اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139312023910053

در دومین نشست مؤسسه صندوق احیاء

توسعه و بهره برداری از اماکن تاریخی

کد: 139312023910053

http://j.mp/1Ln28ql

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء اعلام کرد صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی هیچ یک از وظایف قانونی و اساسنامه ای سازمان میراث فرهنگی را به عهده ندارد.

احسان ایروانی مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق احیا بیان کرد: در دوره های تحول حقوقی و به تبع آن مالی و عملکردی صندوق احیاء با مراجعه به صاحبنظرانی که خالق قانون تشکیل صندوق احیاء بودند.

وی با مثال زدن الگوی این مؤسسه در کشورهای پیشرو در زمینه حفاظت و احیاء اذعان داشت: این مؤسسه حلقه واسطه مشارکت دولت با مردم است و جنبه دولتی برای ایجاد آن مدنظر نبوده است. چرا که اگر مقرر بود نهادی دولتی مباحث حمایتی و مرتبط با بخش غیر دولتی را پیگیری نماید، قطعاً در توابع و حوزه های سازمان میراث فرهنگی تدبیر می شد.

مدیرعامل صندوق احیاء افزود: علیرغم اینکه این مؤسسه تاکنون از اعتبارات عمومی و سنواتی بهره برداری ننموده و منابع مالی و اعتبار آن از محل کمک های دولتی و مشارکت با بخش خصوصی تأمین شده است، متأسفانه در سنوات گذشته با ایجاد تلقی دولتی بواسطه ملاک قراردادن تلقی تجاری و انتفاعی بودن در آئین نامه های مالی و معاملاتی و پایش آن براساس قانون محاسبات عمومی کشور، به آفت های عدیده ای از جمله درج نام این مؤسسه در فهرست شرکت های مشمول اصل 44 قانون اساسی و مختل شدن فعالیت های آن منجر شد. 

وی خاطر نشان گرد: اکنون راه برگشت صندوق احیاء به اصالت تشکیل آن و فعالیت بر محور توسعه احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی بواسطه اصلاح آئین نامه مالی معاملاتی، چارت تشکیلاتی و اصلاح جزئی اساسنامه ( حذف واژگان سودآوری و منفعت زایی) را بر مبنای مصوبه هیئت امناء در دستور کار ماه های اخیر سال جاری قرار دادیم که با یاری پروردگار و با بهره گیری از صاحبنظران، اکنون اصلاحیه لازم تهیه شده و طی روزهای آتی در دومین نشست هیئت امناء مؤسسه ( در سال 1393) مطرح و برای تصویب مهیا خواهد شد.

ایروانی در پایان بیان کرد: کلیه آئین نامه های صندوق احیاء با پیشنهاد هیئت مدیره به تصویب هیئت امناء رسیده و ملاک کلیه فعالیت های این مؤسسه قرار می گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی

صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی موسسه ای غیرانتفاعی و وابسته به سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایران است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی