اطلاعات تماس
  • 884*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139403255580344

برنامه ریزی قبل از سفر و آرامش در طول سفر

آیا برنامه ریزی سفر در آرامش و امنیت سفر تآثیر گذار است؟

کد: 139403255580344

http://bit.ly/1IGDsdl

، تهران , (اخبار رسمی): سفر همواره آرامش‌بخش روح انسان و راهی برای شناخت بیشتر جهان و مردمان، یا گریز از هیاهوی شهر به طبیعت است. اما با توجه به نوع سفر نیاز است برنامه‌ریزی‌هایی را قبل از سفر انجام داد تا در آن بیشترین لذت را همراه با بالاترین آرامش تجربه کرد.

آیا برنامه ریزی سفر در آرامش و امنیت سفر تآثیر گذار است؟

برنامه ریزی قبل از سفر موجب می شود بیشتر از سفر لذت ببریم و آرامش بیشتری را تجربه کنیم. داشتن آمادگی قبل از سفر با توجه به نوع سفر، می­ تواند در دلچسب ­تر شدن سفر تاثیر بسزایی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی وبسایت تریپ، سفر همواره آرامش‌بخش روح انسان و راهی برای شناخت بیشتر جهان و مردمان، یا گریز از هیاهوی شهر به طبیعت است. اما در این میان با توجه به نوع سفری که انتخاب می‌شود نیاز است برنامه‌ریزی‌هایی را قبل از سفر انجام داد تا مسافر در سفر خود بیشترین لذت را همراه با بالاترین آرامش تجربه کند.

این تمهیدات و آمادگی­ های قبل از سفر با توجه به نوع آن می­ تواند متفاوت باشد اما در نظر داشتن برخی نکات در دلچسب ­تر شدن سفر تاثیر بسزایی دارد.

برنامه ­ریزی قبل از  سفر این امکان را به ما می­ دهد که با ذهنیتی نزدیک به واقعیت در مسیر قرار بگیریم و در این راه با کمترین اضطراب یا مشکل مواجه شویم. اما شناخت مقصدی که قصد سفر به آنجا را داریم در واقعی­‌تر شدن این ذهنیت کمک می­ کند. مقاصدی چون کیش، مشهد، شمال، اصفهان و شیراز مقاصدی نسبتا شناخته شده هستند اما حتی برنامه ریزی سفر برای همین مقاصد شناخته نیز، آن را متفاوت خواهد کرد.

از جمله این  آگاهی‌ها پرس و جو برای شناخت وسیله نقلیه مناسب برای رسیدن به مقصد مورد نظر است و یا رسیدن به پاسخ این سوال که از کدام مسیر برویم تا علاوه بر مقصد از مناظر یا شهرهای بین راه نیز بتوانیم دیدن کنیم و با یک تیر دو یا چند نشان بزنیم و البته تمام اینها را چگونه با کمترین هزینه انجام دهیم. مساله‌ای که در میان قشر جوان و کم‌درآمد دنیا رایج شده است. ل

ازم است فراموش نشود که برای سفر همیشه هزینه زیاد لازم نیست و برنامه­ ریزی و مدیریت سفر می تواند بطور چشمگیری آن را به سفری ارزان و بهینه تبدیل کند.

تهیه چک لیستی از تمامی کارهایی که باید قبل از سفر انجام شود می ­تواند نظم و آرامش ذهنی مسافر برای یک سفر خوب را همراه داشته باشد.

تهیه فهرستی از جاذبه‌های دیدنی و مراکز تفریحی ،امکانات اقامتی، بازارچه ­های خرید، سوغاتی، صنایع دستی و غذاهای محلی مقصد نیز می­ تواند سفری هدفمند با کمترین اتلاف وقت برای مسافران رقم بزند.

با آگاهی از آب و هوای مناطق مختلف کشور امکان سفری خاطره انگیز به مقاصد مختلف در سطح کشور در تمام فصول محیا می‌شود.

زمان­بندی در سفر نیز موردی است که با درنظر گرفتن آن در برنامه­ ریزی پیش از سفر، می­ توان از لحظات سفر بهره کافی را برد. این امر مستلزم داشتن شناخت نسب به مقصد  مورد نظر است که از طرق مختلف همچون پرس و جو از افراد مطمئن و یا اینترنت به دست می آید. به این طریق مسافرین از فاصله مقصد با مبدا و همچنین فاصله­‌های بین  مسیرها آگاه می شوند. گفتنی است، کسانی که از گوگل مپ به عنوان تخمین زمان و مسیر استفاده می کنند باید شرایط جاده را نیز در نظر داشته باشند، چه بسا ممکن است زمان پیشنهاد شده از زمان واقعی بسیار کمتر باشد.

در سفر به مناطق محلی و روستاها باید با راهنما در مورد مسیری که انتخاب شده، شرایط فصلی و امکانپذیر بودن سفر به آن مقصد مشورت شود و برای اسکان و اقامت نیز از امکانات محل مورد نظر آگاه بود.

تغذیه یکی از موارد بسیار مهم در سفر است که آگاه نبودن و رعایت نکردن برخی مسایل مرتبط با آن متاسفانه می­تواند روند سفر را با مشکلاتی همراه سازد. پیشنهاد می شود برای روزهای اول سفر از مبدا خوراکی‌هایی به همراه داشت.

در ادامه امتحان کردن غذاهای محلی مقصد راهی مطمئن است که بر جذابییت سفر خواهد افزود. این امر علاوه بر تجربه غذاها و طعم ­های جدید به اقتصاد مقصد و جوامع محلی در سفرهای طبیعت­گردی و گردشگری روستایی کمک خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تریپ (treep)

این سایت با توجه به نیازهای موجود در جامعه برآن شد تا خانواده گردشگر ایرانی را گردهم آورده و بستری فراهم آورد تا کاربران با ساخت آلبوم سفرشخصی و به اشتراک گذاری آن برای اعضاء یا با افزودن اطلاعات مکان های مختلف راهنمایی شوند برای افرادی که به دنبال ایده های نو و مکان های ناشناخته برای سفر هستند.

اطلاعات تماس
  • 884*****
[نمایش اطلاعات]