس و آنالیزور رسمی فیفا نیز در این نشست خبری گفت: این برنامه دارای قابلیت‌هایی بوده که اگر از دوربین های حرارتی استفاده کنیم حالت روحی، سلامت جسمانی و نقاط ضعف بازیکنان را مشخص می‌کند.

خدایی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: این برنامه می تواند بهترین نوع تمرین در تمرینات بدنسازی را نسبت به متابولیسم بدنی ارائه دهد.

حسین زاده رئیس کمیته مربیان هیئت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی هم در ادامه این نشست عنوان کرد: این امر برای اولین بار در کشور رخ داده که در نوع خود اتفاق بسیار خوبی به حساب می‌آید. امیدواریم در آینده در این زمینه به جایگاه خوبی برسیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهر بورس

“شهر بورس” آمده است تا منبع رسمی دریافت اخبار و صدای سهامدار باشد. این رسانه که با شماره مجوز 87147 مشغول به فعالیت است؛ حاصل تلاش دوستانی است که عزم خود را جزم کرده‌اند تا در حوزه اطلاع‌رسانی به عهد خود وفا کنند. بنویسند از کمبودها و نقص‌ها و بدانند که کسانی هستند که می‌خوانند و تأثیر گذارند، آنانی که تلاش می‌کنند تا بازار سرمایه همواره موتور مولد اقتصاد کشور باشد. “شهر بورس ” به عنوان نخستین آژانس خبری تحلیلی تخصصی بازارهای مالی در شمال غرب کشور از صنایع ایران می‌نویسد از ظرفیت‌هایی که دارد و از آنچه می‌تواند باشد. در این وادی دست شهر بورسی‌ها را بگیرید چراکه برای تعالی نیاز به دیدگاه‌ها و اندیشه‌های ناب شما داریم. نیازی که از سر تعهد است. آژانس خبری-تحلیلی شهر بورس، حاصل تلاش گروهی از روزنامه‌نگاران ایرانی است که باهدف یاری به جریان اطلاع‌رسانی آزاد، راه‌اندازی شده است. این وب‌سایت کاملاً از داخل مرزهای ایران و با رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود. شهر بورس رسانه هیچ حزب و جناحی نیست، هرچند که در جریان مسائل اقتصادی روز ایران فعالانه حضور رسانه‌ای خواهد داشت. این رسانه با حفظ نگاه ویژه خود به مسائل کلان اقتصادی ضمن پرهیز از درگیری‌های کم‌فایده رسانه‌ای، آماده است تا با درج تحلیل‌ها و مقالات صاحب‌نظران و فرهیختگان، محمل مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه‌ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]