کد: 1394061847524569

با حضور مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران

سمینار قانون مالیات بر ارزش افزوده و معافیت های آن برگزار شد

کد: 1394061847524569

http://j.mp/1EOiYSb

، تهران , (اخبار رسمی): سمینار قانون مالیات‌ بر ارزش‌افزوده و معافیت‌های آن، با هدف آشنایی بهتر مودیان با مفاهیم و فرآیندهای جدید مالیاتی و گسترش فرهنگ مالیاتی در کشور، توسط شرکت «سپیدارسیستم آسیا» برگزار شد.

پذیرایی از شرکت کنندگان سمینار
سالن سمینار
سالن سمینار
کارگاه آموزشی آماده سازی فایل خرید و فروش فصلی(TTMS)
کارگاه آموزشی آماده سازی فایل مالیات بر ارزش افزوده(V.A.T)
کارگاه آموزشی نحوه نگارش دفاتر قانونی
کانتر از ما بپرسید(پاسخ به سوالات در مورد نرم افزار سپیدار همکاران سیستم)
استاد علیرضا فلاح میرزایی
به گزارش شرکت سپیدارسیستم آسیا (عضو گروه شرکت‌های همکاران سیستم)، این مجموعه برای پاسخ به نیاز مودیان مالیاتی در خصوص آشنایی با قانون مالیات بر ارزش افزوده، 17 شهریورماه 1394 سمیناری آموزشی و کاربردی در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار کرد.

مخاطبان اصلی این سمینار حسابداران، مدیران مالی و مدیران حوزه کسب‌وکارهای کوچک بودند و محمدرضا جعفریان، مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران، نیز به عنوان میهمان در این برنامه حضور داشت

در این سمینار علیرضا فلاح میرزایی، مدرس دانشگاه، عضو سابق شورای ‌عالی مالیاتی کشور، رئیس اسبق هیات عالی انتظامی مالیاتی و دادستان سابق انتظامی مالیاتی به تشریح کلیات و تعاریف قانون مالیات بر ارزش افزوده، معافیت‌ها، مأخذ، نرخ و نحوه محاسبه مالیات، وظایف و تکالیف مودیان، سازمان مالیات بر ارزش افزوده و وظایف و اختیارات آن، سایر مالیات‌ها و عوارض خاص، تکلیف سایر قوانین مرتبط و تاریخ اجرا، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، صورتحساب فروش کالا و خدمات و بخشنامه‌ها پرداخت.

در حاشیه سمینار، سه کارگاه‌ آموزشی با  هدف افزایش دانش تخصصی شرکت‌کنندگان و نحوه استفاده از مطالب ارائه‌شده در نرم‌افزار سپیدار همکاران سیستم برگزار شد.

در این کارگاه‌ها، روش‌های آماده‌سازی V.A.T (فایل مالیات بر ارزش افزوده)، روش‌های آماده‌‌سازی فایل TTMS (گزارش خرید و فروش فصلی ماده 169 مکرر) و نحوه نگارش دفاتر قانونی به شرکت‌کنندگان توضیح داده شد.

در پایان سمینار نیز در جلسه پرسش و پاسخی که حدود 60 دقیقه به طول انجامید، سوالاتی در زمینه نحوه اصلاح فایل خرید و فروش فصلی، تهیه اظهارنامه برای مناطق آزاد و محاسبه مالیات در صورت معامله با مناطق غیرآزاد، مهلت ارسال فایل خرید و فروش فصلی، مشکلات قانونی عدم ارائه دفاتر، جریمه کتمان درآمد، نحوه ارائه معاملات کمتر از 10 درصد، نحوه محاسبات مالیات برای مواد سوختی و امکان تهاتر آن، نحوه حل اختلاف و ...مطرح و پاسخ داده شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سپیدار سیستم

عرضه کننده انحصاری محصولات نرم افزاری سپیدار و دشت همکاران سیستم

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.