اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139401254890015

درخشش «کینوا» نگین غذایی آمریکای لاتین در خاورمیانه

کد: 139401254890015

https://goo.gl/9giwf6

، تهران , (اخبار رسمی): مراسم رونمایی از نخستین منوی غذایی حامی محیط زیست خاورمیانه، ظهر دوشنبه 24 فروردین با حضور جمعی از اهالی رسانه در رستوران ایسترن پالاس برگزار شد.

درخشش «کینوا» نگین غذایی آمریکای لاتین در خاورمیانه

طی 5 هزار سال گذشته و در طول نسل‌های متمادی، دانه‌های کینوا بخش جدایی ناپذیر غذا به حساب می‌آمده است

به گزارش روابط عمومی رستوران ایسترن پالاس تهران، مراسم رونمایی از غذای کینوا ظهر دوشنبه 24 فروردین با حضور جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.

کینوا نام غذایی ابتکاری با استفاده از دانه های کینوا Quinoa و حاصل خلاقیت حسین زنجانی موسس و سرآشپز رستوران ایسترن پالاس است. کینوا در زبان محلی اینکاها معنی دانه مادر می‌دهد ولی به آن خاویار سبزی و برنج اینکاها نیز می‌گویند.

منشاء این دانه‌ها را در امریکای جنوبی و نواحی کوه­پا‌‌یه‌­ای رشته کوه‌های آند و مناطق خواستگاه سیب زمینی و لاما در بولیوی، پرو و شیلی باید جست و جو کرد. برای مردم این مناطق، طی 5 هزار سال گذشته و در طول نسل‌های متمادی، دانه‌های کینوا بخش جدایی ناپذیر غذا به حساب می‌آمده است.

تحقیقات انجام شده بر روی این گیاه در سال‌های اخیر اهمیت بالای آن را به خوبی نشان داده و موجب افزایش کشت آن در سراسر جهان شده است.آمریکا، اکوادر، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک و کشورهای اروپایی میزبان این تحقیقات در این سال‌ها بوده‌اند.

رستوران ایسترن پالاس اکنون تنها رستوران در خاورمیانه به شمار می رود که این منوی غذایی حامی محیط زیست را در لیست غذاهای خود گنجانده است.

رستوران ایسترن پالاس با اقتباس از اندیشه و هنر ایران زمین طراحی و زیر نظرحسین زنجانی راه اندازی شده است.

 علی ماهی صفت، طراح رستوران، ضمن حفظ مفاهیم فرهنگ ایرانی به عنوان یک اصل اولیه، با توجه به منوی خاورمیانه‌ای رستوران، دکوراسیون و المان‌های تصویری آن را با بهره گیری از فرهنگ ایران، ترک و عرب طراحی کرده است.

نقش و بافت سازمانی رستوران، فرم گره چینی چوب ایرانی انتخاب شده که در فلزکاری عربی و معماری ترکی نیز مشترک است. شمسه 12گوش ایرانی در قلب این گره به عنوان نشانه رستوران قرار گرفته است.

دیوار اصلی رستوران نیز با الهام از رواق‌های قدیم ایران به صورت طاق قوسی شکل طراحی شده که با طاق هلالی عربی و گرد ترکی وجه اشتراک بیشتری نسبت به طاق جناقی معماری سنتی ایران دارد. استفاده از مقرنس گچبری که جزو هنرهای قدیم ایران و منطقه است، به عنوان ابزار اتصال سقف و دیوار و استفاده از بافت آجر بر روی دیوار، حسی شرقی به فضایی مدرن بخشیده است.

کاشیکاری های طرحدار شرقی به صورت لچکی در سنگ کف و قرنیز‌های لاجوردی، یکدستی سفید فضا را شکسته و کنتراست معقولی بین روشنایی فضا بوجود آورده‌اند.

طراحی نمای بیرون به خط شکسته نستعلیق ایرانی و شعری از خیام نیشابوری از جنس ورق آهن با پوشش مخصوص فضای خارجی به وسعت 130 متر مربع اجرا شده است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند به وبسایت رستوران مراجعه فرمایند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فرانوین کیش(ایلوژن مارکتینگ)

شرکت فرانوین کیش در سال 1384 توسط صدرالدین شریعتمداری تاسیس شد و در بخش اول حیات خود در زمینه بازاریابی و Marketing صنعت نفت فعالیت های بین المللی خود را با اخذ نمایندگی از 4 شرکت نروژی Technor، آلمانی گوته Gothe GmbH، شرکت انگلیسی Petrel و شرکت چینی Tiante آغاز نمود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
لینک مرتبط:
http://easternpalace.ir/
وبسایت رستوران ایسترن پالاس
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی